ה-SEC בבקשה לבית המשפט: הקפא את נכסי Binance.US

וגם, בורסת קוינבייס מגיבה בציוצים נוקבים בטוויטר נגד התביעה: "תקועים בחוקים של 1946"

סאגת המלחמה של הרשות לניירות ערך האמריקנית (ה-SEC) בתעשיית הקריפטו נמשכת. ה-SEC הגישה תביעה נגד בורסת בינאנס – הן שלוחותיה המקומיות והן הבינלאומיות – ונגד בורסת קוינבייס האמריקנית. בעוד שההאשמות נגד קוינבייס עוסקות בהיבטי המסחר בניירות ערך שהתאפשר בפלטפורמה, עפ"י ה-SEC, במקרה של בינאנס ישנן האשמות חמורות של הונאת משקיעים ושימוש בכספי לקוחות.

לאור זאת, כחלק מהתביעה, מבקשת ה-SEC מבית המשפט בוושינגטון הבירה צו הקפאת נכסיה של הבורסה. באופן ספציפי, מדובר בנכסי חברת BAM Management US Holdings וחברת המסחר BAM Trading Services, הרשומות כחברות שמחזיקות את הנכסים ומנהלות את הבורסה.

"ה-SEC מגישה את בקשה זו בהליך מזורז שכן זהו הכרחי על מנת להבטיח את הבטיחות של כספי הלקוחות ולמנוע את הבזבוז האפשרי של הנכסים הזמינים לשיפוט עפ"י התביעה," מתואר במסמך שהוגש לביה"מש. "בהינתן שהנאשמים הפרו חוקים במשך שנים, התעלמו מחוקי מדינת ארה"ב והתחמקו מפיקוח רגולטורי, ולאור שאלות פתוחות על העברות כספים שהתבצעו ועל המשמורת והשליטה של הנכסים הקיימים."

בקשה נוספת שהוגשה לביהמ"ש דורשת להסביר מדוע לא להנפיק צו מניעה מקדמי, שיכריח את הנאשמים להקצות נכסים לחברה, כהגנה על לקוחותיה, "וימנע השמדת רשומות ע"י הנאשמים."

הכשרה ייחודית בתחום הבלוקצ'יין

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

אם תאושר הבקשה, לבינאנס ארה"ב (Binance US) יינתנו 5 ימים להבטיח שרק לחברה המקומית ישנה גישה לכספי הלקוחות, ותוך 30 ימים יהיה על החברה להעביר את הנכסים לארנקים דיגיטליים חדשים שניתן להוכיח שמנוהלים על ידה בלבד.

בינאנס ארה"ב בינתיים צייצה בטוויטר כי "נכסי הלקוחות בטוחים ומאובטחים," וכי הפלטפורמה תמשיך לפעול עם הפקדות ומשיכות פתוחות. הציוץ גם מאשים את ה-SEC באי מתן התראות מוקדמות, בניסיון ליצירת יתרונות מוקדמים להליך הליטיגציה בבית המשפט, וכי למרות שבמשך שנים ישנה מערכת יחסים בין הצדדים – הרשות לני"ע מעולם לא הביעה חשש על נכסי הלקוחות."

צפו בסרטון המסקר את המלחמה של ה-SEC בקריפטו:

בינתיים: המשיכות נמשכות

משיכות המטבעות הדיגיטליים מבינאנס בינתיים נמשכות. מאז הוגשה התביעה, נמשכו מטבעות (בנטו, כלומר בניכוי הפקדות) בשווי של כ-800 מיליון דולר עפ"י חברת המחקר Nansen. מתוכם, עפ"י Glassnode, כ-300 מיליון דולר בביטקוין.

עם זאת, ב-Glassnode משקפים כי על אף המשיכות הנ"ל, לא מדובר בגל משיכות המתקרב לשיאים קודמים – לא במונחים דולריים ולא במונחי ביטקוין – וכי בינאנס עדיין מחזיקה בקרוב ל-700,000 מטבעות ביטקוין עבור לקוחותיה, כמעט שיא כל הזמנים של כספים המופקדים בה.

בעוד שלא ניתן לדעת כמה התחייבויות יש לבורסה ואכן יש לשקול בצורה זהירה את המשך החזקת הכספים בה, נתון זה מרגיע – לפחות בינתיים – את קהילת הקריפטו וקהילת משתמשי בינאנס בטוויטר.

ביטקוין בבורסת קוינבייס
מאזן הביטקוין של בורסת בינאנס. מקור: Glassnode

התגובה של קוינבייס הגיעה

בורסת קוינבייס נתבעה גם היא ע"י ה-SEC. כעת, מגיבים הבורסה והמנכ"ל בריאן ארמסטרונג להאשמות.

"זכרו," מצייץ ארמסטרונג. "ה-SEC ביצעה ביקורת על העסק שלנו ואפשרה לנו להיהפך לחברה ציבורית ב-2021… ה-SEC וה-CFTC [הועדה לפיקוח על מסחר בחוזים עתידיים וסחורות] מחזיקות בדעות הפוכות וחוסר הסכמה על מהו נייר ערך ומהו סחורה. במקום ליצור ספר חוקים ברור, ה-SEC לקחה את הרגולציה-באמצעות-אכיפה צעד קדימה בדרך שפוגעת באמריקה."

"המספרים לא משקרים", מוסיפה קוינבייס בקליפ קצר בטוויטר שמתאר במספרים את השפעת ה-SEC על החברה והתעשייה. "57 פעמים הדוח הציבורי שלנו ציין את המילה סטייקינג," בהתייחסות לאישור שניתן ע"י ה-SEC להפעיל את הבורסה ולהנפיק ציבורית.

קוינבייס נגד ה-SEC
מהקליפ של קוינבייס בטוויטר.

"30 פעמים נפגשנו עם ה-SEC ב-2022 בבקשה להכוונה וייעוץ," הוסיפה הבורסה וציינה כי "90% מהנכסים שמבקשים להירשם למסחר בבורסה מקבלים סירוב כי הם לא עומדים בסטנדרטים הרגולטוריים."

בהגחכת המדיניות של ה-SEC, הוסיפה בסרטון כי "1946 זו השנה בה נכתב המבחן שלפיו ה-SEC קובע מה נייר ערך," וכי "1,000,000 עבודות במגזר הטכנולוגי בסיכון לעזוב את ארה"ב," בעקבות צעדי ה-SEC.

לבסוף, משווה הבורסה את מספר המדינות שכבר עובדות על סט חוקים חדש המיועד לקריפטו בלבד, 33, ל-0 החוקים שהגיעו מטעם ה-SEC.

כצעד נוסף, השיקה קוינבייס את Stand With Crypto. זוהי "תנועה לאחדות קהילת הקריפטו המחפשת רגולציה הגיונית" עם NFT של מגן כחול כסמל להגנה וקידום הפוטנציאל של הקריפטו. קוינבייס מאפשרת ליצור (mint) את ה-NFT בחינם, להוסיף אמוג'י של מגן לשם בטוויטר ולהצטרף למאבק כמנויים.

כדי שלא תתמודד מול תביעה נוספת, כמובן, מציינת קוינבייס כי זהו NFT "להנצחה" ו"אין לו ערך או תועלת", וכי כל עמלה המשויכת עם הקולקציה תיתרם לארגונים הנאבקים לקידום התעשייה."

לביטקוין… לא אכפת?

על אף ששער הביטקוין הגיב תחילה בירידה כ-7% לאחר שהוגשו התביעות וחזר ל-$25,350, הוא שב חזרה בעלייה של כ-6% לעבר ה-$26,900 בו נסחר כעת.

ישנן חשש למניפולציות שנובעות מהנזילות הנמוכה, אך כמכלול התגובה של שער הביטקוין מעידה שהשוק כבר צפה את התביעות הנ"ל, כפי שצפינו אנו בפרשנויות ה-YouTube.

אך בל נשכח כי ישנם גופים נוספים שבינאנס צריכה להתמודד מולם, ועלולים להשליך על עתיד החברה. המרכזי שבהם הוא משרד המשפטים האמריקני אשר חוקר את בינאנס בחשדות להפרת חוקי הלבנת הון ומימון טרור, ואף חבר לרשות המסים בהאשמות של עבירות מס.

לכן, ניתן לשער כי הסערה לא מאחורינו – וייתכן שבהתאם לכך כך גם ההשפעות על מחיר הביטקוין.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

תעשיית הבלוקצ'יין
צומחת בקצב מסחרר!

הכשרה מקצועית, הסמכה רשמית ו-Boost לקורות חיים

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן