צריכת שיא: חברות כרייה בטקסס עוצרות פעילות בשל גל חום המאיים על אספקת החשמל

גל חום כבד הפוקד את טקסס מאלץ את חברות כריית הביטקוין לעצור את פעילותן מחשש לתפקודה התקין של רשת החשמל במדינה.
ביטקוין טקסס

חברות כריית ביטקוין נענו לבקשתה של מועצת מהימנות החשמל של טקסס (ERCOT או Electric Reliability Council of Texas) לעצור את פעילותן בעקבות גל החום הכבד. ERCOT פרסמה אתמול (ב') הודעה ל-26 מיליון לקוחותיה ובה ביקשה מהם לחסוך בחשמל בשל גל החום הרביעי במספר בקיץ הנוכחי. גל החום החל לפני למעלה משבוע והביא עמו טמפרטורות של מעל 38 מעלות צלזיוס.

ERCOT צופה כי גל החום הנוכחי יבחן את גבולות היכולת של תשתית החשמל במדינה לאחר שצריכת החשמל הגיעה לשיא של 78,206 מגה וואט ביום שישי (ו'), ובכך עלתה על השיא הקודם של 77,460 מגה וואט שלושה ימים קודם לכן. התחזית היא כי צריכת החשמל תגיע אף ל-79,615 מגה וואט.

במהלך יוני מחירי החשמל בטקסס הצטמצמו בזכות שימוש במקורות אנרגיה חלופיים (טחנות רוח ואנרגיה סולארית), אך בהמשך התברר כי כמות החשמל שמופקת באמצעות טחנות רוח נמוכה משמעותית מזו שהופקה באותה תקופה בשנים קודמות ולכן לא ניתן יהיה לסמוך על מקור אנרגיה זה כחלופה מספקת.

השפעת הכרייה על צריכת החשמל

בשל העובדה שפעילות כריית ביטקוין (BTC) צורכת כמויות גדולות של חשמל, חברות כרייה בטקסס מתבקשות לעצור פעילות בתקופות של צריכת חשמל מוגברת וזאת מאחר ולרשת החשמל במדינה אין רזרבות של קיבולת.

לי בראצ'ר, נשיא איגוד הבלוקצ'יין של טקסס (Texas Blockchain Association), מסר כי פעילות חברות הכרייה במדינה מסתכמת בקרוב ל-1,000 מגה וואט, אשר מהווים כאחוז אחד מהקיבולת הכוללת של רשת החשמל. אחוז זה יופנה עכשיו לטובת צריכת החשמל הפרטית והמסחרית במדינה.

תגובת חברות הכרייה

בעקבות בקשת ERCOT חברות כרייה כגון Argo Blockchain PLC, Riot Blockchain, ו-Core Scientific עצרו את פעילותן.

חברת הכרייה Riot Blockchain הפעילה את כל 23,000 מכשירי הכרייה שלה מסוג S19 ביוני. באותו חודש היא הצטרפה לתוכנית 4CP (ר"ת Four Coincident Peak) של ERCOT ובכך הביעה את הסכמתה לבקשתה של ERCOT להנמיך את צריכת החשמל במהלך חודשי הקיץ.

חברת הכרייה Core Scientific, אשר גילתה כי היא מפעילה מעל 180,000 מכשירי כרייה מסוג ASICs וכי יש לה תוכניות להמשך התרחבות בטקסס ובאוקלהומה, נענתה אף היא לבקשה לעצור פעילות.

מצב חברות הכרייה

לפני מספר שבועות דיווחנו על השפעת מצב שוק המטבעות הדיגיטליים על פעילותם של כורי ביטקוין. מחירי האנרגיה העולים ומצב שוק הקריפטו פגעו ברווחיות של חברות הכרייה הגדולות, שחלקן החליטו להתמקם בטקסס בשל החוקים הרלוונטיים הידידותיים במדינה והעובדה שייצור ואספקת החשמל בה פתוחים לתחרות ולבחירה חופשית מצד הצרכנים.

יחד עם זאת, החסרון בכך הוא שביטול הרגולציה על רשת החשמל מנע יצירת קווים מנחים בנוגע לחיזוק הרשת כנגד תנאי מזג אוויר קיצוניים.

גרג אבוט, מושל טקסס, נוקט בגישה לפיה מעבר של חברות כרייה למדינה יתמרץ את יצרניות וספקיות החשמל להקים תחנות ייצור חדשות ובכך ישפר את מצבה של רשת החשמל.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.
פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן