עליית מחירי הקריפטו הובילה לביקוש גובר לעובדים בתעשיית הבלוקצ'יין

חברות ישראליות המפתחות טכנולוגיות בלוקצ'יין ומספקות תשתיות ושירותים לתחום המטבעות הדיגיטליים מרחיבות את פעילותן ומציעות הזדמנויות תעסוקה וקריירה לבעלי ידע והבנה של התחום
משרות בלוקצ'יין

הגאות בתחום הבלוקצ'יין, הקריפטו והמטבעות הדיגיטליים אינה מתבטאת רק בעליות המחירים ובשערי המטבעות, אשר נסקו למעלה מ-100% בשנה האחרונה בצל מגמות חיוביות כגון אישור קרנות הסל למסחר בארה"ב. אלא, חברות ישראליות מהתעשייה חזרו להגדיל את מצבת כוח האדם שלהן ולגייס עובדים חדשים, ולעשות זאת בהמוניהן. 

במהלך החודשים האחרונים אנו עדים לגידול משמעותי בפיתוח מחלקות ייעודיות לתחום, בהן בחברות בינלאומיות גדולות כגון ויזה, פייפאל, בלקרוק, פידליטי, ג'יי.פי מורגן, צ'קפוינט, KPMG ועוד. אם לא די בכך, סטארטאפים רבים נפתחו, וגיוסי הכספים נמשכים.

כך למשל, חברת Tres Finance הישראלית גייסה 11 מיליון דולר בחודש דצמבר ומרחיבה את כח האדם שלה כדי להתמודד עם הצמיחה, כמו גם הסטארטאפ Blockaid הודיע באוקטובר האחרון על גיוס של 33 מיליון דולר לפתרון אבטחת המידע שלהם. ניכר שזוהי רק ההתחלה.

"גייסנו לאחרונה 7 עובדים, מתוכם 4 אנשי מכירות. אנחנו עדיין מגייסים גם: מפתחים, מעצב/ת UX/UI ומנהל/ת שותפויות," מסר ל-CryptoJungle טל זקון, מנכ"ל Tres, והוסיף שחשוב לחברה שמעבר לערכיות בקרב המועמדים, שתהיה רמת הבנה והתעניינות בתחום לצד הזיקה ללמוד אותו לעומק.

"טכנולוגיית הבלוקצ'יין משנה בימים אלה תעשיות וסקטורים רבים, וכבר נמצאת בשימוש רחב בעולמות הבריאות, משפט, אנרגיה, קמעונאות, נדל״ן, וכמובן תעשיית הפיננסים," הוסיף מיכאל שאולוב, מייסד שותף ומנכ"ל פיירבלוקס המוערכת ב-8 מיליארד דולר. "התעשייה והטכנולוגיה ממשיכות לצמוח – ויחד איתן חברות המפתחות פתרונות טכנולוגיים לתחום, ביניהן פיירבלוקס. בשנה הקרובה אנו צפויים לגייס עוד 100 עובדים בעולם, מחצית מהם בישראל. מעבר למיומנויות ולידע המקצועי, אנו מחפשים עובדים עם ברק בעיניים שרוצים להיות חלק משינוי טכנולוגי רחב ולהוביל אותו יחד איתנו."

אף שמדובר בתעשייה שבמרכזה עומדת טכנולוגיה מתקדמת וחדשנות, ההזדמנויות בתעשייה אינן מוגבלות למהנדסי תוכנה ומפתחים, וישנו ביקוש לעובדים חדשים בעלי מיומנויות מתחומים מגוונים – שיווק, תפעול, מכירות, שירות לקוחות, ראיית חשבון ועוד.

לאחר שבשבועות האחרונים נחשפנו למשרות רבות המתפרסמות, בין היתר ע"י פניה ישירה למועדון הבוגרים של מסלול ההכשרה המקצועי Blockchain Expert בעל ההסמכה הרשמית, החלטנו לבדוק עם מנכ"לים ומגייסים בתעשייה מה הם מחפשים ובמה זה משתווה למצבת כוח האדם של השנה שעברה.

בין השאלות שנשאלו היו שאלות כגון האם החברה מגייסת, לאיזה תפקידים, ומהן השאיפות האופטימליות למאפייני המועמדים.

הביקוש לעובדים בתחום צומח - גם בישראל

רוצים לשדרג את הקריירה עם לימודים מקצועיים?

"גדלנו ב-20% ברבעון האחרון של 2023"

ביטקוין צ'יינג', רשת כספומטי הביטקוין הפיזיים הגדולה בישראל עם למעלה מ-7 סניפים הפזורים ברחבי הארץ, סיימה החודש סבב גיוס עובדים, וכבר נערכת לסבב הבא. "מרגישים את הגידול בביקושים ונערכים בהתאם", מסר אבי דיין, מנכ"ל החברה. "לפני מספר שבועות סיימנו סבב גיוסים נוסף, וזאת לאחר הגדלת כוח האדם ב-30% בשנת 2023, 20% מתוכם ברבעון האחרון של השנה".

"בהמשך לגידול שעמד על 50% בשנה החולפת, סטארקוור מגייסת בימים אלו למגוון גדול של משרות, עם יעד גידול של 40% לשנה הקרובה," נמסר מפרופ' אלי בן ששון, מייסד שותף ומנכ"ל Starkware המפתחת פתרון Rollup. "כמחצית מהמשרות הן העולמות הביזנס, שיווק, מוצר, פיתוח מוצר ואבטחת מידע, ואנו מחפשים אנשים בעלי הבנה טכנולוגית מעמיקה, יכולות לימוד והעמקה גבוהות וכמובן תשוקה וסקרנות להרחבת ידע."

גם בחברת בלוקסטקס (Bloxtax) המסייעת למשקיעים במטבעות דיגיטליים להתנהל מול רשויות המס רואים עלייה בדרישות לייעוץ וטיפול מקצועי במיסוי קריפטו, פתרונות בנקאיים וסיוע בדיווחים שונים. לדברי מנכ"ל בלוקסטקס תומר רביד את הצמיחה הזאת חווים בחברה כבר כמה שנים, אבל בחודשים האחרונים במיוחד – "וזה מוביל לגייס עובדים יותר מיומנים, עם היכרות והבנה של התחום".

יואב שפילר, סמנכ"ל האופרציות של SSV Network, מסר ל-CryptoJungle כי החברה נמצאת בצמיחה מתמדת וגדלה ב-50% בשנה שעברה, ולא קיצצה מעולם – גם בתקופות חוסר היציבות. "הנכס העיקרי של החברה הוא הטכנולוגיה המתקדמת שלה, וכתוצאה מכך מחלקת הפיתוח מהווה כמחצית ממצבת העובדים. אנחנו מתמקדים בעיקר במשרות פיתוח, אך יש לנו גם משרות בתחומי השיווק, מוצר, ועוד," הוסיף שפילר והדגיש שחשובה להם התשוקה של העובדים והעניין בתחום הקריפטו.

"בשל האופי הגלובלי של התעשיה, מועמדים בתחום יכולים לעבוד בכל מקום בעולם," סיכם שפילר והוסיף "אנחנו כחברה גם כן מעסיקים עובדים באזורים רבים בעולם, מה שתורם למגוון ולהזדמנויות רבות יותר. יש לנו מטרה לחזק את התעשיה המקומית ולגייס עובדים בארץ, שזה אינטרס משותף של החברות, של העובדים ושל המדינה."

בית ההשקעות פרוקסיביט (ProxiBit) המספק שירותים לאחזקה, מסחר והשקעה במטבעות דיגיטליים, סיפר ש-100% מהמשרות הפנויות אצלם מיועדות לאנשי תפעול, שירות ומכירות. "אנו מחפשים מועמדים ומועמדות בעלי יכולת למידה עצמית גבוהה, ניסיון והבנה בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין", מסר חיים ונציה, מנכ"ל החברה. "המוטיבציה להצליח והתשוקה לתחום הקריפטו גם הם מרכיבים חשובים בפרופיל המועמד הרצוי."

גם ב-MarketAcross ו-InboundJunction מחפשים עובדים. "אנו מרגישים את הצורך לגדול וצופים את השוק קדימה," מסר אלעד מור, מנכ"ל MarketAcross, ל-CryptoJungle. "כרגע 100% מהמשרות שאליהן אנחנו מגייסים – אינן לפיתוח, אלא מנהלי לקוחות, הנהלת חשבונות ועוד."

כנס קריפטו
מיט-אפ שמטרתו חיבור בין מגייסים ומנכ"לים לבין מועמדים פוטנציאליים.

"מחסור משמעותי בכוח אדם שמכיר את התחום"

שאולי רג'וואן, שותף-מנהל בקרן הון הסיכון Masterkey, אשר מסייעת לחברות הפורטפוליו שלה לגייס עובדים, מסר ש"בתעשייה הישראליית יש מחסור משמעותי בכוח אדם איכותי שמכיר את התחום ובעל ניסיון של עשייה משמעותית. כמעט בכל חברה שגייסה מעל ל-15 מיליון דולר תוכלו למצוא מגוון רחב של תפקידים."

"בחודשים האחרונים ביטס אוף גולד מצויה במגמת צמיחה וגדילה בהון האנושי והיקף המשרות, כהיערכות לשוק השורי ובהתאמה לביקושים שאנו חווים עקב העליות בשערי המטבעות," מסר יובל רואש, מנכ"ל ביטס אוף גולד. "אנו מחפשים אנשים ל-8 תפקידים שונים – משרות שאינן פיתוח כמו ניהול פרויקטים, מכירות והצלחת לקוחות – וחשוב לנו שיהיה להם הרצון להיכנס לתחום המדהים הזה, ידע והבנה בעולמות הקריפטו."

הוריזון, חברת הבת של אלטשולר שחם ומספקת שירותי קניה ומכירה של קריפטו, כבר סיימה סבב גיוס בחודש דצמבר האחרון. "100% מהמשרות המגויסות היו לתפקידים שאינם פיתוח, כגון מחלקות השירות, תפעול ומכירות," מסר אילן שטרק, מנכ"ל הוריזון והדגיש את היתרון שהיה למועמדים שהגיעו עם רקע וידע מוקדמים, ואף עברו קורס בתחום.

"אנחנו מחפשים ידע והבנה בבסיס הטכנולוגיה וקשר מתמיד ועדכני בנושאים החמים בתחום," הוסיף ארז בן קיקי, מנכ"ל Dcentralab – חברה המפתחת פתרונות מורכבים לגישור בין רשתות בלוקצ'יין אשר מגייסת עובדים – 30% מהם לא למשרות פיתוח. "התשוקה לעבוד בתעשיית ה-Web3 – חובה."

גם הסטארטאפ אותנטיק (Othentic) "מחפש לבנות את צוות הליבה שישב בארץ ויצטרף למסע שלנו," על פי המייסד והמנכ"ל ירדן שכטר, ותוך התייחסות בעיקר למשרות פיתוח והובלת צוותים הנדסיים.

נדב דקנר, מנכ"ל Chainwire, מסר שהחברה מגייסת למספר תפקידים, בהם ראש צוות מכירות, מנהל שירות לקוחות ועוד. החברה, שמספקת אפשרויות הפצת הודעות לעיתונות לחברות בלוקצ'יין וקריפטו בכל רחבי העולם, מרגישה את הביקושים הולכים וגדלים ומבצעת את ההתאמות הנדרשות.

"עליות השערים ואישור הקרנות הסל יצרו גל חדש של התעניינות בשוק המטבעות הדיגיטליים, מה שמושך השקעות, ועניין בטכנולוגיות חדשות. גם אנחנו בפורום החברות מגייסים בימים אלה עובדים חדשים, ומטבע הדברים אלה אינן משרות פיתוח, אם כי במקרה שלנו מדובר במשרות בודדות," מסר ניר הירשמן, מנכ"ל פורום חברות הקריפטו, בלוקצ'יין והווב 3 והדגיש: "אנחנו שואפים למצוא מועמדים שביטקוין וקריפטו אינם זרים להם. שאוהבים את התחום ורואים בו את העתיד של הכלכלה העולמית, ושהם בקיאים בתחומי הדעת האחרים- קידום מדיניות, תקשורת ורגולציה. זה למעשה השילוב המנצח, מי שבקיאים בתחומים המסורתיים ויש להם את התשוקה לחקור את העולם ה-Web3 ולהכיר אותו, על מנת שנוכל להתאים את הכללים לפיתוחים החדשים."

האם זוהי רק ההתחלה?

תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו עודנה מצויה בחיתוליה. בעוד ששוויהם הכולל של המטבעות הדיגיטליים כבר חצה את ה-1.5 טריליון דולר, עפ"י המגמות הנצפות בשוק ובתעשייה, לצד איבוד האמון המורגש המערכות המסורתיות, ניכר שהתשתית החדשה של הכלכלה והפיננסיים עוד בימיה הראשונים.

לארי פינק, מנכ"ל בלקרוק (הגוף הפיננסי מהגדולים בעולם שאחראי על ניהולם של כ-10 טריליון דולר שווי נכסים), אמר שהבלוקצ'יין היא "הדור הבא של השווקים הפיננסיים" וכי מדובר ב"סוג נכס שמגן עליך משחיקת כוח הקניה של כסף ממשלתי."

שלא בכדי מחלקת הבלוקצ'יין של ויזה כבר מונה קרוב ל-100 עובדים, ופייפאל השיקה מטבע דיגיטלי בעצמה.

לכן, ניתן לשער שבעוד שהביקושים לעובדים ומשרות מורגשים כבר מעכשיו, התחזיות מעידות שהן יורגשו אף יותר – בהמשך השנה ובשנים הקרובות.

מקומות אחרונים למסלול המקצועי בעל ההסמכה הרשמית – Blockchain Expert. שדרגו את הקריירה שלכם ובנו את עתידכם בתעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו הצומחת. לכל הפרטים ושריון מקומכם לחצו כאן.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

זה הזמן לשדרג את הקריירה!

לימודים והסמכה מקצועית בתעשיית הבלוקצ'יין

קריירה בעולם הבלוקצ'יין!

הביקוש לעובדים בתחום צומח – גם בישראל

רוצים לשדרג את הקריירה עם לימודים מקצועיים?

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן