מייסדי מטבע המם PEPE רוקנו את הקופה וברחו: 16 מיליון דולר נגנבו

בקהילת מחזיקי הטוקן מאשימים את חברי הצוות גם במסחר פנים ובמניפולציות על ערך המטבע לפני מכירת הטוקנים שנגנבו
המטבע PEPE

הפרויקט Pepe, מטבע המם שהלהיב את השוק כשהושק באפריל השנה ובתוך זמן קצר זינק באלפי אחוזים, הולך ומסתבך בסדרה של שערוריות. ביום חמישי שעבר מחיר הטוקן נפל קרוב ל-30% עקב משיכה לא מוסברת של 26 טריליון טוקני PEPE, בשווי של כ-16 מיליון דולר בעת המשיכה, מארנק מולטי-סיג (מרובה-חתימות, כמו מורשה חתימה) המשויך לפרויקט.

למחרת פורסם ב-X (לשעבר טוויטר) פוסט מהחשבון הרשמי של הפרויקט, ובו טען אחד מחברי הצוות האנונימיים כי המשיכה בוצעה בידי 3 מ-4 מייסדי הפרויקט האחרים, שלאחר מכן ניתקו את כתובות הארנק הפרטיות שלהם מארנק המולטיסיג ומחקו את חשבונותיהם ברשתות החברתיות.

לטענת מפרסם הפוסט, המשיכה רוקנה 60% מיתרת הארנק, והסכום שנותר – כ-10 טריליון PEPE – נמצא כעת "בידיים טובות", וכי הם הועברו לארנק בטוח שם הם יישמרו עד שייעשה בהם שימוש או שיישרפו. 

שער PEPE
שער הטוקן PEPE. מקור: CoinMarketCap

מניפולציה מתוכננת הקדימה את הגניבה

כלפי מייסדי הפרויקט הופנו האשמות גם במסחר פנים שנועד לבצע מניפולציה על המחיר לפני מימוש הגניבה. 

ג'רמי קאהן, (Pauly בטוויטר), שנהיה למשפיען רשת בעקבות תמיכתו בפפה, ביצע לדבריו ניתוח של פעילות בארנקים של חברי הצוות בניסיון לחשוף אותם. לטענתו, הנתונים חושפים כי חברי הצוות לא מיהרו למכור את המטבעות שגנבו, אלא במקום זאת נכנסו לפוזיציית שורט גדולה בבורסות ריכוזיות לפני שמכרו את כלל אחזקותיהם, וכך הרוויחו גם מנפילת ערך הטוקן לאחר המימוש.

טענתו של Pauly מקבלת תמיכה מניתוח שביצע אנליסט האון-צ'יין Yazan, שזיהה מכירה של כ-400 מיליארד PEPE שהקדימה את מכירת הנכסים הגנובים. בעקבות זאת Yazan קרא לבורסות הריכוזיות כמו בינאנס ו-OKX לחסום טרנזקציות נוספות מכתובות המשויכות לחברי הצוות החשודים בגניבה.

היום בבוקר (שעון ישראל) פורסמה בחשבון הרשמי של פרויקט פפה ב-X הודעה שלפיה קבוצת הטלגרם של קהילת מחזיקי הטוקן נפרצה, וכי מעתה והלאה התקשורת הרשמית בנוגע לפפה תתבצע דרך אתר X בלבד. בהודעה הוזהרו מחזיקי הטוקן ואחרים מפני כל אזכורים של אייר דרופס, סטייקינג או כל מהלך אחר בשם הפרויקט. כל הודעה כזאת עלולה להיות סקאם בניסיון לפתות מתעניינים לחבר את הארנק שלהם וכך לרוקן אותו מנכסים. 

הכשרה ייחודית בתחום הבלוקצ'יין

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

עד ההייפ הבא?

הטוקן PEPE הושק בחודש אפריל ונסק מידית אלפי אחוזים. סימני האזהרה היו בכל מקום, אך משקיעים וסוחרים רבים בחרו לפעול על פי הרגש ולנסות להתעשר במהרה.

מהשיא שנרשם בשבוע הראשון של מאי בשער של $0.0000045, קרס המטבע ב-80% עד ל-$0.00000081 תוך כחודש וחצי בלבד.

לאחר מכן נסק שוב בכ-120%, רק כדי לקרוס פעם נוספת בכ-65% על פני החודשים יולי-אוגוסט. כעת, נסחר הטוקן PEPE במחיר 0.0000009, בסמוך לשפל כל הזמנים.

ניתן לשער כי PEPE איננו טוקן ההייפ וה-Meme האחרון שיושק, והוא מצטרף לרשימה של מטבעות וטוקנים כגון שיבא אינו (SHIB), פלוקי (FLOKI) וכמובן דוג'קוין.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

תעשיית הבלוקצ'יין
צומחת בקצב מסחרר!

הכשרה מקצועית, הסמכה רשמית ו-Boost לקורות חיים

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן