שיאים חדשים: רוסיה מעלה את הריבית ל-20%; נפח המסחר ברובל-ביטקוין מזנק

רוסיה נוקטת צעדים חסרי תקדים כדי לנסות ולעצור את קריסת הרובל; רוסים רבים פונים אל ביטקוין ומטבעות יציבים כדי להגן על כספיהם
רובל

בעקבות הסנקציות מהמערב, הבנקים ברוסיה העלו את הריבית מ-9.5% ל-20% – שהיא הגבוהה ביותר בהיסטוריה של רוסיה – בניסיון להציל את הרובל הרוסי. על פי משרד האוצר והבנק המרכזי במדינה, רוסיה הורתה גם לחברות יצואניות למכור 80% מהמט"ח שהן מקבלות ובכך למעשה מכריחה אותן לקנות את הרובל הקורס.

משרד האוצר והבנק המרכזי במצב נואש לאחר שהערך של הרובל צנח בכ-40% ביחס לדולר האמריקאי במספר ימים בלבד והגיע לשיא של כ-118 רובל לדולר. בצעד אגרסיבי נוסף, הבנק המרכזי של רוסיה הורה לברוקרים לחסום משקיעים זרים מלמכור את מניותיהם. 

בעקבות המשבר הכלכלי תושבים רבים נצפו עומדים בתורים ארוכים לכספומטים מתוך חשש מסגירת הבנקים. כמו כן, משקיעים רבים מחפשים דרכים להיפטר מהרובל שנשאר להם כדי לשמור על כספיהם.

נפח המסחר של ביטקוין-רובל מזנק

בעקבות המצב של הרובל הרוסי, נפח המסחר היומי בביטקוין באמצעות המטבע הרוסי הגיע לשיא של 9 חודשים בזמן שרבים ממהרים להיפטר מהמטבע הקורס. על פי חברת המחקר למטבעות דיגיטליים Kaiko, נפח המסחר הגיע ביום הפלישה לאוקראינה (ה') לקרוב ל-1.5 מיליארד רובל. על פי החברה, באותו היום גם בנפח המסחר של הרובל מול המטבע היציב (סטייבלקוין) הגדול טט'ר (USDT) הגיע לשיא של 8 חודשים בגובה של כ-1.3 מיליארד רובל.

באותו הזמן נרשם גם שיא חדש ברשת הביטקוין – כמות כתובות הביטקוין שיש בהן יתרה (כלומר מעל 0) הגיעו לשיא כל הזמנים. על פי חברת נתוני הבלוקצ'יין Glassnode, השיא עומד כעת על 40,276,163 כתובות ביטקוין. מתוך הארנקים הללו, למעלה מ-800 אלף ארנקים מחזיקים לפחות ביטקוין שלם אחד. שיא נוסף של ארבע שנים נרשם בכמות הארנקים הגדולה ביותר אשר מטבעות הביטקוין שבהם לא זזו בין 3 ל-5 שנים.

על פי חברת המחקר הפיננסי FSInsight, כ-75% מהביטקוין בסירקולציה אינו נזיל מאחר והוא לא זז במשך תקופה ארוכה. כתוצאה מכך, לטענתם ההיצע של ביטקוין כיום הינו מוגבל ביותר וברגע שהביקוש יחזור המחיר יזנק. בדו"ח שהוציאה החברה נכתב: "הדינמיקה הנוכחית של ההיצע יכולה להיות מתוארת בצורה הכי טובה בתור חבית אבקת שריפה. השאלה שנשארת היא מי ידליק את הגפרור."

לסיכום

הסערות הפוליטיות בקנדה, רוסיה ואוקראינה הובילו רבים בתקופה האחרונה להכיר בערך של ביטקוין בתור כסף בבעלות פרטית שאינו ניתן לצנזור או הגבלה באופן ישיר. בזמן שניתן לראות את הפוטנציאל של שחקנים כמו רוסיה לנצל את היתרונות של רשת ביטקוין, בינתיים ממשלת אוקראינה היא זו אשר מרוויחה מהתמיכה העולמית באמצעות המטבעות הדיגיטליים. 

כך גם המוחים הקנדיים אשר מוצאים דרכים לקבל תרומות ומימון בזמן שהממשלה מקפיאה את כל נכסיהם. יתכן מאוד כי ההתרחשויות העולמיות הללו הובילו רבים להתחיל ללמוד כיצד להוציא את הביטקוין שלהם מזירות המסחר ולהפוך להיות "הבנק של עצמם" באמצעות ארנקי חומרה ואמצעים בטוחים נוספים.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/
דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן