סירקל מוציאה את USDC מרשת טרון – ועדיין TRX מתקרב לשיא כל הזמנים

מנפיקת USDC הודיעה כי תחדול מיד להנפיק על טרון, וכי מחזיקי המטבע יידרשו לעבור לרשתות בלוקצ'יין אחרות בתוך שנה. למרות ההחלטה המטבע של טרון דווקא רושם עליות
USDC סירקל

חברת סירקל, מנפיקת USDC, המטבע היציב השני בגודלו, החליטה לנתק אותו מרשת הבלוקצ'יין של טרון. לדבריה, מהלך זה נעשה כחלק ממדיניות ניהול הסיכונים של החברה.

על פי הודעת החברה, הפסקת התמיכה ב-USDC תתבצע בהדרגה, כאשר בשלב ראשון סירקל תעצור את הנפקת המטבע היציב על גבי הבלוקצ'יין של טרון באופן מיידי, ובהמשך למחזיקי המטבע על טרון תהיה שנה להעביר את אחזקותיהם לזירות מסחר או לרשתות בלוקצ'יין אחרות. 

לאחר פברואר 2025, לקוחות חברת סירקל הזכאים לרכוש או לפדות USDC תמורת העברת דולרים ישירות מול החברה עדיין יוכלו למכור את המטבעות שיחזיקו על טרון לסירקל, אולם האפשרות להעביר אותם בין ארנקים על טרון תיחסם.

משתמשים מן השורה שאינם נמצאים ברשימת הלקוחות הסגורה של סירקל יוכלו להשתמש באחד "ממאות השירותים הגלובליים הזמינים, כולל זירות מסחר, ברוקרים וחלפנים, כדי להעביר USDC בין רשתות בלוקצ'יין או לפדות את המטבע היציב תמורת מטבעות פיאט", כך על פי הודעת החברה.

בפוסט שהועלה לאתר החברה אף הודגש כי "כתמיד, USDC יישאר צמוד בערכו 1:1 לדולר האמריקני".

טטר לא מאשרת ולא מכחישה כוונות דומות

בהודעתה סירקל לא פירטה בנוגע לנסיבות שהובילו להחלטה הדרמטית, ורק מסרה כי זה נעשה "כחלק ממסגרת מדיניות ניהול הסיכונים שלנו". לדברי החברה, ההחלטה לנתק את USDC מטרון היא "תוצאה של גישה תאגידית רחבה הכוללת ארגון עסקי, ציות ופונקציות אחרות. פעולה זו עולה בקנה אחד עם מאמצינו להבטיח ש-USDC יישאר אמין, שקוף ובטוח".

בתשובה לשאלת אתר קוינטלגרף, נמנעו בטטר, החברה המתחרה, למסור אם יש להם כוונות דומות להוציא את המטבע היציב USDT מטרון. "טטר שומרת לעצמה את היכולת להקפיא טרנזקציות בכל שכבת העברות על מנת לעמוד בחובות הציות שלה", נאמר בתשובת החברה לקוינטלגרף. "בכל מקרה טטר מנטרת באופן פעיל את הבטיחות של כל אחת מהרשתות הנתמכות, על מנת להבטיח את הסטנדרטים הגבוהים ביותר עבור לקוחותינו".

חברת סירקל היא חברה אמריקנית שעל פי ההערכות אף צפויה לצאת בהנפקה ציבורית במהלך השנה. בתור שכזו היא מחויבת לעמוד בדרישות הרגולציה המחמירות של רשויות הפיקוח והאכיפה בארה"ב. המטבע USDC שהיא מנפיקה מחזיק כיום נכסים בשווי של כמעט 30 מיליארד דולר, זאת בהשוואה לכמעט 98 מיליארד דולר ב-USDT.

טטר לעומתה מנהלת את פעילותה מהונג קונג ומחזיקה משרדים בשוויץ, ומאז תחילת פעילותה ב-2014 הופנו כלפיה טענות וביקורות על התנהלות לא שקופה, שכן החברה מעולם לא סיפקה הוכחות מספקות בנוגע למאזן הנכסים שלה שאמור לגבות באופן מלא את כל מטבעות ה-USDT שהנפיקה. החברה אף הסתבכה בשערוריות רבות ומתנהלות נגדה כמה חקירות מצד גופי האכיפה בארה"ב. 

TRX דווקא עולה ומתקרב לשיא כל הזמנים

למרות ההחלטה לנתק את USDC מרשת טרון, המטבע TRX דווקא רשם עליות ואפילו מתקרב לשיא של כל הזמנים כאשר מחירו הגיע לגובה של 14 סנט – עלייה של 6.5% בהשוואה למחירו לפני שבוע.

ברקע העליות עומדת הודעה על תוכניתה של טרון לפתח רשת שכבה שנייה לביטקוין. בהודעה ששלחה לעיתונות הקריפטו נכתב כי "טרון-דאו, הארגון המבוזר שמאחורי רשת טרון חשפה מפת דרכים לבניית פתרון רשת שכבה שנייה חדשני לביטקוין. פתרון זה יוביל מהפכה באופן שבו העולם חושב על תקשורת בין רשתות בלוקצ'יין (interoperability) באמצעות שימוש במטבעות יציבים על גבי האקוסיסטם של ביטקוין"

שמו של מייסד רשת טרון ג'סטין סאן נקשר בשערוריות רבות והופנו כלפיו האשמות קשות שכללו התעמרות בעובדים, זיוף פרטי משתמשים, הרצת מניות ועוד. לפני כשנה האשימה רשות ניירות ערך האמריקנית ה-SEC את סאן בביצוע הונאות ומניפולציות בשווקים, ובספטמבר שעבר נפרצה בורסת Huobi המשויכת אליו, ונגנבו ממנה כ-5,000 מטבעות אתריום בשווי של כ-8 מיליון דולר.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן