הבנקאים באים: בלקרוק צירפה את גולדמן זאקס כמשתתף מורשה בקרן הסל IBIT

ענק הבנקאות מצטרף לג'יי-פי מורגן, סיטיגרופ, UBS וסיטדל סקיוריטיז כ-AP בקרן הסל עוקבת ביטקוין IBIT, על אף אמירות מצד בכיר בחברה כי "קריפטו הוא חסר ערך"
גולדמן זאקס goldman sachs

בלקרוק, מנהלת הנכסים הגדולה בעולם, הוסיפה לאחרונה את גולדמן זאקס, סיטיגרופ, UBS וסיטדל סקיוריטיז כמשתתפים מורשים בקרן סל העוקבת אחר ביטקוין (Spot BTC ETF) שלה, IBIT.

משתתפים מורשים (AP) הם חלק אינטגרלי בתהליך יצירת הנזילות של הקרן, על ידי השתתפותם ביצירה ופדיון של מניות. קרנות גדולות כמו IBIT, שצברה נכסים בשווי 18 מיליארד דולר בפחות משלושה חודשים, נוטות לעבוד עם עשרות AP.

צירוף גולדמן זאקס בולט במיוחד על רקע אמירות מצד מנהל ההשקעות הראשי באגף ניהול ההון של הבנק, שרק בשבוע שעבר אמר שלקריפטו "אין ערך", והם לא מרגישים לחץ להשתתף בתחום. זה מזכיר את דבריו הבוטים בעבר של ג'יימי דיימון, מנכ"ל ג'יי פי מורגן שלפני כמה חודשים האשים את התעשייה בסיוע למימון טרור ופשיעה, על אף הנתונים שמפריכים זאת, אך גם הבנק שלו הפך לאחד מ-AP המקוריים ב-IBIT של בלקרוק עם ההשקה בינואר.

תעשיית הבלוקצ'יין צומחת בקצב מסחרר!

הכשרה מקצועית, הסמכה רשמית ו-Boost לקורות חיים
רוצים לשמוע עוד?👇

ייתכן שהצטרפות הבנקים הגדולים לקרנות הסל משקפת מגמה של אישור לתחום הקריפטו מצד המערכת הפיננסית המסורתית, חרף הספקנות שהביעו חלק ממנהליהם בעבר. העובדה שגם הבנקים הסקפטיים ביותר מוצאים עצמם משתפים פעולה עם קרנות הסל לביטקוין מהווה אינדיקציה נוספת לאימוץ הגובר של ביטקוין בפרט ומטבעות דיגיטליים בכלל בקרב הממסד הפיננסי.

"השוק סופג לחץ מכירות במאות מיליוני דולרים"

מאז השקתן בחודש ינואר, קרנות סל כבר רכשו מעל חצי מיליון מטבעות ביטקוין. הביקוש העצום מצד המשקיעים המוסדיים מהווה תמיכה משמעותית למחיר הביטקוין, שנסחר כיום סביב 69,300 דולר ועלה ביותר מ-70% מתחילת השנה.

לדברי אריק בלצ'ונס, אנליסט בכיר לתחום קרנות הסל בסוכנות הידיעות בלומברג, "הזרימות לקרנות היו אפיות, וללא קרנות הסל ביטקוין כנראה היה נסחר סביב 30,000 דולר בלבד. צריך להסתכל על התמונה הרחבה". כך כתב בציוץ שפרסם ב-X (לשעבר טוויטר).

בלצ'ונס מוסיף כי טבעי שיהיו גם ימים של משיכות נטו מהקרנות, שכן זוהי התנהגות סטנדרטית של משקיעים. ניתוח נתונים מראה כי בשוק השורי הנוכחי, מחיר הביטקוין לא ירד ביותר מ-20% מהשיא, למרות מימושים ומכירות בסמוך לשיאים. לשם השוואה, במחזורים שוריים קודמים נרשמו תיקונים של מעל 50%.

"השוק סופג ימי מכירות בהיקף של מאות מיליוני דולרים, והדובים עדיין לא הצליחו לייצר נסיגה של 20%", ציין האנליסט צ'קמייט מחברת ניתוח האונצ'יין Glassnode. לדבריו הוא מופתע מכך שתיקון שכזה עדיין לא התרחש, בהתבסס על הנתונים ההיסטוריים.

הקורס הפרונטלי והראשון מסוגו בארץ ללימוד מסחר בקריפטו

מספר המקומות מוגבל - לכל הפרטים👇

ג'נסיס מכרה GBTC – ורכשה 32,000 ביטקוין

בגזרה אחרת של קרנות הסל, חברת ג'נסיס הנמצאת בהליכי פירוק ממשיכה במימוש נכסיה כולל מכירת אחזקותיה בקרן הסל GBTC של גרייסקייל, שבעבר תפקדה כקרן נאמנות. לאחר שקיבלה אישור מבית משפט בניו יורק לפני כמה חודשים, כעת נודע כי החברה השלימה את מכירת כל 36 מיליון מניותיה ב-GBTC, ששוויין היה מוערך בכ-1.4 מיליארד דולר.

כונסי הנכסים של החברה הודיעו כי המכירה הושלמה ב-2 באפריל, ובאמצעות התמורה נרכשו 32,041 ביטקוין בשווי נוכחי של 2.2 מיליארד דולר. על פי התוכניות, מטבעות אלה יחולקו בהמשך לנושי תוכנית ההלוואות Gemini Earn.

בתחילה עלה חשש בשוק שמכירת אחזקותיה של ג'נסיס ב-GBTC תוביל ללחץ מכירות על ביטקוין ולירידות שערים, אולם כעת נודע שהחברה השתמשה במימושים ממכירת המניות דווקא כדי לרכוש ביטקוין ישירות, מה שייתכן ותרם לעליות מחירים.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

תעשיית הבלוקצ'יין
צומחת בקצב מסחרר!

הכשרה מקצועית, הסמכה רשמית ו-Boost לקורות חיים

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן