מסמך של הפדרל רזרב: DeFi עשויה להוביל לשינוי פרדיגמה

defi boom

מאמר שפרסם סניף הפדרל ריזרב שבסנט לואיס התעמק בכלכלה המבוזרת (DeFi) והתפקיד שרשת את'ריום תופסת בה.

המחקר, שנכתב ע"י ד"ר פביאן שר ופורסם ב-2 במאי, צלל עמוק לתוך עולם ה-DeFi ורמז שאם ניתן לטפל בחששות ובסיכונים הקיימים, התפתחות התחום יכולה להוביל לשינויים עצומים בענף הפיננסי.

"כלכלה מבוזרת (DeFi) משתמשת בחוזים חכמים כדי ליצור פרוטוקולים המשכפלים את השירותים הפיננסיים הקיימים בצורה פתוחה, הדדית, מבוזרת ושקופה יותר", כתב ד"ר פביאן שר, והוסיף כי על יעילותה ונגישותה גבוהים.

ה-DeFi ממשיך לצמוח

צמיחת הכלכלה המבוזרת בשנה האחרונה הייתה מונומנטלית, על פי אתר DefiLlama, נכון לכתיבת מילים אלו, הערך הכולל הנעול ברחבי האקוסיסטם של פרוטוקולים שונים המגדירים את עצמם כפרויקטי DeFi עומד על שיא כל הזמנים של כ-134 מיליארד דולר, עלייה של כ-700% בשנה האחרונה.

ד"ר שר הסביר כי עמוד השדרה של כל האקוסיסטם של הכלכלה המבוזרת הוא חוזים חכמים, שרובם המכריע פועל על גבי רשת את'ריום. הדו"ח מפרט על מספר טוקנים עצמאיים פופולריים הקשורים לכלכלה מבוזרת. 

מטבע את'ר (ETH), משמש גם כבטוחה למספר עצום של פרוטוקולי DeFi וכ-10.5 מיליון מטבעות את'ר, 9% מכלל ההיצע הכולל, נעולים – על פי DefiPulse.

שר, מרצה לטכנולוגיות רישום מבוזרות באוניברסיטת באזל בשוויץ, אמר כי את'ריום שיחררה גל חדשנות הבנוי על טכנולוגיית הבלוקצ'יין, והוסיף כי הצמיחה של מטבעות דיגיטליים כמו את'ר, והפוטנציאל של הכלכלה המבוזרת, פירושם שייעוד המגזר הפיננסים הוא לכיוון דברים גדולים בהרבה.

על פי דוח של ConsenSys, ברבעון הראשון השנה מספר כתובות של רשת את'ריום בעלות אינטראקציה עם פרוטוקולי DeFi נמצא בשיא כל הזמנים – 1.75 מיליון, – זאת לאחר צמיחה של פי 10 מאז תחילת 2020.

המחקר מוסיף למומנטום של מטבע את'ר שמתחילת השנה נסק מחירו ביותר מ-350%, ונכון לכתיבת מילים אלו נסחר ברמת $3,300 לאחר שנגע אתמול (שלישי) ברמת שיא של $3,530.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן