דוג'קוין נוסק 60% ואיתו שאר המימקוינס: עונת אלטים בדרך?

בשבוע האחרון זינקו SHIB בכ-130% ו-PEPE ב-310%. MAGA המקושר לטראמפ קפץ ב-400%, ומנהל השיווק שלו טוען: הוא יוכל לשמש לחיזוי הבחירות
doge דוג'קוין dogecoin

בזמן שביטקוין ומטבעות דיגיטליים גדולים אחרים רשמו עליות מרשימות של עשרות אחוזים, מטבעות המם – פלח שוק שהחל בכלל בתור בדיחה – נוסקים במאות אחוזים ומעלים את השאלה אם זו אינדיקציה לתחילתה של "עונת אלטים" נוספת, תקופת זמן שבה המטבעות הדיגיטליים עולים ומתחזקים ביחס למחיר הביטקוין.

מתחילת השנה התחזק שער הביטקוין ב-48%, לעומתו 20 המטבעות הגדולים, כפי שהם מיוצגים באינדקס CD20 של אתר קוינדסק, עלו ב-33% "בלבד". כעת, טוען האנליסטים של חברת מחקרי שוק הקריפטו K33 מגמה זו צפויה להשתנות – ותנועות המחיר החדות בתחום מטבעות המם מצביעות על כך.

"בהתבסס על ההיסטוריה, הביצועים של מטבעות אלטרנטיביים מתחילים לעקוף את ביטקוין בערך בתקופת הזמן שאנחנו נמצאים בה כעת", נכתב בדו"ח שפרסמה החברה ביום שישי האחרון והובא באתר קוינדסק. מצב העניינים הנוכחי, טוענים האנליסטים, דומה לזה שהיה בשלהי 2020, בזמן שמטבעות רבים הפגינו ביצועי מחיר טובים יותר מאלה של ביטקוין.

ללמוד לסחור ולהשקיע בשוק הקריפטו - כמו מקצוענים

למימוש הטבה חד פעמית ופרטים נוספים 👇

עליות המחיר המרשימות במטבעות המם יכולות להוות "סימן מוקדם אפשרי" לתחילת של עונת אלטים, נטען בדו"ח. ואכן, מאז תחילת השבוע שעבר מטבע דוגק'וין (DOGE) עלה ביותר מ-63%, שיבא-אינו (SHIB) זינק בכמעט 130%, המטבע פלוקי (FLOKI) רשם תוספת של יותר מ-312% למחיר על רקע אישור הצעה "לשרוף" 2% מהיקף המטבעות שבמחזור, וזינוק בהיקף דומה נרשם גם במסחר בטוקן PEPE. גם הטוקן BONK המונפק על סולאנה עלה בכמעט 120%.

אחת התורמים לעליות המחירים במטבעות אלה היה אירוע הנזלה של פוזיציית שורט שהימרו כנגד מטבעות המם, בהיקף של 50 מיליון דולר, כך על פי נתוני חברת המעקב CoinGlass. כאשר פוזיציית מסחר ממונפת מונזלת מתבצעת למעשה מכירה כפויה של המטבעות במטרה לכסות את ההפסדים, ובכך תנועת המחיר – מעלה או מטה, תלוי אם מדובר בפוזיציית לונג או שורט – מחריפה ויוצרת היזון חוזר.

המטבע שיחזה את תוצאות הבחירות?

לחגיגת המימקוינס הצטרף לאחרונה מטבע חדש בעל אוריינטציה פוליטית מובהקת – הטוקן MAGA שנרשם למסחר תחת הטיקר TRUMP. בחודש האחרון זינק MAGA ביותר מ-534%, כאשר רק בשבוע האחרון עלה בכ-77%. "הכוונה שלי שהוא יהיה שם למעלה יחד עם דוג'קוין ושיבא-אינו, מבחינת הסקלבליות, נתח השוק והפופולריות", אמר מנהל השיווק של הפרויקט היוטיובר סטיבן סטיל בראיון לאתר קוינדסק.

לדברי סטיל, בכל פעם שהיה אירוע חדשותי גדול שטראמפ מעורב בו זה השפיע מיידית על מחיר המטבע MAGA, ולטענתו זה הופך אותו למעין כלי חיזוי למגמות פוליטיות בארה"ב. "זה התפתח להיות סוג של שוק ניבוי דה-פקטו בנוגע לתוצאות הבחירות בעיני משקיעים רבים", הסביר סטיל. עבורו, תנועות המחיר החדות הן החלק המשעשע יותר בשנת הבחירות הנוכחית באמריקה.

שווקי ניבוי הם זירות מסחר האפשרים לקנות ולמכור חוזים עתידיים על תוצאות של אירועים שונים, כגון בחירות פוליטיות, תוצאות משחקי ספורט וכדומה. אולם "שווקי ניבוי אינם מספקים פוטנציאל רווחים והחזר על השקעה גדול כמו מימקוינס", טוען סטיל. "בזמן שאפשר להשיג מכפילים של פי מאה או פי אלף על ההשקעה הראשונית במטבעות מם כמו TRUMP, בשווקי ניבוי אין נזילות מספקת לייצר רווחים כאלה".

מטבעות מם, כאלה עם דמויות כלבים או צפרדעים וגם כאלה המקושרים לדמויות פוליטיות שנויות במחלוקת, נחשבים בעייתים מאוד בעיני רבים בתעשיית הקריפטו. אחת הביקורת שמושמעת כלפיהם היא שהם מהווים למעשה הימורים בנכסים מסוכנים חסרי או ערך מהותי, ושמשקיעים תמימים שמים עליהם את כספם מתוך חשש להחמצה (FOMO), וכך הם מספקים למשקיעים מתחוכמים ובעלי כיסים עמוקים אפשרות למניפולציות שוק.

 

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן