שיבה אינו (SHIB)

קנייה, ארנקים, שער וסקירה מלאה על המטבע

שיבה אינו (SHIB) נוצר בתור "הרוצח של דוג'קוין" - כמטבע שמבוסס על אפקט רשת של בדיחות ורעש ברשתות החברתיות. מאז, צבר המטבע פופולריות שנובעת בעיקר מחלומות של אנשים להתעשרות מהירה, אך במקביל מתבצע פיתוח על הפרויקט. בדומה לפולקדוט, פוליגון למעשה מאפשרת לבלוקצ'יין של אתריום לפעול בשילוב עם רשתות בלוקצ'יין נוספות. מערכות אלו זכו בכינוי "האינטרנט של הבלוקצ'יינים".

דרגו את SHIB מ-1 עד 5:

4.2/5 – (37 votes)

היצע ושווי שוק

שער שיבה וכמות המטבעות

שיבה אינו (SHIB) הוקם כטוקן ERC20 שמבוסס על רשת אתריום, כלומר אין למטבע רשת בלוקצ'יין משל עצמו.

כשהחל את דרכו באוגוסט 2020 נוצרו 1,000,000,000,000,000 מטבעות (קוודריליון) ע"י המפתחים האנונימיים.

50% מתוך היצע המטבעות נשלחו לויטליק בוטרין, מייסד אתריום, "משום שאין גדולה ללא נקודות חולשה וכל עוד ויטליק לא בורח עם הכסף, SHIB ימשיך לגדול ולשרוד." לדברי מייסד הפרויקט.

או – משום שזהו פשוט תרגיל שיווקי שהוביל אותם ישירות לבמת התקשורת העולמית, כשבוטרין תרם סכום ניכר (מטבעות SHIB בשווי של כמיליארד ד') לקרן החירום למאבק בקורונה בהודו. לאחר מכן, 'שרף' בוטרין את יתר המטבעות שנותרו בבעלותו, כ-40% מהיצע המטבעות הכולל של שיבה.

כעת נמצאים כ-550,000,000,000,000 מטבעות בסירקולציה. המטבעות הללו מתפצלים לכ-900,000 ארנקים נכון לכתיבת מלים אלו, אך 10% מסך כל המטבעות מוחזק בבורסות מובילות כמו בינאנס וקריפטו.קום, ולכן מייצג מספר רב יותר של מחזיקים (שכן הבורסה מחזיקה את המטבעות עבור משתמשיה).

רוצה להגדיל את ההון שלךההכשרה המובילה 
והמקצועי
 בישראללשיריון מקום  לחץ כאן

רוצה להגדיל את ההון שלךההכשרה המובילה והמקצועי בישראללשיריון מקום  לחץ כאן

את תחילת דרכו החל SHIB במחיר של $0.00000001 ואת שערו תוכלו לראות מתעדכן כאן.

המכסה המקסימלית של מטבעות מאטיק היא 10 מיליארד מטבעות. כעת כ-6.5 מיליארד מטבעות נמצאים בסירקולציה. קיים גם גשר לרשת "בינאנס צ'יין" (Binance Chain) כך שהמטבעות מתחלקים בין 3 רשתות (אתריום, פוליגון ובינאנס צ'יין).

על פי התוכנית, מטבעות MATIC חדשים יחולקו כגמול לסטייקינג (נעילת מטבעות לטובת השתתפות באכיפת חוקי הרשת) מדי חודש עד אוגוסט 2022, שאז כל המטבעות יהיו בסירקולציה. לצד המטבעות שנמכרו במכירת ההשקה וקודם לכן, חלוקת שאר המטבעות בוצעה כך: 16% לצוות; 4% ליועצים; 12% לתפעול הרשת באמצעות סטייקינג; 21.86% לקרן המייסדת; 23.33% לאקוסיסטם.

צוות הפיתוח

מי עומד מאחורי מטבע שיבה

המייסד של שיבה פועל תחת השם הבדוי ריושי (Ryoshi), והוא הקים את הפרויקט כאמור כדי לשמש כ"הרוצח של דוג'קוין" – המטבע שנוצר כבדיחה בשנת 2013 וצבר תאוצה באמצעות אפקט רשת של מימים, בדיחות ואילון מאסק.

במקרה של שיבה, מסתמכים על אותה השפעה של מכירת חלומות באמצעות בדיחות (להביא את המטבע ל-0.001$ בעוד שבדוג'קוין היה מדובר על 1$), ועל אותו כלב מזן שיבה אינו בתור אמצעי זיהוי ומיתוג.

על בסיס המסמך הלבן של הפרויקט, ריושי לכאורה מעוניין במטבע שמבוסס כולו על הקהילה ועל ביזור מוחלט. כך, יצר את "צבא שיבה" – ShibArmy – שיטריל ויפרסם את הפרויקט בכל פינה ברשתות החברתיות ובכל חור בטלגרם. בינתיים, נכון לנובמבר 2021 – זה עבד טוב.

לפרויקט חמישה יועצים, ביניהם פיט קים – ראש מחלקת פיתוח הארנק הדיגיטלי בקוינבייס (Coinbase), והאדסון ג'יימסון – מפתח מ-Ethereum Foundation. 

למפתחים והיועצים ניסיון רב בטכנולוגיה, אבטחת מידע, ניהול פרויקטים גדולים, פיתוח ארנקים דיגיטליים, השקעות ועוד. מאחר והפרויקט הוא קוד פתוח, מפתחים נוספים מרחבי העולם עובדים גם הם על הפרויקט.

ללמוד לסחור ולהשקיע בשוק הקריפטו – כמו מקצוענים

למימוש הטבה חד פעמית ופרטים נוספים 👇

איך זה עובד?

איך עובד מטבע שיבה

כאמור, שיבה נוצר כטוקן ERC20 על גבי רשת אתריום, כלומר כחוזה חכם שבנוי על גבי רשת קיימת. 

הפיצ'ר המרכזי של הפרויקט הוא הבורסה המבוזרת-לכאורה, ShibaSwap. פיצ'ר זה מביא עמו 2 טוקנים חדשים לתמונה: LEASH (רצועה לכלב, בעברית) ו-BONE (עצם).

בקצרה, ניתן לנעול מטבעות (בדומה לסטייקינג) במאגרי נזילות של הבורסה המבוזרת. לטובת התזכורת, במאגר נזילות ישנם ספקי נזילות – שהם בעלי מטבע שמעוניינים לנעול מטבעות בזוג מסחר כלשהו (למשל SHIB מול ETH) ובמידה וסוחרים משתמשים במאגר הנזילות (קונים ומוכרים ETH או SHIB), ספקי הנזילות מרוויחים עמלות מסחר.

האופן שבו זה עובד הוא:

  • אם נועלים את המטבע SHIB, מקבלים את הטוקן xSHIB
  • אם נועלים את המטבע LEASH, מקבלים את הטוקן xLEASH
  • אם נועלים את המטבע BURY, מקבלים את הטוקן tBONE

המטבעות הללו מהווים "טוקני-בעלות" במאגר הנזילות ומגלמים את האחוזים שלך מסך כל שווי המטבעות שבמאגר. בהתאם לאחוז שאתם תופסים ממאגר הנזילות, תתוגמלו בעמלות.

למשל, אם במאגר הנזילות ETH/SHIB ישנם 100 מטבעות אתריום ו-1,000,000,000 מטבעות SHIB (בוחר במספרים פשוטים לטובת הדוגמה), אזי אם אתם תרמתם 1 ETH ו-10,000,000 SHIB אתם תקבלו 0.01 xSHIB שמהווים 1% מסך כל מאגר הנזילות.

כעת אם יגיע סוחר כלשהו, יקנה SHIB באמצעות ETH, ישלם עמלה לטובת הפשטות בגובה של 0.01 ETH, אתם תקבלו 0.0001 ETH כדיבידינד פסיבי.

כאשר אתם רוצים לממש את האחזקה, אתם פשוט שולחים חזרה את המטבעות xSHIB ומקבלים את המטבעות שהזנתם למאגר הנזילות בנוסף לעמלות שהרווחתם.

ישנן תשואות נוספות שניתן להרוויח ע"י השתתפות באקו-סיסטם, אך כולן כמובן נקובות במחיר המטבעות עצמם – מטבעות שרוב ערכם נע לפי הייפ.

במיוחד כאשר הפרוטוקול מאלץ אתכם לנעול מטבעות BONE למשל ל-6 חודשים (67% מכמות המטבעות שננעלה בהתחלה), או כאשר ישנו מספר מוגבל מאד של מטבעות LEASH (קצת מעל 100,000).

במסמך הלבן של הפרויקט, המייסד מזכיר כל הזמן כיצד "המחירים יעלו" – וזה כמובן מחשיד מאד כשמדובר באינטרסים שלו.

המטבע BONE אמור לשמש גם כטוקן ממשל שמאפשר לחברי הקהילה להצביע על נושאים שקשורים בפרוטוקול המטבע, והמטבע LEASH היה אמור לשמש כמטבע Rebase אך מייסדי הפרויקט בצורה ריכוזית שינו את מהותו והוא 'סתם טוקן רגיל'.

לסיכום, ניתן להשתמש ב-SHIB להעברות בין אדם לאדם כולל לתשלומים, וניתן להרוויח באמצעותו ובאמצעות מטבעות שבנויים כדי לכאורה לתמוך בו – תשואה שנקובה במטבעות הללו עצמם. 

לא קיים חידוש טכנולוגי בפרויקט, אלא מדובר בהישענות על קוד פתוח ופרויקטים קיימים.

בנוסף לנ"ל, בשיבה מנסים לרכוב על הייפ הטוקנים הייחודיים (NFTs) עם יצירתם של 10,000 Shiboshis – דמויות של כלבים עם ביגוד מיוחד, סרטים מיוחדים לשיער ושטויות נוספות.

אך אם לא די בכך, לפי הביקורת שנעשתה לפרויקט ישנן סמכויות מיוחדות למייסד הפרויקט כולל היכולת למשוך מטבעות BONE לכתובות שברצונו לעשות זאת.

יתרונות וחסרונות

היתרונות והחסרונות של שיבה

  • מבחינתנו אין יתרונות לשיבה. הפרויקט נוצר במטרה להעשיר את בעליו וכדי למכור חלומות לקהל צעיר. כל מה שמתפרסם בהקשר של הפרויקט עוסק במחיר המטבע, איך לקנות אותו, וכו'.
  • אין שום טכנולוגיה מאחורי הפרויקט
  • למייסדי הפרויקט ישנה שליטה, גם אם חלקית, בהמשך הדרך של הפרויקט – כולל שינויים ריכוזיים שביצעו
  • המחיר מונע מהייפ בלבד
  • מתבצעת מניפולציה במדיניות המוניטרית כדי לעודד אנשים שלא למכור

ארנקים מומלצים

ארנקי שיבה SHIB

אם כבר החלטתם שאתם מעוניין לרכוש את המטבע בכל זאת, ההמלצה הראשונה שלנו במקרה החריג הזה תהיה להחזיק אותו בבורסה כמו FTX או בינאנס, על מנת שתוכלו למכור אותו מהר.

אם בכל זאת אתם מעדיפים להחזיק במטבע לטווח הארוך, אז הארנקים לדג'ר ננו X וטרזור T תומכים במטבע שכן הוא בנוי על אתריום. ארנקי חומרה הם הארנקים המומלצים ביותר לאבטחת המטבעות לטווח הארוך, ולפיכך רצוי להתחיל עמם:
* ארנק טרזור (Trezor) דגם T – המדריך המלא לארנקי טרזור.
* ארנק לדג’ר ננו אקס (Ledger Nano X) – המדריך המלא לארנק לדג’ר.

קניית SHIB

איך קונים שיבה?

קניית SHIB באמצעות ביטקוין או אתריום

כמו רוב המטבעות הדיגיטליים היום, קשה מאד לרכוש אותם באמצעות כסף פיאט (דולר, יורו, שקל וכו') אלא בעיקר באמצעות ביטקוין או באת'ריום. לכן אנו ממליצים על קניית ביטקוין או את'ריום תחילה.

זירת המסחר הסינית הגדולה ביותר בשוק המטבעות הדיגיטליים. בעלת הממשק הנוח ביותר ונפח המסחר הגבוה ביותר.

קראקן (Kraken) היא אחת מזירות המסחר הפופולריות למסחר במטבעות דיגיטליים, הבורסה מציעה עמלות נמוכות, אפליקצית מובייל טובה וכלים לסוחרים מתקדמים.

סקירת מטבעות דיגיטליים פופולריים

בואו ללמוד על המטבעות הקריפטוגרפיים

המדריך עזר לכם? פרגנו לנו בכוכבים

תנו ציון מ-1 עד 5:

4.2/5 – (37 votes)

ואם בא לכם גם לשתף ברשתות החברתיות בכלל פינוק 😍

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן