אתריום 2.0 ממתגים מחדש? מפתחי אתריום יוצאים בצעד מוזר

תשכחו מ-"אתריום 2.0": אגודת אתריום הודיעה על שינוי השם של השדרוג הצפוי של אתריום
קניית את'ר

עמותת מפתחי אתריום (Ethereum Foundation) פרסמה ביום ראשון האחרון הודעה בבלוג הרשמי שלה בה נכתב שהם לא ישתמשו יותר במונח "אתריום 2.0" ובמקום זאת ישתמשו במונח "שכבת ההסכמה" (Consensus Layer). הגרסה הנוכחית של אתריום, אשר קיבלה את הכינוי אתריום 1.0, מעתה תקרא "שכבת הביצוע" (Execution Layer). 

אתריום 2.0 היה השם של השדרוג המתוכנן של רשת אתריום הכולל את השינוי המהותי של המעבר מהוכחת עבודה (Proof of Work) להוכחת החזקה (Proof of Stake). כעת המפתחים של אתריום בוחרים למתג מחדש את השדרוג אשר הם מקווים לבצע השנה. 

"אתריום נשאר אתריום"

לפי ההודעה, המיתוג המחודש בא לשקף את זה שהשינוי הינו שדרוג לרשת יותר מאשר יצירה של רשת חדשה. במקום להתייחס אל השדרוג כאל מעבר בין רשת אחת לשנייה, הם רוצים להציג את זה רק בתור שכבות שונות המתמזגות לרשת אחת, ולרשת ימשיכו לקרוא בפשטות: אתריום. על אף המיתוג המחודש, השדרוג המתוכנן צפוי להיות השינוי הכי דרמטי שאי פעם בוצע על גבי בלוקצ'יין בסדר גודל כזה.

המעבר מהוכחת עבודה (Proof of Work) להוכחת החזקה (Proof of Stake) הוא שינוי מהותי שמחליף את כל מנגנון האבטחה (מכרייה לסטייקינג) ומבנה התמריצים של הרשת. לאחר השדרוג, הכורים הנוכחיים של רשת אתריום לא יוכלו להשתמש במכשור שלהם כדי לכרות עוד אית'ר (ETH). אם הם ירצו להמשיך להרוויח מהאבטחה והתחזוקה של הרשת החדשה, הם יצטרכו להפקיד את המטבעות שלהם אל חוזה חכם ייעודי כדי לעשות סטייקינג (Staking).

רק שינוי שם?

בפרסום נכתב שהשינוי הינו של השם בלבד, וזה לא משנה דבר במפת הדרכים של אתריום. התוכנית לשדרג את רשת אתריום כדי להפחית עמלות ולעמוד בביקוש הגובר, כמו גם לעבור להוכחת החזקה, ממשיכה בדרכה. לפי הטרמינולוגיה החדשה, שכבת הביצוע, היכן שכל החוזים החכמים של אתריום נמצאים, תשתלב עם שכבת ההסכמה כאשר זו תהיה מוכנה להחליף את מערכת הכרייה המתחזקת כעת את הרשת.

אחת הסיבות לשנות את הטרמינולוגיה, לפי הפוסט בבלוג, היא לעזור למנוע הונאות. לטענתם, הרבה הונאות מנצלות את הטרמינולוגיה המבלבלת של אתריום 1.0 ואתריום 2.0 כדי לגרום לאנשים לשלוח את המטבעות שלהם במחשבה שהם יקבלו מטבעות משודרגים לרשת 2.0. שינוי הטרמינולוגיה, כך הם מקווים, יעזור לאנשים להבין שהם לא צריכים לעשות שום דבר מיוחד עם המטבעות שלהם כתוצאה מהשדרוג ברשת.

שינויים זה טוב?

רשת אתריום ידועה בתור רשת מלאה בשינויים והפתעות. השדרוג לאתריום 2.0, אשר היה מתוכנן להתבצע כבר לפני מספר שנים, עדיין לא התרחש וכעת הטרמינולוגיה משתנה כך שאפשר להגיד שלעולם הוא לא יתרחש. על פי הטרמינולוגיה החדשה זהו רק מיזוג של שתי רשתות קיימות ואתריום תמשיך פשוט להיות אתריום.

אם הרשת אכן תשודרג השנה זה יהיה מפתיע לטובה בהינתן חוסר היכולת של מפתחי אתריום לעמוד בהבטחותיהם, אך לא ברור כיצד השינוי עשוי להשפיע על מחיר המטבע ואילו באגים עלולים להתגלות כחלק מהשינוי הגדול. בינתיים, שער אתריום נסחר במחיר של כ-2,400 דולר.

לבסוף, ישנה ביקורת גדולה על שינוי הטרמינולוגיה מצד מפתחי אתריום. בסופו של דבר, המעבר להוכחת ההחזקה כרוך ביצירת רשת אחרת לחלוטין, והניסיון להציג זאת כ"אותה הרשת" הוא פשוט שגוי טכנולוגית ומתבצע בעיקר בגלל היבטים שיווקיים.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/
דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן