קרן Hack השלימה גיוס של 150 מיליון דולר להשקעה בחברות קריפטו

ההשקעות מיועדות למיזמי כלכלה מבוזרת ובינה מלאכותית משולבת ווב3. ברבעון האחרון של 2023 גויסו 1.9 מיליארד דולר להשקעות בחברות בלוקצ'יין - 2.5% יותר מהרבעון הקודם
VC השקעות הון סיכון

מגמת ההתאוששות בהשקעות הון סיכון במיזמי קריפטו ניתן נמשכת, כאשר קרן Hack VC הודיעה על השלמת גיוס של 150 מיליון דולר המיועדים להשקעה בחברות סטארט-אפ בתחום.

על פי הודעת החברה, כספים אלה יופנו בעיקר לחברות בתחילת דרכן הפועלות בתחומי הכלכלה המבוזרת (DeFi), טוקניזציה של של נכסים מהעולם האמיתי (RWA) וכאלה שמפתחים תשתיות בלוקצ'יין, וכן עבור מיזמים המשלבים פתרונות ווב3 עם טכנולוגיות של בינה מלאכותית.

בעתיד בכוונת קרן Hack להתמקד במיזמים הפועלים לשפר את חוויית השימוש ביישומי בלוקצ'יין וקריפטו, וכן בחברת סטארט-אפ מתחומי אבטחת המידע שיאפשרו לשפר את העמידות של חוזים חכמים ופרוטוקולי בלוקצ'יין מפני פריצות והאקרים. בהודעת החברה השוו בין אתגרי תעשיית הקריפטו בתחום האבטחה לאלה שהתמודדה איתם תעשיית האינטרנט בשנות התשעים כאשר וירוסי מחשב המועברים ברשת החלו להיות נפוצים.

"ווב3 זקוק לשינוי פרדיגמה בצד התשתיות כדי לאפשר רמה גבוהה יותר של בטיחות, סקלביליות ושימושיות לפני שהוא יהיה מוכן ל'פריים-טיים'", נאמר בהודעת Hack.

הקרן החדשה מצטרפת לקרן הסיד של Hack המנהלת 200 מיליון דולר. בסך הכל היקף הנכסים המנוהלים במסגרת קרן Hack, הפעילה מאז 2014, מגיע כעת ל-425 מיליון דולר.

משקיעי ההון סיכון חוזרים להתעניין בחברות ווב3

לראשונה מאז מרץ 2022 גדל היקף השקעות הון סיכון המיועדות לחברות ומיזמים הפועלים בתחום המטבעות הדיגיטליים והבלוקצ'יין, כאשר ברבעון האחרון של 2023 גויסו כ-1.9 מיליארד דולר, עלייה של 2.5% לעומת הרבעון השלישי של השנה שעברה. כך עולה מדו"ח של חברת המידע העסקי PitchBook.

על פי הדו"ח רוב הכספים הושקעו בסטארט-אפים המפתחים פתרונות פיננסיים וטכנולוגיים על בסיס תשתיות בלוקצ'יין וקריפטו. פתרונות כאלה כוללים טוקניזציה של נכסים כגון נדל"ן ומניות, וכן עבור מיזמים המפתחים פתרונות מחשוב מבוזרים.

כותבי הדו"ח ייחסו את העלייה בהיקף הנכונות מצד מוסדות פיננסיים להשקיע במיזמי קריפטו ובלוקצ'יין להשקה של קרנות הסל עוקבות ביטקוין בינואר, שהחזירה את אמון המשקיעים בתחום לאחר שהוא התערער בצורה דרמטית בעקבות הנפילות של 2022 וקריסת חברות כמו FTX, ג'נסיס ואחרות.

על פי נתוני PitchBook, ברבעון הראשון של 2023 חברות קריפטו גייסו 2.6 מיליארד דולר ב-353 סבבי השקעה – ירידה של 11% בהיקף ההשקעות ושל 12.2% במספר העסקאות בהשוואה לרבעון השלישי של 2022. למעשה, נתון זה היה הנמוך ביותר מאז שנת 2020. היקף ההון שהופנה להשקעות בתחום הגיע לשיאו ברבעון הראשון של 2022 כאשר יותר מ-11 מיליארד דולר גויסו, אולם מאז חלה ירידה חדה, ורק בסוף השנה שעברה החל שינוי במגמה.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן