אל סלבדור בדרך להנפקת "אגרת חוב הר געש" מגובה ביטקוין

ממשלת אל סלבדור נתנה אישור סופי לתוכנית להנפקת אג"ח ממשלתי מגובה ביטקוין שייכרה על בסיס אנרגיה גיאו-תרמית. מועד ההנפקה הצפוי - רבעון ראשון 2024
אל סלבדור אל סלוודור el salvador

לאחר ציפייה ממושכת, הנפקת איגרות חוב ממשלתיות מגובות ביטקוין ראשונה בעולם תצא לדרך כבר בחודשים הקרובים באל סלבדור.

על פי הודעה שפרסם אמש "משרד הביטקוין הלאומי" (ONBTC) של ממשלת אל סלבדור ב-X, ועדת הנכסים הדיגיטליים של המדינה אישרה את התוכנית להנפיק אג"ח ביטקוין ממשלתיות, והן יוצעו לשוק כבר ברבעון הראשון של 2024.

הנכס החדשני זכה לכינוי "אג"ח הר געש" מכיוון שכריית מטבעות הביטקוין שיגבו את איגרות החוב מתבצעת על בסיס אנרגיה גיאו-תרמית הנפוצה במדינה השוכנת במרכז אמריקה בזכות הר הגעש קוצ'גה. 

אג"ח הר הגעש של אל סלבדור יהיו לתקופה של 10 שנים, ויניבו למשקיעים תשואה שנתית של 6.5%. ההנפקה תתבצע על גבי "Bitfinex Securities", זרוע מפוקחת של זירת המסחר ביטפינקס (Bitfinex).

ההכנסות ממכירת האג"ח מיועדות לתשלום החוב הלאומי של אל-סלבדור, וכן לממן את התוכנית השאפתנית של נשיא המדינה נאיב בוקלה לבנות "עיר ביטקוין" חופשייה ממסים סביב קוצ'גה. בוקלה מקווה לגייס מיליארד דולר מההנפקה.

על בסיס האנרגיה של הר הגעש תפעל חוות כרייה בהיקף של 241 מגה-ואט, בשיתוף עם חברת טט'ר, מנפיקת המטבע היציב USDT, וחברת Luxor טכנולוגיות.

מבצע חנוכה! הנחות ומבצעים למסלול המסחר והשקעה המקצועי, בשילוב סדרת המפגשים "השקעות בתקופת כאוס"! לחצו כאן ליצירת קשר עם נציג לכל הפרטים ומימוש ההטבה.

אל סלבדור שוב ברווח

האישור להנפקת האג"ח מגובה ביטקוין ניתן לאחר כמה דחיות. התוכנית המקורית היתה להשיק אותו כבר במרץ 2022, אולם שר האוצר של המדינה אלחנדרו זלאיה הודיע אז על דחיית ההנפקה בשל "תנאי שוק לא טובים".

הדחייה הראשונה היתה לספטמבר 2022, אולם ההנפקה נדחתה מאז שוב, וכעת נראה כי היא סוף סוף יוצאת לדרך.

אל סלבדור היא המדינה הראשונה בעולם שמכירה בביטקוין כהילך חוקי, לאחר שביוני 2021 הכריז בוקלה בכנס ביטקוין במיאמי על כוונתו להביא לאימוץ מלא של המטבע הדיגיטלי במדינה.

בתוך זמן קצר מאוד העביר בוקלה בפרלמנט הצעת חוק המחייבת עסקים לקבל ביטקוין, והמדינה הנפיקה ארנק ביטקוין ייעודי.

ההודעה על אישור הנפקת האג"ח באה לאחר שלראשונה מזה כשנתיים אל סלבדור נמצאת ברווח על השקעותיה בביטקוין. אוצר המדינה מחזיק בכ-2,381 מטבעות ביטקוין, ובזכות עליות המחיר של השבועות האחרונים חזרו להיות רווחיים בהשוואה לדולר.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן