דוחות מעודדים? מחזיקת הביטקוין הגדולה מיקרוסטרטג'י צמצמה הפסדים ברבעון השלישי

החברה, מתכננת להמשיך לקנות ולהחזיק ביטקוין לאחר ששיעורי ירידת ערך של הנכסים הדיגיטליים שלה צנחו בהשוואה לרבעון הקודם
מייקל סיילור לא מוכר את הביטקוין

למרות ההפסד ברבעון השלישי של השנה, חברת מיקרוסטרטג'י (MicroStrategy) רשמה שיפור דרמטי משלושת החודשים הקודמים על רקע התנודתיות של ביטקוין (BTC).

בכירי החברה אמרו במהלך שיחת ועידה ביום שלישי (ג') כי החברה מתכננת להמשיך באסטרטגיית הביטקוין שלה – לקנות ולהחזיק, ללא תוכניות למכור.

חברת הבינה העסקית שבסיסה בווירג'יניה דיווחה על הפסד נקי של 27 מיליון דולר ברבעון השלישי – שיפור משמעותי מההפסד הנקי של 1.1 מיליארד דולר בתקופה של שלושה חודשים קודם לכן.

ירידת הערך של הנכסים הדיגיטליים של מיקרוסטרטג'י – שנכנסים לפעולה אם שווי השוק של הביטקוין יורד מתחת למחיר הממוצע בו רכשה החברה – היו 700,000 דולר ברבעון השלישי, לעומת 918 מיליון דולר ברבעון השני.

מניית החברה (MSTR) עלתה ב-5.8% לאחר ההודעה. אך מתחילת השנה, ירדה בכ-54%.

עדיין מתחת למים

נכון לכתיבת מילים אלו, מיקרוסטרטג'י מחזיקה ב-130,000 מטבעות ביטקוין לאחר רכישת נוספת של 301 מטבעות במהלך חודש ספטמבר האחרון. השווי של כלל אחזקות הביטקוין שלה, נכון ל-30 בספטמבר, היה כמעט 2 מיליארד דולר. החברה, עדיין נמצאת בהפסד מאחר והמחיר הממוצע בו רכשה את המטבעות הינו $30,639, כשמחיר הביטקוין עומד נכון להיום על $20,450.

"מבחינת מיתון מאקרו פוטנציאלי וחמור יותר, אני חושב שאין לנו תוכניות להתאים את אסטרטגיית הביטקוין שלנו", אמר סמנכ"ל הכספים אנדרו קאנג בשיחת ועידה. "אנחנו, כמו תמיד, רואים את ההשקעה שלנו בהשקפה ארוכת טווח, ובעיקר דרך מחזוריות… ונמשיך להאמין בעקרון הליבה הזה."

יו"ר ההנהלה ומנכ"ל החברה לשעבר, מייקל סיילור, אמר כי תנודתיות הביטקוין השתפרה בחודשים האחרונים וירדה מתחת לזו של מדדי המניות האמריקאים המובילים, נאסד"ק (NASDAQ) וסנופי (S&P 500) לראשונה מאז 2020, לפי נתונים מ-Kaiko. "זה ממש שורי עבור קבוצת הנכסים, ומשמח", הוסיף סיילור.

ביטקוין במאזן החשבונאי

בדו"ח הרווחים הנלווה, סמנכ"ל הכספים, אנדרו יאנג, התייחס להודעה האחרונה של החלטת מועצת תקני החשבונאות הפיננסית של ארצות הברית לתמוך ב"חשבונאות שווי הוגן" עבור ביטקוין, וציין:

"אם תאומץ ותיושם לבסוף, אנו מאמינים ש"חשבונאות שווי הוגן" תשפר את הטיפול החשבונאי הבלתי מוחשי נוכחי שלילי שחל על אחזקות ביטקוין ותקדם אימוץ מוסדי נוסף של ביטקוין כסוג נכסים"

חשבונאות שווי הוגן מתייחסת לפרקטיקה של מדידת ההתחייבויות והנכסים של העסק על לפי שווי השוק הנוכחי שלהם. במילים אחרות, "שווי הוגן" הוא הסכום שניתן למכור עבורו נכס (או שניתן להסדיר התחייבות עבורו) שהוא הוגן הן לקונה והן למוכר.

הכנסות החברה בשנה האחרונה הגיעו ל-119.3 ו-122.1 מיליון דולר בהתאמה ברבעון הראשון והשני. 16.4 מיליון דולר מהכנסותיה ברבעון השלישי הגיעו משירותי המנויים שלה, מה שמייצג עלייה של 51% בהשוואה לשנה שקדמה לה, מקור ההכנסה הצומח ביותר של החברה.

התביעה של סיילור

בחודש ספטמבר האחרון, התובע הכללי, קרל רסין, טען שסיילור נמנע באופן בלתי חוקי מתשלום מס של יותר מ-25 מיליון דולר אותו היה חייב בוושינגטון DC בה לטענתו התגורר במשך כעשור והיה כפוף כתושב לתחומי השיפוט.

סיילור, בהצהרה שנשלחה ל-Virginia Business בספטמבר, אמר כי הוא "לא מסכים בכבוד" עם ההאשמות על הונאת מס. בכירי החברה לא התייחסו לתביעה במהלך השיחה.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן