בנק סטנדרט צ'רטרד: אישור קרן סל יביא את אתריום ל-4,000 דולר

להערכת אנליסטים בבנק הבריטי הבינלאומי סיכוי גבוה שרשות ניירות ערך האמריקנית תאשר קרן סל עוקבת אתריום, אבל זה לא יקרה לפני סוף חודש מאי
eth Ethereum אתר אתריום את'ריום

שער אתריום צפוי לרשום זינוק של 70% עד לרמות מחיר של 4,000 דולר אם וכאשר קרנות סל המאפשרות התחשבנות פיזית באתריום יאושרו על ידי רשות ניירות ערך האמריקנית (ה-SEC). כך מעריכים בבנק הבריטי הבינלאומי סטנדרט צ'רטרד בדו"ח חדש שפורסם אתמול (ג').

נכון לרגעים אלו נסחר המטבע בשער 2,320 דולר.

על פי הערכת האנליסטים של הבנק, ה-SEC צפויה לדחות עד לרגע האחרון את ההחלטה בנוגע לבקשות להנפקת קרן סל עוקבת אתריום (Spot ETH ETF), אולם בסופו של דבר יינתן אישור לרשום למסחר קרנות סל לאתריום כפי שניתן לאחרונה לקרנות סל עוקבות ביטקוין.

המועד הסופי לקבלת ההחלטה בבקשות הראשונות שהוגשו לקרנות סל עוקבות אתריום הוא ה-23 במאי. במחלקת המחקר של סטנדרט צ'רטרד הסבירו כי הם אינם רואים שום סיבה מהותית עבור ה-SEC למנוע מסחר בקרנות סל עוקבות אתריום, שכן בבורסות הסחורות של שיקגו מתקיים מסחר בחוזים עתידיים על אתריום, כמו בחוזים עתידיים על ביטקוין.

באוגוסט שעבר בית משפט פדרלי קבע בערעור שהגישה גרייסקייל כנגד רשות ניירות ערך כי ההחלטה לא לאשר קרן סל המחזיקה ביטקוין ישירות – בזמן שקרנות סל המחזיקות חוזים עתידיים מאושרות למסחר – מהווה החלטה "שרירותית וגחמנית". החלטה זו למעשה חייבה את ה-SEC ואת גארי גנסלר העומד בראשה לאשר לרשום למסחר קרנות סל עוקבות ביטקוין. גנסלר עצמו הודה בהודעה הרשמית על אישור קרנות סל לביטקוין כי אלמלא קביעת בית המשפט הוא לא היה מאפשר זאת.

הצפי: לחץ מכירות נמוך בהשוואה לביטקוין

בסטנדרט צ'רטרד ציינו גם כי אתריום לא הוזכר ברשימת המטבעות הדיגיטליים והטוקנים שנחשבים בעיני ה-SEC כניירות ערך, רשימה שנמסרה במסגרת הליך משפטי מול חברת ריפל שגם בו נחלה הרשות לניירות ערך הפסד.

הערכת המחיר של 4,000 דולר מבוססת על השוואה להתנהגות של מחיר הביטקוין בחודשים האחרונים בזמן הציפייה לאישור קרנות הסל. מאז אמצע יוני שעבר עלה ביטקוין בכ-85% מרמות מחיר של כ-25,000 דולר עד למעל 48,000 דולר. מאז ירד ביטקוין לסביבות 43,000 דולר למטבע, ירידה שרבים בשוק העריכו שתקרה כביטוי של תופעה המוכרת של "קנה את השמועות, מכור את החדשות".

הדו"ח של סטנדרט צ'רטרד אף אופטימי יותר בנוגע ליכולת של אתריום לשמור על רמות מחיר גבוהות לאחר שיאושרו למסחר קרנות הסל. זאת בהשוואה לביטקוין שבשבועות האחרונים חווה לחץ מכירות בשל מימושים מקרן GBTC של גרייסקייל. GBTC תפקדה כקרן נאמנות לא נזילה והומרה בעקבות האישור לקרן סל, ובעקבות זאת משקיעים רבים הוציאו את כספם ממנה במטרה לממש רווחים של פערי מחיר או במטרה להעביר אותו לקרנות זולות יותר מבחינת דמי ניהול. 

בסך הכל הוצאו מ-GBTC יותר מ-2 מיליארד דולר מאז אושרו הקרנות, חלקם ביוזמת כונסי הנכסים של בורסת FTX פושטת הרגל. האנליסטים של סטנדרט צ'רטרד ציינו כי היקף הנכסים שמנהלת קרן הנאמנות לאתריום של גרייסקייל ETHE לעומת זאת נמוך משמעותית, ולבורסת FTX הכושלת אין אחזקות משמעותיות ב-ETHE.

התפתחויות גם בצד הטכנולוגי 

במקביל להליכים המשפטיים והרגולטוריים ולספקולציות סביב המחיר של אתריום, רשת הבלוקצ'יין השנייה בגודלה השיגה אתמול אבן דרך באספקט הטכנולוגי, כאשר שדרוג משמעותי הוטמע בהצלחה ברשת הבדיקות Sepolia, מה שסולל את הדרך להטמעה קרובה ברשת הראשית.

השדרוג שהוטמע מכונה על ידי מפתחי אתריום Dencun, והוא כולל את הפיצ'ר Danksharding. המשמעות המעשית של השינויים האלה בפרוטוקול של אתריום תהיה הפחתה דרמטית בגובה עמלות הרשת ועלויות זמינות המידע על רשתות שכבה שנייה כמו אופטימיזם, ארביטרום, zkSync וכדומה. הפחתת גובה עמלות הרשת נדרשת לקראת עמידה ביעדים נוספים במפת הדרכים של אתריום כחלק מהרחבת יכולת הסקלביליות שלה ומתן מענה לאפשרות של גידול חד בהיקפי השימוש ברשת.

לאחר הטמעת שיפורי הקוד המאפשרים Danksharding ברשת הבדיקות Sepolia נותר למפתחי אתריום לשדרג עוד רשת בדיקות אחת בשם Holesky (מתוך שלוש), מה שמתוכנן לקרות בעוד כשבוע, ב-7 בפברואר. לאחר מכן, אם השדרוג ברשת הבדיקות הבאה יתבצע בהצלחה וללא תקלות, ייקבע מועד לשדרוג הרשת הראשית.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ללמוד לסחור ולהשקיע בקריפטו

זהו הזמן לנצל את ההזדמנויות בשוק הצומח!

הכשרה פרקטית למסחר מקצועי והשקעה אחראית ומניבה במטבעות דיגיטליים

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן