נתקלים בהתנגדות: ביטקוין חוזר ל-$27,500; אתריום ל-$1,860

האם הנפילות בעקבות אירועים בשוק הקריפטו, או דווקא סימנים שמספקים שווקי הדולר השונים?
ביטקוין נופל

לאחר חודש של עליות מרשימות במהלכו רשם שער הביטקוין עלייה בת 60% ושער אתריום כ-55%, החל מיום רביעי האחרון שוק הקריפטו נתקל בחומת התנגדות.

ביטקוין, אשר רשם שיא מקומי ב-14 באפריל בשער $31,000, נפל כ-10% לעבר ה-$27,140 לפני שחזר חזרה ל-$27,550 בו נסחר נכון לכתיבת מלים אלו.

אתריום לעומתו נסק לעבר ה-$2,140, ונתקל בכח מכירה ששלח אותו לירידות בנות 13%, בחזרה ל-$1,840. נכון לכתיבת מלים אלו עומד המטבע על כ-$1,860.

הדומיננטיות של ביטקוין מסך כל שוק הקריפטו עומדת בצורה יציבה בשבועות האחרונים על כ-47%, לאחר שהתחזק המטבע בחודשים האחרונים ביחס למטבעות דיגיטליים אלטרנטיביים (הידועים כ'אלט-קוינס').

בסך הכול, שוק הקריפטו עומד על כ-1.13 טריליון דולר.

הכשרה ייחודית בתחום הבלוקצ'יין

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

מה עשוי לגרום לירידות?

לא ניתן לשייך אירוע פונדמנטלי מסוים לירידות שאנו חווים במהלך סוף השבוע. עם זאת, ישנם מספר דברים שמשתלבים להשפעה פוטנציאלית על המחיר.

ראשית, יש לזכור שאחרי עלייה דרמטית על פני חודש, כחלק מפעילות שוק תקנית ישנו צורך ב'תיקון' – איזון העליות החדות ע"י מימושי רווחים של סוחרים טווח קצר.

שנית, קרוב ל-900,000 מטבעות אתריום צפויים להשתחרר על פני השבועות הקרובים מנעילת סטייקינג. בעוד שישנן הפקדות רבות של מטבעות לסטייקינג (שמאזנות את הביקושים בנטו), יש לכך השפעה על המחיר.

אתריום משיכות
תנועות המשיכות וההפקדות באתריום 2.0 בשבוע האחרון. מקור: Nansen

שלישית, חוסר הוודאות הרגולטורי ממשיך להכות עם סירובו של יו"ר ה-SEC לענות על השאלה האם אתריום נייר ערך או לא בעיניו, וכאשר המסגרת הרגולטורית שתוטמע באירופה מסתמנת כדרקונית במיוחד.

אך סימני אזהרה גדולים יותר מגיעים מכיוונו של הדולר. בעוד שהכותרות בתקשורת המיינסטרים עוסקת בדיונים על עליית תקרת החוב, בפועל בימים האחרונים אנו עדים להמשך מצוקת הנזילות של דולרים מחוץ לגבולות ארה"ב.

הלירה הטורקית מאבדת גובה מול הדולר במהירות ויוצרת בהלה. בארגנטינה הפזו רושם שפל חדש מול הדולר בשוק השחור, הבנק המרכזי במדינה העלה את הריבית ב-3% בבת אחת והחיל הגבלות נוספות על דולרים. אלו נתפסים כמו דברים שגרתיים ושרירותיים, אך הם מעידים על צרות גדולות יותר.

אם לא די בכך, אג"ח אמריקני ממשלתי לטווח קצר רושם תנודתיות דרמטית כלפי מטה. "ההתנהגות של אג"ח קצר מועד היום [ה'], ה-4 שבועות במיוחד, מזכירה יותר מדי את אפריל 2008… זהו לא עניין של תקרת חוב, אלא ריצה אל בטוחות," רשם האנליסט והכלכלן ג'ף סניידר בטוויטר והציג נתונים נוספים כגון נפחי הפעילות בשוק ה-Repo הבינלאומי ובשווקי הני"ע של הפדרל ריזרב כאינדיקציה למצוקת הנזילות.

במלים אחרות, כפי שאני חוזר ומציין בסרטונים שלי, "הכסף" החשוב במערכת הכסף היום הינו בטוחות (ערבויות) המועמדות כנגד חובות ואשר הרגולציה מאלצת את הבנקים והמוסדות השונים להחזיק. הכסף הזה נמצא במחסור גדול, וקריסת בנק סיליקון וואלי ואפקט ההדבקה בעקבותיה רק החמירו את המצב.

סניידר מצפה שהפדרל ריזרב יאלץ כבר ברבעון הנוכחי או הבא, להוריד ריבית ואף במהירות, מסיבה זו.

ג'ף סניידר
ג'ף סניידר על התנודיות בשוק האג"ח. מקור: טוויטר

"אבל קריפטו אמור להיות אלטרנטיבה"

ניתוח שוק הקריפטו מנקודת מבט מאקרו כלכלית תמיד מביא עמו ביקורת. הן על הקורלציה מול מדדי המניות המובילים, והן כלפי התלות בדולר.

אך יש לזכור שאנו בעידן ההיברידי – בו שתי המערכות חיות במקביל: האחת צומחת בעוד שהשניה דועכת – ובעת הזו, ישנה הישענות של אחת על השניה.

בעקבות זאת, מצוקת נזילות דולרית שמשפיעה על מדדי המניות, משפיעה על שוק הקריפטו אשר לא רק קטן מאד (כאמור, רק 1.13 טריליון דולר, פחות מ-0.25% מכמות הכסף בעולם), אלא גם תלוי מאד בדולר (סטייבלקוינס מהווים נפח הפעילות מהגדולים ביותר והם צמודים בערכם לדולר ומושפעים מהריביות).

אני סבור שבמהלך השנתיים הקרובות נחווה את ההתנתקות בהדרגה, ולאחר מכן במהירות, כפי שאסביר בסדרת המפגשים "השקעות בתקופת כאוס", שתחל בתחילת במאי ותתקיים בעיקר אונליין.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן