שירות התשלומים של אילון מאסק ב-X מתקרב: הספקולציות סביב דוג'קוין מביאות לעליה של 15%

חשבון חדש ב-X בשם XPayments מעורר גל שמועות ששירות התשלומים המתוכנן יתבסס על המימקוין החביב על אילון מאסק. בתגובה Dogecoin קפץ בכ-15% ל-0.09 דולר
Doge Dogecoin דוג'

פרק חדש נפתח השבוע בסאגה הנמשכת בין המיליארדר, המימקוין והכלב: לפני כמה ימים צץ חשבון חדש בשם XPayments על פלטפורמת X (לשעבר טוויטר), ובתוך זמן קצר צבר יותר מ-106 אלף עוקבים. החשבון אף מסומן ב-V צהוב שמשמעותו חשבון מאומת המקושר ל-X עצמה.

העלאת חשבון XPayments מאוששת את ההערכות שנפוצו לאחר רכישת טוויטר על ידי אילון מאסק, שלפיהן בכוונת מאסק לפתח ולהשיק מערכת תשלומים כבר בשנת 2024. למערך תשלומים שיתבסס על טוויטר/X סיכויי הצלחה גבוהים שכן ביכולתה יהיה למנף את הפופולריות הגדולה של הפלטפורמה וליהנות מאפקט הרשת שלה. 

Doge מככב בקוד המקור של X

החיבה המפורסמת של מאסק למטבע המם Dogecoin אף עוררה ספוקלציות שלפיהן התשתית למערך תשלומים על גבי X תתבסס על Doge. דוג'קוין, מטבע המם הראשון, הושק ב-2013 כבדיחה והפך מאז לאחד מעשרת המטבעות הדיגיטליים הגדולים ביותר. כיום Doge מחזיק נתח שוק של כמעט 12 מיליארד דולר.

ההערכות שלפיהן מערך התשלומים של X ישתמש בתשתית הבלוקצ'יין של Doge מתבססות גם על אזכורים של Doge בקוד המקור של X. 

חשבון בשם Dogecoin Rise פרסם צילום מסך מחשבון הגיטהאב של X שבו מצוין Doge בשורות הקוד של הפלטפורמה, אולם בעל החשבון עצמו הסתייג בעצמו מהפרסום כשכתב "אני עצמי אינני מתכנת, וייתכן שהאזכור של 'Doge' בחשבון הגיטהאב של X אינו מקושר להטמעה של מערכת תשלומים. עדיף להמתין לאישור מחשבון רשמי של X".

עד כה טרם יצאה הודעה רשמית ממטה X על הכוונה להשיק שירות תשלומים, ומחשבון XPayments עדיין לא פורסם אף ציוץ.

ציוצים וממים שפרסם מאסק בעבר על דוג'קוין גרמו לעליות חדות בשער המטבע. כמו כן לאחר רכישת טוויטר על ידי מאסק זינק דוג'קוין ביותר ב-38% בתוך 24 שעות.

גם הפעם, על רקע העלאת העמוד החדש והשמועות בעקבותיו, נרשמה תנודתיות מסוימת בשער Doge, אם כי לא חריגה במיוחד. מאז סוף השבוע שעבר קפץ מחיר Doge בכ-15% עד לשער של 9 סנט, ולאחר מכן תיקן חזרה ל-8.3 סנט.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

תעשיית הבלוקצ'יין
צומחת בקצב מסחרר!

הכשרה מקצועית, הסמכה רשמית ו-Boost לקורות חיים

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן