רכבת הרים: ביטקוין נגע בשיא כל הזמנים, קרס 15% וחזר ל-$66,000

שנתיים וארבעה חודשים מאז שרשם את שיא המחיר הקודם, ביטקוין נוגע בשיא ומספק רגעים דרמטיים התואמים את שוק הקריפטו
מחיר הביטקוין עולה

חיכינו וציפינו לרגע הזה, הוא הגיע, וסיפק דרמה רבה: שנתיים וארבעה חודשים לאחר שביטקוין רשם את שיא כל הזמנים בגובה 69,000 דולר, אתמול חזר שער הביטקוין לאותה רמת מחירים, כאשר בבורסות קריפטו מסוימות אף חצה אותו במרחק כמה עשרות דולרים.

אך באופן מידי, התהפך המחיר ועל פני 8 השעות הבאות שלאחר מכאן נפל כ-15% בחזרה ל-$59,000. מאז, הספיק המטבע להתאושש, לשוב לרמת ה-$66,500, ונכון לכתיבת מלים אלו נסחר בשער ה-$66,000.

על פי Coinglass, כ-150 מיליון דולר שווי עסקאות לונג (המהמרות על עליות) הונזלו ונסגרו בהפסד לאור התיקון החד.

ביטקוין שיא חדש
ביטקוין נוגע בשיא. מקור: CoinMarketCap

מתחילת השנה עלה ביטקוין ביותר מ-60%, כאשר אחד האירועים שתרמו לעליות המחירים הוא אישור לרשום למסחר קרנות סל עוקבות ביטקוין בארה"ב, שניתן ב-11 בינואר השנה על ידי רשות ניירות ערך האמריקנית (ה-SEC). אישור זה פתח את הדלת לכניסתם של משקיעים מוסדיים וגופים גדולים, מה שבא לידי ביטוי בנפחי מסחר גבוהים מאוד גם ביחס לקרנות סל אחרות לאורך כל התקופה האחרונה.

יום המסחר של אתמול משך למעלה מ-10 מיליארד דולר שווי נפחי מסחר בקנות הסל, כאשר קרן הסל של בלקרוק, IBIT, אחראית לקרוב ל-4 מיליארד דולר מתוכם.

אריק בלצ'ונס, אנליסט קרנות הסל של בלומברג, אמר כי אלו "מספרים משוגעים לקרנות סל הנסחרות חודשיים בלבד".

ללמוד לסחור ולהשקיע בשוק הקריפטו - כמו מקצוענים

למימוש הטבה חד פעמית ופרטים נוספים 👇

אולם אירוע משמעותי אחר שצפוי להיות בעל השפעה על מחיר הביטקוין עדיין לפנינו – אירוע החציה (Halving), שבו כמות המטבעות החדשים המיוצרים על ידי כורי הביטקוין נחתכת בשתיים כפי שמוגדר בחוקי פרוטוקול הבלוקצ'יין של ביטקוין. החציה צפויה להתרחש ב-18 באפריל השנה, ולאחריה כמות מטבעות הביטקוין החדשים שמתווספים מדי יום תיחתך מ-900 ל-450. זוהי תהיה הפעם הרביעית שאירוע זה מתרחש, שכן הוא קורה בממוצע אחת לארבע שנים.

התחזיות: 150,000 דולר עד סוף השנה, 1.5 מיליון עד סוף העשור

כבר היום כמות הביטקוין שנקנים על ידי חברות ההשקעה המנהלות את קרנות הסל לבדן עוקף ביחס של כמעט 1:10 את כמות המטבעות החדשים שנוצרים, ולאחר החציה אם קצב רכישה זה יימשך היחס צפוי להכפיל את עצמו ולצמצם עוד את ההיצע הזמין לרכישה.

רוצה להגדיל את ההון שלךההכשרה המובילה 
והמקצועי
 בישראללשיריון מקום  לחץ כאן

רוצה להגדיל את ההון שלךההכשרה המובילה והמקצועי בישראללשיריון מקום  לחץ כאן

בשל נסיבות אלה ישנם כאלה המעריכים שמחיר הביטקוין עוד ימשיך לעלות בתקופה הקרובה ויגיע לשיאים חדשים. כך למשל מייסד חברת המחקר והייעוץ Fundstrat האנליסט טום לי שלפני כמה שבועות חזר על תחזיתו למחיר של 150,000 דולר לביטקוין עד סוף השנה בראיון שהעניק לרשת הטלוויזיה CNBC. 

"יש לנו שיפור בצד הביקוש עם קרנות הסל, יש לנו התכווצות בצד ההיצע עם החציה, ויחד עם הציפייה למדיניות מוניטרית מקלה [מצד הבנק המרכזי האמריקני הפד, א"פ] – כל זה תומך בנכסי הסיכון", אמר לי בראיון.

תחזית אחרת נועזת יותר השמיעה מנכ"לית חברת ההשקעות ARK קת'י ווד אשר התראיינה גם היא ל-CNBC זמן קצר לאחר אישור קרנות הסל, שאחת מהן ARKB הונפקה על ידי ARK עצמה. ווד חוזה לא פחות מ-1.5 מיליון דולר לביטקוין אחד עד סוף העשור הנוכחי. זוהי תחזית מעודכנת מצד ווד, שבעבר העריכה מיליון דולר לביטקוין עד 2030, בהתבסס על נתוני כוח המחשוב (Hashrate) המוקדשים לתחזוקת ואבטחת הבלוקצ'יין של ביטקוין, וכמות מחזיקי המטבע לטווח ארוך שאינם צפויים למכור גם אם המחיר ימשיך לעלות, מה שמכונה בתעשייה "הודלרים".

אתריום מתחזק יותר?

שער אתריום אמנם רחוק באופן יחסי לביטקוין מרמת השיא במחירו, אך בימים האחרונים נסק ל-$3,829, רמת המחיר הגבוהה ביותר מאז ינואר 2022.

במהלך התיקון, קרס המטבע כ-16% בחזרה ל-$3,200 אך התאושש במהרה ל-$3,760 בו נסחר נכון לכתיבת מלים אלו.

במונחי BTC, המטבע ETH נסחר כעת בשער 0.057 ביטקוין, מרחק התחזקות של 55% נגד ביטקוין עד שיגיע לשיא חדש.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

מחיר הביטקוין שבר את שיא כל הזמנים🎉

זו התקופה הטובה ביותר ללמוד איך לסחור ולהשקיע בשוק הקריפטו

ואת ההזדמנות הזאת אסור לכם לפספס!

👇השאירו פרטים עכשיו👇

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן