בדרך לשיא חדש? ביטקוין חוזר ל-$66,000 והשוק מתקרב ל-3 טריליון ד'

ביטקוין חוזר לעליות ואתריום ומטבעות דיגיטליים נוספים מצטרפים לחגיגה. אנליסטים כגון PlanB וגרג פוס חוזים כי ביטקוין בדרך ל-$100,000.
ביטקוין

בוקר ירוק בשוק המטבעות הדיגיטליים. ביטקוין, המטבע המוביל בשוק, נסחר כעת בשער של כ-$66,000 לאחר עלייה בת כ-7.5% מאתמול בבוקר.

העליות מגיעות בצל אישור חוק התשתיות בבית הנבחרים ארה"ב ו-1.2 טריליון ד' שצפויים להיות מוזרמים לכלכלה, שזהו חיזוק לביטקוין כגידור לאינפלציה.

בנוסף, בשבוע הבא צפוי להיכנס לתוקפו עדכון התוכנה טאפרוט (Taproot). טאפרוט הוא עדכון מצופה וחשוב לפרוטוקול הביטקוין שצפוי להגביר את היעילות והפרטיות של הרשת המוניטרית המבוזרת.

בכך, ביטקוין וגם את'ר (ETH), המטבע של פלטפורמת אתריום, שמצטרף לחגיגה ורושם שיא חדש ב-$4,730, מובילים את שוק המטבעות הדיגיטליים לשווי כולל של כמעט 3 טריליון ד'.

ביטקוין שיא

בדרך ל-$100,000?

האנליסט המפורסם PlanB, בעל מיליוני עוקבים בטוויטר, הגה את מודל ה-Stock to Flow (היחס בין ההיצע הקיים של המטבעות להיצע המתחדש), ולפי הוא סבור כי ביטקוין יגיע עוד בחודש נובמבר למעל $90,000, ויחצה את ה-$100,000 בדצמבר.

המודל אשר עד כה מדויק על פני מדגם יחסית נרחב של זמן צבר לתהודה בינלאומית, ובהתאם לכך הציפיות רבות.

אך PlanB הוא לא היחיד.

גרג פוס, סוחר המתמחה בשווקי אגרות החוב וה-Fixed Income (הכנסה קבועה) ובעל מעל 30 שנות ניסיון בשווקים, הגה מודל ובו העריך את מחירו הפנימי של ביטקוין כתעודת ביטוח על חוב ממשלתי. לדבריו, החוב הממשלתי חוצה גבולות כל היגיון, במיוחד אם מחשבים התחייבויות לא ממומנת כמו פנסיות וביטוח לאומי.

"לא ראיתי הימור א-סימטרי טוב יותר בכל הקריירה שלי," כתב פוס במאמר. "המתודולוגיה שלפיה עבדתי קובעת שווי הוגן לביטקוין, היום, אמור להיות בין $110,000 ל-$160,000 למטבע." אך הוא מוסיף כי ככל שהסיכוי לפשיטות רגל ממשלתיות יעלה, כך גם יעלו המדרגות לפיו הוא מעריך את השווי של ביטקוין שכן הביטוח מתייקר ככל שהצרות גדלות.

אך לחגיגת האנליסטים מצטרף גם בארי סילברט, מנכ"ל Digital Currency Group – אחת מקבוצות ההשקעות והניהול הגדולות ביותר בתחום ושבבעלותה קרן הנאמנות גרייסקייל, צייץ כי "השבוע הולך להיות שבוע מצוין" והגדיל את רמת העניין.בארי סילברט

סולאנה נגע ב-$260

בשבועות האחרונים, בזמן ששער ביטקוין דשדש מטבעות אלטרנטיביים חזרו לעלות.

בין המובילים ביניהם היה סולאנה, אשר כבש את המקום הרביעי ב-CoinMarketCap ונסק לשווי שוק של כ-74 מיליארד ד', או למחיר של כ-$260 למטבע.

בימים אלה מתקיים כנס גדול בליסבון בהובלת סולאנה, והעליות ככל הנראה משויכות לציפייה לכנס.

עם זאת, בימים שלפני הכנס גם התפרסמה ידיעה כי מפתחי סולאנה 'החביאו' 12 מיליון מטבעות (בשווי כ-3 מיליארד ד' נכון לכתיבת מלים אלו) בארנק עושי-שוק שנועד לספק נזילות לזירות מסחר.

כלומר, עפ"י הידיעה, ישנם 20 מיליון מטבעות SOL ולא רק 8 מיליון.

הידיעה מסתמכת על דבריו של ג'אסטין בונס, מנכ"ל קרן ההשקעות Cyber Capital, אשר טוען כי בוצעה ביקורת של צד שלישי בה נמצא הארנק.

בתגובה לפרסום, סולאנה אישרה כי זה נכון אך ש"המטבעות שימשו לנזילות בלבד" והבטיחו כי המטבעות יישרפו לאחר תקופה של 30 ימים מהרגע שבה ניתנו כהלוואה לעושי שוק.

מאז אוגוסט המטבע SOL נסק מעל 700%, אך אירועים מהסוג הזה ממחישים כי מדובר בפרויקט ריכוזי וכי לצוות הפיתוח וקרנות ההשקעה המובילות – יכולת להחליט דברים בפרוטוקול.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן