עושים סדר במטבעות דיגיטליים

השקעה ירוקה: קרן סל של כורי קריפטו ‘ירוקים’ הושקה בבורסת ניו יורק

קרן סל המתמקדת בפעולות כריית קריפטו ותשתיות ידידותיות יותר לסביבה הושקה בארצות הברית.
אנרגיה ירוקה ביטקוין

קרן סל חדשה הושקה אתמול (שלישי) בבורסת ניו יורק לניירות ערך.

קרן הסל, שנקראת Viridi Cleaner Energy Crypto-Mining and Semiconductor ETF, החלה להיסחר תחת הסימול ‘RIGZ’.

המכשיר הפיננסי החדש הוא חלק מהמאמצים הגוברים למשוך משקיעי מיינסטרים עם דגש על סוגיות סביבתיות, חברתיות וממשלתיות (ESG).

קרן Viridi, שהשיקה את מוצר ההשקעה החדש, הצהירה כי היא משקיעה גם בעסקי תשתיות כריית מטבעות דיגיטליים ובחברות מוליכי אלקטרוניקה למחצה כמו סמסונג, אנבידיה ו-Advanced Micro Devices, על פי אתר החדשות הפוליטיות Law360.

מנכ”ל Viridi, ווס פולפורד, לשעבר מנכ”ל Bitfarms, אמר כי הקרן תתמקד בסינון אנרגיה נקייה. לדבריו, הגירת הכרייה מסין לצפון אמריקה היו חדשות טובות, מכיוון שיותר ממחצית מפעולות כריית המטבעות הדיגיטליים באזור משתמשות כיום במקורות אנרגיה מתחדשת.

“ברור שעם מה שקרה בסין, כוח המחשוב שנמצא בשימוש בבלוקצ’יין של ביטקוין נמוך באופן דרמטי מזה שהיה בתחילת יוני. וזה גם נותן את היתרון הנוסף לכך שעוצמת מחשוב רבה יותר מוצאת את דרכה לתחומי שיפוט אחרים, סוג של ביזור הרשת עוד יותר, מה שמוסיף לאבטחה,” אמר פולפורד.

פולפורד הוסיף כי ביטקוין ואת’ריום מתייחסים ל-‘S’ ו-‘G’ (בהתאמה Social and Governance) מעקרונות ה-ESG די טוב, וקרן הסל החדשה תוסיף את ה-‘E’ (עבור Environmental). על פי דבריו, הרבה דברים נמצאים עדיין בתחילת דרכם של הנכסים מהסוג הזה ו”גל הגאות של התזרים המוסדי” טרם הגיע.

הכרייה הופכת לפחות מזהמת

על פי דו”ח CNBC מיום 20 ביולי, נתונים חדשים מראים כי כריית ביטקוין אינה מזהמת את הסביבה כפי שהייתה בעבר. זאת הודות למכונות הישנות והפחות יעילות שנותקו בסין ומעבר פעילות הכורים למקומות ידידותיים יותר לסביבה. ברשימת חלוקת כוח כריית הביטקוין של מדינות בעולם, ארצות הברית קפצה מהמקום החמישי למקום השני וכעת מהווה כמעט 17% מכל כריית הביטקוין העולמית.

ב-18 ביולי, Cointelegraph דיווחה כי פעולות כריית קריפטו גדולות שמבוססות בארצות הברית ייהנו רבות מנתח שוק מוגבר ומשליטה בשיעור כוח הכרייה. בדיווח התייחסה ל-Riot Blockchain, Marathon, Hut 8 ו-Hive Blockchain כאל המרוויחות הגדולות ביותר מהגירת הכרייה הגדולה מסין.

מה לגבי טסלה?

בהמשך להצהרתו של מנכ”ל חברת טסלה, אילון מאסק, שהודיע כי טסלה תחזור לקבל תשלומים ביטקוין במידה והוא יקבל הוכחה חד משמעית שיותר מ-50% מהכורים ברשת של ביטקוין משתמשים באנרגיה ירוקה, נראה כי תעשיית הכרייה הופכת לירוקה יותר ופחות מזהמת. יש האומרים שאנחנו כבר נמצאים בשלב בו יותר ממחצית מכוח הכרייה נעשה ע”י אנרגיה מתחדשת, אך עדיין אין הוכחות חד משמעיות לכך.

elon green bitcoin tweet

 

 

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
דור אופיר

דור אופיר

סטודנט לכלכלה ומדעי המחשב, סוחר במטבעות דיגיטליים מזה 3 שנים, מגיע מעולם הדיגיטל ובעל אמונה גדולה בעתיד האינטרנט בכלל ובתעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו בפרט
דור אופיר

דור אופיר

סטודנט לכלכלה ומדעי המחשב, סוחר במטבעות דיגיטליים מזה 3 שנים, מגיע מעולם הדיגיטל ובעל אמונה גדולה בעתיד האינטרנט בכלל ובתעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו בפרט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

רוצים ללמוד לסחור ולהשקיע בעולם הקריפטו המתפתח?

בדיוק בשביל זה יצרנו עבורכם את קורס הביטקוין המקיף ביותר בישראל!