בצל המלחמה: רוסיה מכינה הצעת חוק סופית להסדרת תעשיית הקריפטו במדינה

משרד האוצר הרוסי הגיש לאחרונה תיקון להצעת חוק המטבעות הדיגיטליים כך שיכלול הנחיות למשקיעים, כורים וגופי מסחר בנושא כריית מטבעות דיגיטליים והמסחר בהם.
רוסיה מחוקקת קריפטו

בחודש פברואר השנה הוגשה ברוסיה הצעת החוק העוסקת במטבעות דיגיטליים. זאת לאחר שבתחילת השנה הבנק המרכזי של רוסיה קרא לחרם על כריית מטבעות דיגיטליים בשל החשש מהאפשרות שנכסים דיגיטליים יסכנו את היציבות הכלכלית במדינה.

הצעת החוק הוגשה על רקע תשומת הלב העולמית למלחמת רוסיה-אוקראינה, אשר החלה ב-24 לפברואר השנה והעניין הגובר באופן השימוש של הממשל הרוסי במטבעות דיגיטליים.

בין השאר מציינת הצעת החוק כי מטבעות דיגיטליים יתקבלו כאמצעי תשלום והשקעה על אף שהם אינם מטבעות רשמיים של הפדרציה הרוסית.

צעדים ראשונים ומשמעותם

בתחילת פברואר השנה נשמעו דיווחים על כך שרוסיה שוקלת להנפיק את הרובל בגרסתו הדיגיטלית ובחסות המדינה (מטבע דיגיטלי של בנק מרכזי או בקיצור CBDC). זאת לאחר שבדצמבר 2021 השלים הבנק המרכזי של רוסיה את האבטיפוס של פלטפורמת הרובל הדיגיטלי ו-12 בנקים מסחריים במדינה הסכימו לבחון אותה.

מאוחר יותר במרץ השנה, העניק הבנק המרכזי ברוסיה רשיון לסברבנק (Sberbank), קרן ההלוואות הרוסית המובילה, להתחיל להנפיק נכסים דיגיטליים וזאת כתגובה לסנקציות הכלכליות שהטילה ארצות הברית ומדינות המערב על רוסיה. רשיון זה יאפשר לחברות רוסיות להנפיק נכסים דיגיטליים משלהן בתנאי שיעמדו בדרישות הכספיות כגון כמות המזומנים העומדת לרשות החברה. ידיעה זו עוררה דאגה בעולם בשל האפשרות שבדרך זו ארגונים רוסיים יוכלו לחמוק מהסנקציות שהוטלו עליהם.

החידושים בתיקון להצעת החוק

לאחרונה, הגיש משרד האוצר הרוסי תיקון להצעת חוק המטבעות הדיגיטליים כך שיכלול הנחיות למשקיעים, כורים וגופי מסחר בנושא כריית מטבעות דיגיטליים והמסחר בהם.

הצעת החוק מתייחסת לנושא כריית מטבעות דיגיטליים, בין השאר על רקע העובדה שרוסיה נחשבת לאחת ממובילות תחום הכרייה בעולם מבחינת כוח החישוב העולמי אחרי ארצות הברית וקזחסטן.

בתיקון להצעת החוק נאמר כי כורים יידרשו להגיש בקשה רשמית לביצוע פעילותם וכי הממשל יעמיד מרכזי מידע לצורך הטיפול בנושא.

התלהבות מוקדמת מדי בקהילת הקריפטו?

קהילת הקריפטו בטוויטר קיבלה בהתלהבות רבה את הידיעות על כך שהממשל הרוסי הפך את השימוש במטבעות דיגיטליים לחוקי, אך התלהבות זו הצטננה במהירות לאחר שהתברר כי עדיין מדובר בהצעת חוק שטרם אושרה סופית.

צ'אנפנג זאו (CZ), מנכ"ל בורסת  בינאנס (Binance), התייחס לנושא כשצייץ בחשבון הטוויטר שלו, כאילו הדבר היה ברור מראש ושזה רק עניין של זמן:

למרות שהתגובות הנלהבות מצד קהילת הקריפטו העולמית לחדשות מרוסיה אכן היו מוקדמות מדי, ניתן להניח כי הגשת התיקון להצעת חוק המטבעות הדיגיטליים כמו גם האילוצים על הכלכלה הרוסית בעקבות הסנקציות האמריקאיות מבשרים על אישור ההצעה בעתיד הנראה לעין.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן