דולר דיגיטלי בדרך? הבנק הפדרלי בניו-יורק יחל לבחון CBDC עם בנקים גדולים

ענקיות בנקאות כולל BNY-Mellon, סיטי, מאסטר-קארד ו-Wells Fargo ינפיקו טוקנים ויקחו חלק בניסוי.
ארה"ב משיקה דולר דיגיטלי?

מרכז החדשנות של הבנק הפדרלי של ניו יורק (או NYIC), הודיע ​​כי הוא ישיק פיילוט של 12 שבועות בו תתבצע הוכחת קונספט (Proof of Concept) על מנת לבחון שימוש ממשי במטבע דיגיטלי של בנק מרכזי (CBDC).

בהכרזה ב-15 בנובמבר (ג'), מסר הבנק הפדרלי של ניו יורק כי התוכנית תחקור את ההיתכנות של "רשת פעילה הדדית של כסף דיגיטלי סיטונאי של בנק מרכזי וכסף דיגיטלי של בנק מסחרי הפועלת על ספר חשבונות מבוזר, משותף ומרובה ישויות" ברשת מוסדרת.

ענקיות הבנקאות כולל מאסטרקארד (Mastercard), HSBC, וולס-פארגו (Wells Fargo), סיטי (Citi), BNY Mellon ועוד, ישתתפו בפיילוט על ידי הנפקת טוקנים וסליקת עסקאות באמצעות סימולציות של עתודות בנק מרכזי (Central Bank Reserves).

מה יכלול הפיילוט?

הוכחת הקונספט תבדוק את "ההיתכנות טכנית, הכדאיות משפטית והיישום העסקי" של טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזר (Distributed ledger), כמו גם דימוי טוקנים וחקירת מסגרות רגולטוריות. הבנק הפדרלי של ניו יורק מסר כי הפרויקט עשוי "להרחיב לפעילות מרובת מטבעות ולמטבעות יציבים מוסדרים".

הפרויקט יתבצע בסביבת מבחן תוך שימוש בנתונים מדומים בלבד. בעוד בנקים מרכזיים רבים מפתחים או שוקלים לפתח מטבעות דיגיטליים קמעונאיים משל עצמם, שהם סוג נוסף של CBDC הצפוי לשמש כצורה של כסף דיגיטלי לשימוש הציבור, רבים בודקים גם CBDC סיטונאיים, המשמשים לטובת התחשבנות וסליקה משופרת והתחשבנות בין מוסדות פיננסיים.

ארה"ב לא הראשונה

ארצות הברית היא לא הראשונה המנסה לפתח מטבע דיגיטלי של בנק מרכזי. סין כבר החלה לעבוד על יואן דיגיטלי ובו כבר מתבצעות עסקאות בשווי מילארדי דולרים. בספטמבר האחרון, אוסטרליה התקדמה גם היא עם פרויקט הפיילוט שלה עבור דולר דיגיטלי. בנוסף לאלו, מדינות רבות נוספות נמצאות בשלבים שונים של מעבר ל-CBDC בין אם זה שלב המחקר, ההתיכנות או ההשקה.

בתעשיית המטבעות הדיגיטליים מביעים לאורך השנים ביקורת נוקבת שמדובר ב-CBDC, שאמנם מייעל את המערכת הבנקאית בצורה משמעותית והופך את השימוש בכסף פיאט לנוח יותר, אך מביא עימו אמצעי שליטה דיגיטליים חסרי תקדים ואתגרי פרטיות ושקיפות. יש הטוענים ש-CBDC הינו המתחרה המרכזי של ביטקוין ושאר המטבעות הדיגיטליים, שחלקם, מאפשרים רמות שונות של פרטיות ושקיפות, ללא צורך בהסתמכות על גורם שלישי.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן