השוורים חוזרים? ביטקוין נוגע בלילה ב-$47,500; ZIL טס 100% ביממה

לאחר כיוון לא ברור ומומנטום משתנה, הקונים חוזרים לביטקוין שפורץ רמת התנגדות חשובה וסוחף איתו את השוק. מטבעות אלטרנטיבים רבים נוסקים
ביטקוין עולה 47000

בוקר משמח למחזיקי המטבעות הדיגיטליים, לאחר שבשעות הלילה המאוחרות שוק הקריפטו זינק למעלה והשלים השבוע תוספת של 14% לשוויו (יותר מ-160 מיליארד דולר).

ביטקוין (BTC) השלים עליה של 5% אתמול וסיכם את השבוע עם 15% סך הכל. מבחינה טכנית, השתלטנו על איזור חשוב בגרף ($46,000-$45,000) שציינתי בסקירה הקודמת בתחילת החודש כאיזור התנגדות משמעותי.

נכון לכתיבת מילים אלו, ביטקוין נסחר במחיר של $47,000 ואת'ר ב-$3,320.

ישנם שלושה סימנים טכניים עיקריים שנותנים אינדיקציה שהקונים חזרו לשלוט בשוק, לפחות בנתיים:

  1. התנגדות מקומית ויצירת שיא מקומי גבוה יותר מקודמו (מסומן בגרף)
  2. מדד העוצמה היחסי (RSI) השתלט על קו האמצע (50) ברמה שבועית, מעיד על מומנטום שמשתנה במסגרות זמן ארוכות
  3. השתלטות וסגירת נר שבועי מעל ההתנגדות המצויינת (מלבן סגול) ומעל ממצוע 50 שבועות (הקו הירוק – 50MA) שבדרך כלל הוא בעל חשיבות גבוהה

 

המטבעות האלטרנטיביים לא נשארים אדישים

העליות אינן נגמרות רק בביטקוין. את'ר (ETH), המטבע השני בגודלו בשוק המטבעות הדיגיטליים, משלים עליה דומה לביטקוין ומסיים את היום עם 5.5% עליה לאחר שבוע שבו הוסיף למחירו הדולרי יותר מ-15% והגיע ל-$3,350. גם את'ר משתלט על רמות מפתח חשובות, אך פחות משמעותיות מאלו של ביטקוין.

מטבעות אלטרנטיביים אחרים התפוצצו למעלה עשרות אחוזים בעקבות תנועת השוק החיובית, המוביל מבניהם הוא מטבע ZIL, שרק אתמול, הכפיל את מחירו והשלים עליה של 100% ביום בודד, ו-163% בשבוע.

מטבעות וטוקנים נוספים שבלטו בשבוע האחרון הם AXS ,CVX, HOT, VET ,ADA ,CHZ ועוד רבים, שהוסיפו למחירם עוד 30%, 34%, 32%, 40%, 60%, 29% בהתאמה.

אפשר לשמוח, אבל עם משנה זהירות

זה בהחלט מעודד לראות את שוק המטבעות הדיגיטליים עולה בצורה משמעותית בפרקי זמן קצרים יחסית, במיוחד שמדובר על שינויי מומנטום חיובי עם חשיבות גבוהה ברמה הטכנית .

אך חשוב לזכור שאיש אינו יודע לנבא את העתיד ולכן צריך לשמור על משנה זהירות ולקחת דברים בעירבון מוגבל. אם נבחן מספר סייגים נראה ש:

  1. ביטקוין עדיין מתחת לממוצע 200 ימים (200MA) ועדיין לא מסמן הטיית כיוון חיובית מלאה
  2. את'ר בפרט ומטבעות אלטרנטיביים רבים שעלו בצורה משמעותית נמצאים לפני התנגדויות מאתגרות, ספר אם יפרצו אותן
  3. ישנה חוסר וודאות בשווקים המסורתיים ובמציאות הגיאופוליטית שלנו ואלו דברים שיכולים להשפיע לשלילה גם כן

לסיכום

הגרפים אכן מעודדים ויתכן שיש כאן שינוי מומנטום משמעותי שילווה אותנו בהמשך הדרך למעלה, על מנת לקבל וודאות גדולה יותר, נרצה לראות את ביטקוין מצליח להשתלט ולהתבסס מעל רמות $50,000 – $52,000. במידה ולא יצליח והמוכרים יחזרו לשליטה, רמת $43,000 צפויה לשמש כתמיכה ואחריה רמת ה-$39,000.

אין לדעת איך המלחמה של רוסיה-אוקראינה תתפתח, כיצד תשפיע הריבית המוניטרית של הפד, אילו סנקציות או רגולציות הן הבאות בתור ועוד. לכן, בעקבות אלו, קשה מאוד להעריך את הסנטימנט הכללי שילווה אותנו בהמשך השנה.

אין לראות באמור המלצה לפעולה, הניתוחים הנ"ל הינם טכניים בלבד ולא חוזים מחירים עתידיים, האחריות היא של הקורא בלבד.

 

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן