השיפור של דוג'קוין? הטוקן Dogechain נוסק מעל 400% ביומיים

לאחר חודשיים של ירידה מתמדת, הטוקן DC, המתיימר להיות השכבה השנייה של מטבע ה-meme המפורסם דוג'קוין - נוסק מאות אחוזים בזמן קצר.
דוג' צ'יין DC

לאחר ירידה מתמדת מאז השקתו מוקדם יותר השנה, מזנק הטוקן דוג'-צ'יין (Dogechain) ב-228% בשבוע לאחר שהשלים עליה של 420% מהמחיר הנמוך בו ביקר לפני יומיים ממחיר של $0.000355 ל-$0.001864. נכון לכתיבת מילים אלו נסחר הטוקן (DC) במחיר של $0.001459

דוג'-צ'יין, שהושק רק לפני מספר חודשים, שואף להביא יכולות חוזים חכמים לקהילת דוג'קוין (DOGE). דוג'-צ'יין הוא בלוקצ'יין המבוסס על רשת פוליגון (MATIC) ותואם את המכונה הוירטואלית של אתריום (EVM ר"ת של Ethereum Virtual Machine).

דוג'-צ'יין נפרד לגמרי מהמטבע meme הפופולרי דוג'קוין אותו הוא שואף "להשלים", שהפך למטבע השני בגודלו בשוק המטבעות הדיגיטליים הפועל על בסיס מנגנון הוכחת העבודה (Proof of Work) אחרי ביטקוין (BTC).

למרות הזינוק המשמעותי במחירו של דוג'-צ'יין (DC), הוא אינו נמצא במחירי שיא מאחר ואיבד 90% מערכו מאז שיא כל הזמנים בסוף אוגוסט האחרון וירד בהתמדה במהלך החודשיים הללו מ-$0.004 ל-$0.0004.

צמצום היצע משמעותי

מאחר והרבה מתשומת הלב של משקיעים בתחום הולך לכיוון ה-NFT, DeFi, סטייקינג (Staking) ומנגנוני הוכחת ההחזקה (Proof of Stake) – ההתלהבות המרכזית שהתרחשה סביב דוג'קוין דעכה משמעותית, זאת במקביל לירידות הממושכות בשווקים. מסתמן כי דוג'-צ'יין נוצר על ידי חובבי דוג'קוין כדי להרחיב את היכולות הטכניות של הקהילה או כדי "ליישר קו" עם שאר הפרוייקטים המציעים פיצ'רים שונים ו"חדשניים".

ביום שבת (ש') האחרון, קהילת דוג'-צ'יין יזמה דיון על "שריפה משמעותית של ההיצע​​ הכולל של טוקני DC", עם נתונים שנעים בין 50% ל-80% – הודעה שבעקבותה זינק מחיר דוג'-צ'יין.

נורות אדומות והסיבה לעלייה

העלייה המשמעותית אינה מפתיעה ותיקים בתחום. בסופו של דבר, תנועת מחירים מסתכמת בהיצע וביקוש ומאחר ודוג'-צ'יין, בעל שווי שוק של 43 מיליון דולר נכון לכתיבת שורות אלה ומדורג במקום ה-437 ב-CoinGecko, נחשב כזעיר במונחי שווי שוק, גם הון יחסית קטן וכניסה של הרבה משקיעים בבת אחת מספיקים ליצור עלייה משמעותית שלעיתים אף מתדלקת את עצמה.

בנוסף, דוג'-צ'יין זמין למסחר בכ-20 מקומות שווקים, כאשר קוקויין (KuCoin) ו-Gate.io מאפשרות את המסחר בו ומהוות כ-80% מנפח המסחר הכולל בטוקן.

זו לא הפעם הראשונה וסביר להניח שגם לא האחרונה בה טוקן מזנק מאות אחוזים בזמן כה קצר. מאחר ושוק המטבעות הדיגיטליים שורץ בהונאות, יש לפעול במשני זהירות רבים. במקרה של דוג'-צ'יין, ישנם סממנים רבים המעידים על תהליך התלהבות שווא דומה.

לא סביר שישנם חידושים טכנולוגיים משמעותיים שדוג'-צ'יין מביא עימו, כפי שמספרת היסטוריית שוק המטבעות הדיגיטליים. אך סביר ביותר כי הנפשות הפועלות מאחורי מבנה התמריצים של הטוקן, בעלי השליטה בפרוטוקול והמחזיקים הגדולים בו – ינצלו את נסיקת המחיר על מנת לגרוף רווחים על חשבון משקיעים תמימים להם נמכר הרעיון כי אכן יש כאן חידוש משמעותי וכי שריפת ההיצע משנה את הערך הפונדמנטלי של הפרויקט. אך זאת – רק הזמן יגיד.

נראה כי DOGE ו-DC אינם מתואמים, מלבד ההזינוק של DOGE ל-$0.086 באותו היום שבו הושק דוג'-צ'יין.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן