בזמן שביטקוין נפל ב-10% בלקרוק הזרימה לקרן הסל עוד 778 מיליון דולר

קרן IBIT רכשה ביום ג' עוד 12,600 ביטקוין ובכך רשמה שיא יומי חדש. בינתיים מחוקקים מאריזונה קוראים להשקיע את הפנסיות של עובדי המדינה בביטקוין
קרנות סל קרן סל BTC Bitcoin ETF

התנודתיות בשוק הביטקוין ביום ג' האחרון לא הבהילה את המשקיעים בקרן הסל IBIT של בלקרוק. נראה שאפילו ההפך. בזמן שמחיר ביטקוין נגע בשיא כל הזמנים של 69,000 דולר ומיד לאחר מכן התרסק ביותר מ-10% לסביבות 60,000 דולר, היקף הכספים שהוזרמו ל-IBIT רק גדל והביא את סך הרכישות נטו של הקרן לשיא יומי חדש של 12,600 מטבעות ביטקוין בשווי של כ-778 מיליון דולר.

בהשוואה לשיא היומי הקודם של הכנסות שנרשם ב-29 בפברואר מדובר בעלייה של 30%, כך על פי נתונים שפרסמה זרוע המחקר של בורסת BitMAX. 

בסך הכל הוכנסו לכלל קרנות הסל ביום שלישי האחרון כ-648.4 מיליון דולר, יחד עם המשך המשיכות המאסיביות מקרן GBTC של גרייסקייל שהוצאו ממנה כ-332.5 מיליון דולר באותו הזמן. עד כה הוצאו מ-GBTC כ-9.6 מיליארד דולר מאז שהומרה מקרן נאמנות לקרן סל.

ללמוד לסחור ולהשקיע בשוק הקריפטו - כמו מקצוענים

למימוש הטבה חד פעמית ופרטים נוספים 👇

נפחי המסחר במניות IBIT הגיעו גם לשיא חדש כאשר יותר מ-107 מיליון מניות בשווי של 3.6 מיליארד דולר החליפו ידיים ביום אחד, זאת לעומת נפחי מסחר יומי של כ-3.3 מיליארד דולר שרשמה הקרן בממוצע בשבוע שעבר. 

היקף הנכסים המנוהלים בקרן הסל של בלקרוק מסתכם בכ-12 מיליארד דולר, מה שמציב אותה בראש רשימת קרנות הסל לביטקוין (Spot Bitcoin ETF), כאשר השנייה ברשימה – FBTC של פידליטי – ניצבת הרחק מאחור עם 7.2 מיליארד דולר נכסים מנוהלים. בסך הכל מנוהלים בקרנות הסל נכסים בשווי של כ-50 מיליארד דולר.

"זוהי רק הצצה קטנה לדרך שבה משקיעי קרנות הסל יהיו הודלרים הרבה יותר טובים ממה שאנשים (מסוימים) חושבים", כתב אתמול ב-X (לשעבר טוויטר) אנליסט קרנות הסל של בלומברג אריק בלצ'ונס.

הפנסיות של עובדי אריזונה יושקעו בביטקוין?

ההצלחה של קרנות הסל עוקבות ביטקוין לא חמקה מעיני המחוקקים במדינת אריזונה, וכעת הם פועלים לאפשר לקרנות הפנסיה של עובדי המדינה לקבל חשיפה לתחום באמצעות הפניית כספי החוסכים לקרנות הסל של ביטקוין.

הצעת חוק חדשה שהוגשה לסנאט באריזונה על ידי קבוצת מחוקקים משתי המפלגות קוראת להנהלת קרנות הפנסיה של עובדי המדינה לפעול יחד עם משרד האוצר המקומי במטרה "לבחון את הסיכונים הפוטנציאליים ואת היתרונות של השקעה בקרנות סל עוקבות ביטקוין ומטבעות דיגיטליים אחרים, בהתחשב בהתפתחויות בשדה הרגולטורי והגידול בנתח השוק, ולשקול את המשמעויות של הכללת נכסים כאלה בתיקי ההשקעה שלהן".

מגישי ההצעה אף כללו בה תזכורת לכך שהממשל הפדרלי מחזיק בעצמו כ-200,000 ביטקוין. ההצעה אמנם מתמקדת בקרנות סל עוקבות ביטקוין, אבל האזכורים של נכסים דיגיטליים אחרים משאירים למעשה פתח למנהלי כספי הפנסיה של עובדי המדינה גם להשקיע בקרן סל עוקבת אתריום, אם וכאשר יינתן לה אישור מטעם רשות ניירות ערך האמריקנית.

אפילו מייקל סיילור מופתע מהצלחת קרנות הסל

ההתעניינות הגוברת והנתונים המרשימים של ביצועי קרנות הסל הפתיעו אפילו את אחד האנשים הידועים ביותר בתמיכתם בביטקוין – מנכ"ל חברת מיקרוסטרטג'י מייקל סיילור.

"חשבנו שביטקוין יהיה מתחרה של מתכת הזהב, אבל למעשה הוא רץ לראש הרשימה, וכעת הוא מתחיל לזנב בקרן הסל של ה-S&P 500", אמר סיילור בראיון למארחת הפודקאסט "Coin Stories" נטלי ברונל.

להערכתו, קרנות הסל של ביטקוין יעקפו "בעוד לא הרבה זמן" את קרנות הסל של זהב. "קרנות הסל הללו יוצרות עולם פיננסי שלם של מודעות, הזדמנות ופונקציונליות עבור 99% מהמשקיעים", אמר סיילור. "אי אפשר להמעיט בערך של החשיבות של זה לכלל הרשת".

אתמול הודיעה חברת מיקרוסטרטג'י על תוכניתה להנפיק חוב בהיקף של 600 מיליון דולר במטרה לרכוש עוד ביטקוין. כיום מחזיקה החברה כ-193,000 מטבעות ביטקוין.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן