ממשלת ארגנטינה: חוזים הנקובים בקריפטו יהיו מחייבים על פי חוק

שרת החוץ בממשל החדש הודיעה: חוזה הנקוב בקריפטו יהיה מחייב על פי חוק. במקביל, אל סלבדור פותחת מסלול מהיר לאזרחות למי שיתרום בביטקוין לתוכניות הפיתוח שלה
ארגנטינה ביטקוין

האימוץ של מטבעות דיגיטליים על ידי ממשלות במדינות אמריקה הלטינית נמשך. הממשל החדש של ארגנטינה הודיע כי המדינה תכיר בחוזים עסקיים ופיננסיים אשר הסכומים בהם נקובים בביטקוין או בכל מטבע קריפטו אחר, כך על פי פוסט שפרסמה ב-X שרת החוץ של המדינה דיאנה מונדינו.

המשמעות היא שחוזים אשר שני הצדדים מסכימים לקיים אותם וליישב אותם בנכסי בלוקצ'יין יהיו מחייבים על פי חוק כמו כל חוזה אחר הנקוב בפזו או בדולרים.  

הכרזה כזאת מצד בכירה בממשלתו של הנשיא החדש של ארגנטינה חביאר מיליי מלמדת כי בכוונתו לממש את הבטחות הבחירות שלו בתחום הקריפטו. מיילי, שהושבע לתפקיד ב-10 בדצמבר, נחשב תומך ביטקוין נלהב. בעבר אמר מיליי כי הבנק המרכזי הוא הונאה, ואילו ביטקוין הוא "תנועה להחזרת הכסף ליוצריו המקוריים – המגזר הפרטי".

כחלק מקמפיין הבחירות מיליי הצהיר כי יפעל ל"דולריזציה" של ארגנטינה כחלק ממאבקו בהיפר-אינפלציה המשתוללת במדינה, כלומר לבטל את המטבע המקומי ולאמץ את הדולר האמריקני במקומו. ארגנטינה סובלת משחיקה מהירה בערך הפזו, והאינפלציה במדינה הגיעה ל-142% בחישוב שנתי.

עד כה מיליי טרם קידם מהלך שכזה, ובמקום זאת פעל להביא לפיחות נוסף בערך הפזו של יותר מ-50% והודיע על רפורמות דרמטיות בקיצוץ הממשלה והוצאותיה.

הכשרה ייחודית בתחום הבלוקצ'יין

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

חזרה לסחר חליפין?

ההכרזה כעת על כך שחוזים כלכליים הנקובים במטבעות דיגיטליים יוכרו על ידי המדינה מראה כי אכן בכוונת הממשל החדש בארגנטינה לאפשר מגוון של אמצעי תשלום והסדרת חובות בין גורמים פרטיים בחסות המדינה, וכי הוא אינו רואה עוד במטבע המקומי כאמצעי התשלום המקובל היחיד.

בפוסט שפרסמה ב-X השרה מונדינו אף צויינו כאפשרויות תשלום ויישוב חוזים שהמדינה תכיר בהם גם סחורות ומוצרים כמו "קילוגרמים של פלדה או ליטרים של חלב", מעין חזרה לסחר חליפין במסגרת של חוזים מודרניים.

החלק הזה בהודעתה של מונדינו עורר גם תגובות של לעג ברשתות החברתיות. כך למשל משתמשת X בשם Martha Lamartha שפנתה ישירות לשרה מונדינו והציעה לה טיפול אצל רופא שיניים תמורת 5 לימונים, שני שקים וקלטת וידאו של הסרט קרטה-קיד.

אזרחות תמורת תרומות בביטקוין

בינתיים במרכז אמריקה, המדינה החלוצה באימוץ ביטקוין אל סלבדור הועבר חוק שפותח מסלול מהיר לקבלת אזרחות עבור מי שיתרמו ביטקוין לתוכניות הרווחה והפיתוח הכלכלי שלה. 

על פי דיווח של סוכנות הידיעות רויטרס, הקונגרס של אל סלבדור אישר מוקדם יותר השבוע את השינויים בחוקי ההגירה בתמיכת מפלגתו של הנשיא נאיב בוקלה. ביטקוין נחשב הילך חוקי באל סלבדור מאז ספטמבר 2021, והיא המדינה הראשונה בעולם לאמץ בצורה כזאת את המטבע הדיגיטלי המוביל.

הרפורמה במדיניות ההגירה של אל סלבדור כוללת התייחסות ל"צרכים החיוניים" של תוכניות הפיתוח שמקדם הנשיא בוקלה, אשר במסגרת המאמצים לתת להם מענה יינתן יחס מיוחד ל"תורמים זרים המעוניינים לתמוך ביעדי הפיתוח הכלכלי, החברתי והתרבותי של אל סלבדור באמצעות תרומות בביטקוין".

החוק החדש אינו כולל הגדרה של גובה הסכום המינימלי הנחשב לתרומה כדי להיות זכאים לקבלת האזרחות במסלול המהיר.

על פי מדיניות ההגירה המעודכנת, התורמים בביטקוין יזכו לפטור מהדרישה המקדימה המחייבת כל אזרח מדינה שאינה דוברת ספרדית לקיים תושבות קבע באל סלבדור למשך 5 שנים לפני הזכאות לקבלת אזרחות.

מוקדם יותר החודש ממשלת אל סלבדור הודיעה על הנפקת אג"ח ממשלתיות המגובות בביטקוין שייכרה במדינה באמצעות אנרגיית הר הגעש הפעיל קוצ'נה השוכן בשטחה. אג"ח הר הגעש יוצעו לשוק כבר ברבעון הראשון של 2024.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן