הסדר נוסף: בינאנס תשלם קנס של 1.35 מיליארד דולר ל-CFTC

מנכ"ל בינאנס לשעבר CZ ייקנס ב-150 מיליון דולר והמטבע BNB - מגיב בחיוב ועולה 4%
בינאנס CFTC

בהסדר פשרה בין בורסת הקריפטו בינאנס ובין הוועדה לפיקוח על מסחר בחוזים עתידיים ונכסים (ה-CFTC) סוכם כי בינאנס תשלם קנס של 1.35 מיליארד דולר, תשנה את המבנה של הממשל התאגידי שלה ואף תחזיר 1.35 מיליארד דולר נוספים שנגבו בעמלות שלא כדין.

כמו כן, ההסדר מחייב את מנכ"ל בינאנס לשעבר צ'אנגפנג זהאו, הידוע בכינויו CZ, לשלם מכיסו קנס גבוה של 150 מיליון דולר. 

לפני כחודש נאלץ CZ להתפטר מתפקידו כמנכ"ל במסגרת הסדר פשרה אחר שהגיעה אליו בינאנס מול כמה רשויות חוק אמריקניות, בהן משרד המשפטים, משרד האוצר והרשות המסים. במסגרת הסדר זה החברה והמנכ"ל לשעבר הודו בעברות של הלבנת הון ומימון טרור, ובינאנס נאלצה לשלם קנס תקדימי של 4.3 מיליארד דולר. CZ נאלץ לשלם 50 מיליון דולר בעצמו, להודות באשמה, ולפרוש מתפקידו כמנכ"ל הבורסה.

השלוחה האמריקנית של החברה, בינאנס US, עדיין מתמודדת בהליך משפטי שפתחה כנגדה רשות ניירות ערך ה-SEC, שכולל דרישה להקפאת נכסיה. זוהי למעשה המשוכה המרכזית האחרונה שנותרה בפני בינאנס, אם כי היא משפיעה על הזרוע האמריקנית בלבד.

הכשרה ייחודית בתחום הבלוקצ'יין

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

הפרה את החוק ואת תנאי השימוש של עצמה

בית המשפט הפדרלי של המחוז הצפוני באילינוי קבע כי בינאנס הפרה את החוק ועברה על תקנות ה-CFTC כאשר עודדה את לקוחותיה לסחור בנגזרים של נכסים דיגיטליים, ובכך אף הפרה למעשה את תנאי השימוש שלה עצמה. 

כמו כן מצא בית המשפט שהחברה איפשרה לברוקרים לפתוח חשבונות מסחר משניים על הפלטפורמה שלה, תוך עקיפת הדרישות לזיהוי לקוחות (KYC), ובידיעה שבין לקוחות אלה ישנם לקוחות אמריקניים. 

ה-CFTC האשימה את בינאנס שביצעה את העברות למרות שהכירה את החוק האמריקני, ובכל זאת בחרה להתעלם ממנו. 

במסגרת ההסדר בית המשפט חייב את החברה למנות חבר מנהלים עצמאי, ועדת ציות וועדת פיקוח על מנת לוודא שמקרים כאלה לא יקרו שוב.

לאחר החדשות על הסדר הפשרה, המטבע BNB נוסק כ-4% ונסחר כעת בשער $252.

רוצים ללמוד על שוק הקריפטו ותעשיית הבלוקצ'יין לעומק ובמקצועיות, בין אם כסוחרים ומשקיעים ובין אם לטובת שדרוג הקריירה שלכם? 

צרו קשר עכשיו עם יועץ לימודים לקבלת מידע על מסלולי הלמידה השונים שלו – בהם לומדים בכירי ממשל ורגולציה, בנקים, חברות בלוקצ'יין ועוד – עם הסמכה רשמית מאת הלשכה לטכנולוגיות המידע בישראל.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

איך ניתן לנצל את התנודות בשוק הקריפטו

בעקבות הסדר הטיעון של בינאנס?

הכשרה פרקטית למסחר מקצועי והשקעה אחראית ומניבה במטבעות דיגיטליים

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן