למרות האיסור: בינאנס פועלת לקבלת רישיון רגולטורי בבריטניה תוך 18 חודשים

בינאנס פועלת בצורה אקטיבית כדי לשקם את יחסיה עם הרגולטורים, ומתכננת לקבל רישיון מה-FCA כדי להרחיב את פעילותה בבריטניה
CZ

מנכ"ל בינאנס, צ'אנגפנג זהאו (המכונה CZ), הודיע שהחברה צפויה להתרחב אל בריטניה ב-18 החודשים הקרובים. זאת לאחר הגבלות בשירותי המסחר של הזירה אשר הוחלו בבריטניה בעקבות דרישות של הרשות להתנהלות פיננסית הבריטית (FCA) מחודש יוני.

חודשיים לאחר מכן, באוגוסט, ה-FCA הוציאה הצהרה בה נמסר כי הרשות אינה יכולה לפקח בצורה אפקטיבית על בינאנס מאחר וזירת המסחר אינה עונה על שאלות הרשות בנוגע למטה שלה. אך כעת נראה שמנכ"ל בינאנס נחוש להשיג את האישור של הרשות הבריטית ומוכן לעשות שינויים לשם כך. אם החברה תשיג אישור של ה-FCA, היא תוכל להציע, בין היתר, מסחר בנגזרים וחוזים עתידיים בבריטניה.

עסקות אסטרטגיות

בכדי לעמוד ברגולציות המקומיות, זהאו אמר שהחברה שוקלת להקים חברת בת בבריטניה, בדומה לחברת הבת האמריקנית של בינאנס. לדבריו, החברה החלה בחודשים האחרונים להעסיק עובדים בריטים המתמחים ברגולציה והיא מתכננת להגיש בקשה לרישיון מה-FCA.

בחודש אוקטובר, בינאנס החלה להעסיק את מארק מקגינס, ראש היחסים הבינלאומיים לשעבר ברשות השירותים הפיננסיים של דובאי (DFSA), בתור הקצין הבכיר של החברה למגעים רגולטוריים בינלאומיים. לפני תפקידו ב-DFSA, מקגינס כיהן גם בתור ראש היחסים הבינלאומיים של הרשות האוסטרלית לניירות ערך ושימש גם כיועץ של קרן המטבע הבינלאומית (IMF). 

לחץ רגולטורי עולמי

הצעדים שבינאנס נוקטת מגיעים כתגובה ללחץ הרגולטורי שזירת המסחר ספגה ממדינות רבות. בחודש ספטמבר בינאנס הודיעה שלמשתמשיה האוסטרליים יש 90 יום לסגור את פוזיציות המסחר בחוזים עתידיים, אופציות וטוקנים ממונפים, בעקבות הלחץ הגובר מהרגולטורים המקומיים.

בנוסף, בינאנס השעתה מסחר בנגזרים למשתמשים מגרמניה, איטליה והולנד ותפסיק את פעילותה בפרובינציה אונטריו אשר בקנדה. במדינות נוספות ישנן חקירות נגד זירת המסחר, כמו גם התנגדות רגולטורית כלפיה – בין היתר גם במלזיה ודרום קוריאה.

לפי זהאו, זירת המסחר פועלת מחדש עם הרגולטורים והיא בתהליכים של שינויים מאוד מהותיים ברמת המוצרים שהיא מספקת, התהליכים הפנימיים שלה והדרך בה החברה עובדת עם הרגולטורים. 

גם FTX בפעולה

זירת המסחר FTX אף היא פועלת באופן אקטיבי כלפי הרגולציות בתחום. הזירה פרסמה בבלוג שלה רשימה של עקרונות והצעות כדי לעזור לקובעי המדיניות ליצור מסגרת רגולטורית. הרשימה פורסמה לאחר שמקסין ווטרס, יו"ר של ועדת הבית הלבן לשירותים פיננסיים, הזמינה מספר מנכ"לים בכירים בתעשיית הקריפטו כדי להעיד בנושא נכסים דיגיטליים והעתיד של השירותים הפיננסיים.

הפרסום של FTX התייחס בין היתר למטבעות יציבים (סטייבלקוינס), לצורך בהגנת המשתמשים, יצירת סטנדרט של אבטחה לכל נותני השירות המשמשים כמשמורן של נכסים דיגיטליים, ובנוסף – הצעות למניעת מניפולציות בשוק על ידי חשיפת נתונים. בפרסום נכתב כי על נותני השירות לחשוף את הגישה שלהם בנוגע למניעת הונאות וגניבות, והדגישו את החשיבות של השקיפות בתחום בכלל.

זירות המסחר והרגולטורים ברחבי העולם ממשיכים להתקדם ולגבש דרכי פעולה ושיחות בנוגע לתחום המטבעות הדיגיטליים. אף על פי שבאזורים מסוימים בעולם, כמו סין, הממשלה נוקטת עמדה חד צדדית של איסור ושלילה, נראה שבאזורים רבים אחרים בעולם מתנהלים דיונים אמיתיים בנושא.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/
דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/

2 תגובות

  1. מה זה אומר על עתיד הקריפטו אם המדינות נכנסות חזק בעוד ועוד זירות מסחר ?
    אני בטוח שאנשים עדיין יסחרו אבל השוק יהיה פחות נזיל לא ?

    1. היי רועי, לאוו דווקא, יש מדינות שמקבלות אותן בברכה, תסתכל על קוינבייס ו-FTX שפועלות על פי הרגולציה ומתרחבות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן