כספא (Kaspa) נוסק 50% בשבוע ומגיע לשווי $1,000,000,000 לראשונה

המטבע ממשיך למשוך כוח כרייה והוזן למסחר בבורסות קריפטו גדולות: כיצד נראה עתידו?
כספא

כספא (Kaspa), המטבע שהחל את דרכו בישראל, נסק השבוע לשער ה-0.0519$ לראשונה בתולדותיו ולשווי שוק שחצה את המיליארד דולר.

בכך, השלים המטבע נסיקה של כ-50% מסוף חודש יולי, כ-275% מתחילת חודש יוני ולמעלה מ-1,000% מתחילת השנה, אשר נפתחה בשער 0.0053$.

כספא שואף להתחרות במטבע ביטקוין על משבצת מטבע התשלומים הנשען על מנגנון הוכחת העבודה (Proof of Work), תוך שימוש בטכנולוגיית DAG – במקום טכנולוגיית הבלוקצ'יין – כמכניזם באמצעותו כורי הרשת הנעזרים בכרטיסי מסך (GPU) מגיעים לקונצנזוס על היסטוריית התשלומים והיתרות.

טכנולוגיות ה-DAG והבלוקצ'יין שתיהן נכנסות תחת המסגרת של פתרונות DLT – ר"ת Distributed Ledger Technologies, ובעברית טכנולוגיות רישום מבוזרות.

צפו בריאיון שקיימתי עם ד"ר יונתן סומפולינסקי, ממייסדי כספא, בו הסביר על הפרויקט, הסיבות להקמתו, ועתידו:

למה כספא עולה?

ישנן מספר סיבות פוטנציאליות לעליה בערכו של כספא בחודשים האחרונים. ראשית, נוצר גידול משמעותי בכוח הכרייה ברשת – קרי יותר כורים מצטרפים ומריצים את תוכנת הרשת על מנת לכרות מן המטבע KAS וכתוצאה הגידול בעניין, ובמבני התמריצים, נוסק.

מתחילת השנה גדל כוח הכרייה ביותר מפי 4, ועומד כעת על כ-4.5 PH/s. כורי המטבע מרוויחים כיום 196 מטבעות עבור כל בלוק שנכרה, בממוצע כל שניה. כלומר, נוצרים נכון לכתיבת מלים אלו כ-86,400 בלוקים ביום שמניבים  כ-17 מיליון מטבעות KAS.

כיום ישנם כ-20 מיליארד מטבעות שכבר נכרו, מתוך היצע מקסימלי של 28.7 מיליארד אשר צפויים להשתחרר בהדרגה בקצב הולך ופוחת כל שנה, שכן ישנו אירוע "חצייה" – המקביל לביטקוין – בכל שנה, על פי נוסחה אחרת.

המטבע כספא כרייה
כוח הכרייה ברשת כספא. מקור: 2Miners

הסיבה הפוטנציאלית השניה, ומהותית יותר, היא כניסתו של KAS למסחר בבורסת בייביט (Bybit), אחת מבורסות הקריפטו הגדולות בעולם. המטבע החל להיסחר שם באמצעות חוזים מתמשכים (Perpetual Swaps) ביום שישי האחרון (ה-4 באוגוסט) ומשך תשומת לב ונפחי מסחר רבים.

אפרופו זירות מסחר, לטובת ההזנה למסחר הודיעו בכספא על הקמת קרן קהילתית בגיוס המונים שמטרתה לגייס כסף על מנת "להתברג בבורסות הגדולות ביותר". הם גייסו 30,000$ שווי KAS – שכיסו את דמי ההזנה למסחר שמשולמים לבורסה, תוך ימים בודדים.

לבסוף, יש לקחת בחשבון את הנזילות הנמוכה בשווקי ה-Spot של המטבע, כלומר אלו שמאפשרים לסחור באופן ישיר במטבע עצמו, ולא בנגזרים פיננסיים כגון החוזים המתמשכים.

למדו איך לנתח מטבעות כמו Kaspa כאנליסטים מקצועיים:

הכשרה ייחודית בתחום הבלוקצ'יין

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

נפחי המסחר במטבע KAS נעים בין ה-30 ל-40 מיליון דולר בלבד (תלוי איפה בוחנים) ב-24 שעות האחרונות, מתוכם רק כ-50% בשווקי ה-Spot והיתר בשווקי ה-Perpetual Swaps של בורסות MEXC, KuCoin ו-Bybit.

עפ"י CoinMarketCap, יספיק סכום בגובה 150,000$ בלבד על מנת להעלות את מחיר המטבע KAS בבורסת MEXC ב-2%. בבורסת Txbit, בה 20% מהמטבעות נסחרים, מדובר ב-20,000$ בלבד. בבורסת Gate מדובר אף בפחות מזה: רכישה של KAS בגובה $15,000 תספיק כדי להעלות את המחיר ב-2%.

המשמעות היא שהנזילות של המטבע נמוכה מאד, ייתכן שלאור השלב המוקדם בו הוא החל להיסחר, ושסכומי כסף גדולים יכולים לגרום לתנודתיות גבוהה במטבע, וזה נכון כלפי שני הכיוונים.

כך למשל בחודשים אפריל ומאי לבדם נפל המטבע למעלה מ-70%, מ-$0.043 ל-$0.011.

שער המטבע כספא
שער המטבע כספא (Kaspa) בכל הזמנים. מקור: CoinMarketCap

עתיד המטבע כספא

כספא מביא עמו רוח חדשה לקהילת הקריפטו, אך הפרויקט עדיין מצוי בשלב מוקדם.

הישענותו על מנגנון הוכחת העבודה (PoW), ואף הביקורת שמציב מייסדו כלפי הוכחת ההחזקה (PoS), מעידה כי השאיפה היא ליצור פרויקט עם מנגנון מבוזר ככל שניתן, הן בחלוקת המטבעות והן בכרייתו.

בחודשים האחרונים שוחררו לשוק שבבי ASIC מיוחדים שמטרתם ליצור יתרון בכריית המטבע KAS.

בשלב מוקדם שכזה, זהו בעל פוטנציאל להיות חיובי למחיר המטבע, אך עלול להשפיע לרעה על הביזור שלו.

כך או כך, מדובר בפרויקט מעניין עם טכנולוגיה חדשנית, מייסדים ישראליים ועניין רב שנוצר סביבו – על כן, נמשיך לעקוב.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצה ללמוד איך לנתח ולזהות הזדמנויות כמו כספא?

יש לנו הצעה בשבילך!

לכל הפרטים:

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן