ביטקוין מתקשה להישאר מעל 70,000 דולר; מה צפוי בעקבות החציה?

הנזלות פוזיציות מסחר ממונפות בהיקף 175 מיליון דולר הפילו אתמול את ביטקוין בכ-5%, אך אנליסטים צופים כי הנדירות הגוברת תתמוך בביקושים לטווח הארוך
ביטקוין החציה חציה bitcoin halving

עם התקרבות אירוע החציה של ביטקוין הצפוי להתרחש בתוך ימים ספורים, שוק הקריפטו נערך לתקופה של תנודתיות מוגברת. למרות ירידות מחירים מתונות ולחץ על רווחיות הכרייה בטווח הקצר, אנליסטים מזהים הזדמנויות משמעותיות בעקבות הפחתת האינפלציה וגידול בנדירות הביטקוין בטווח הבינוני והארוך.

שוק הקריפטו חווה אתמול ירידות שערים, כשמחיר הביטקוין ירד בכ-5% בשעות בודדות מסביבות 72,400 דולר עד לכ-68,600 דולר. הירידה נגרמה בין היתר בעקבות הנזלת פוזיציות מסחר במינוף שהימרו על המשך עליות השערים (לונג) בהיקף של 175 מיליון דולר, כך על פי נתוני חברת מחקר Coinglass.

הקורס הפרונטלי והראשון מסוגו בארץ ללימוד מסחר בקריפטו

מספר המקומות מוגבל - לכל הפרטים👇

ירידה במספר ההודלרים

נתוני אונצ'יין מצביעים גם על ירידה בשיעור מטבעות הביטקוין שלא זזו במשך שנה ויותר. על פי GlassNode, רק 65.8% מכלל מטבעות הביטקוין שבמחזור נותרו ללא תזוזה ב-12 החודשים האחרונים, הרמה הנמוכה ביותר מאז אוקטובר 2022. שיעור המטבעות שלא זזו במשך יותר משנה הגיע לשיא של יותר מ-70% לאחר אישור קרנות הסל בינואר, ומאז הוא בירידה.

ירידה זו בהיצע הלא-נזיל של ביטקוין עשויה להעיד על מימוש רווחים ע"י מחזיקי ביטקוין ותיקים יחסית, אולי בשל הצפי להתאמות ברווחיות הכרייה לקראת החציה. להערכת מנכ"ל CryptoQuant קי יואנג ז'ו, רק אם ביטקוין יגיע לרמות מחיר של מעל 80,000 דולר כורי הביטקוין יוכלו להישאר רווחיים לאחר אירוע החציה.

בפוסט שהעלה ז'ו ל-X (לשעבר טוויטר) הוא ציין כי עלויות הכרייה צפויות להכפיל את עצמן לאחר החציה מה שעלול להקשות על הכורים, אולם הוא גם הזכיר כי בעקבות אירוע החציה הקודם במאי 2020 נרשמה עלייה פרבולית במחיר ביטקוין מה שאיפשר לכורים אז לעמוד בעלויות הצומחות.

תנודתיות זמנית אל מול נדירות קבועה

בטווח המיידי שלאחר החציה, אנליסטים מזהירים מפני אפשרות להמשך לחץ מכירות נקודתי. כמו באירועי חציה קודמים, תיתכן תגובה שלילית זמנית בשל התופעה המוכרת בשווקים של "קנה את השמועות, מכור את החדשות", תופעה שלפיה אירוע ידוע מראש שצפוי להוות בעל השפעה חיובית על הנכס גורם לעליות שערים לפני שהוא מתקיים, ודווקא לאחר שהאירוע מתרחש מחירי הנכס נוטים לרדת באופן זמני.

תעשיית הבלוקצ'יין צומחת בקצב מסחרר!

הכשרה מקצועית, הסמכה רשמית ו-Boost לקורות חיים
רוצים לשמוע עוד?👇

כך למשל על פי הערכת חברת המחקר Steno, אירוע החציה הבא בגמול כורי הביטקוין יוביל ללחץ מכירות בטווח הזמנים הקצר, בדומה לדפוס של אירוע החציה ב-2016. "הטרנד הנוכחי מהדהד את אירוע החציה השני, מה שמרמז שהחציה הקרובה תגרום לאירוע 'קנה את השמועות, מכור את החדשות'", נכתב בעמוד החברה ב-X. 

הזדמנויות והתאמות עבור הכורים

הקושי העומד בפני כורים עם החציה נובע מהקיטון הצפוי בתגמול על יצירת בלוקים חדשים, לצד חששות מפני עליית מחירי החשמל, מה שעלול להקטין את רווחיותם בטווח הקצר. חלק מהכורים הפחות יעילים ייאלצו להתאים את פעילותם, אך לטווח הרחוק, החציה אמורה לחזק את הרשת ע"י עידוד צמיחתם של כורים חזקים ויעילים יותר.

חרף התנודתיות והחששות הנקודתיים, הקהילה רואה בחיוב את השפעת החציה על עתיד התעשייה. צמצום ההיצע החדש של ביטקוין צפוי לתמוך במחירים ובביקושים לאורך זמן ולהניח יסודות איתנים לעליות מחירים בטווח הארוך, כך על פי ההערכות.

אם העבר מלמד אותנו משהו, הגידול בנדירות והעניין המוסדי הגובר, במיוחד לאחר אישור המסחר בקרנות סל עוקבות ביטקוין, יובילו ככל הנראה לעליות נוספות בשער בטווח של 12-18 חודשים מהחצייה. המשקיעים המנוסים מתמקדים בהזדמנויות לטווח הארוך, מבלי להתפתות לרעשי רקע חולפים.

 

דיסקליימר: בהתאם לתנאי השימוש באתר, אין לראות באמור בכתבה כייעוץ השקעות ו/או המלצה לפעולה. 

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

תעשיית הבלוקצ'יין
צומחת בקצב מסחרר!

הכשרה מקצועית, הסמכה רשמית ו-Boost לקורות חיים

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן