כ-100 מיליון דולר הושבו לאחר מתקפות האקרים במרץ 2024

על פי נתוני חברת האבטחה PeckShield כ-52.8% מהכספים שנגנבו בפריצות לפרויקטי קריפטו בחודש שעבר הוחזרו, רובם בזכות משא ומתן עם ההאקרים
האקר האקינג hacker

כמעט 100 מיליון דולר במטבעות דיגיטליים שנגנבו במהלך חודש מרץ 2024 הושבו לבעליהם החוקיים מהאקרים שניצלו פרצות אבטחה בפרויקטי בלוקצ'יין וקריפטו. כך על פי נתונים שפרסמה חברת אבטחת הבלוקצ'יין PeckShield.

בציוץ שפרסמה PeckShield בפלטפורמת X (לשעבר טוויטר), הצביעה החברה על למעלה מ-30 אירועי פריצה במהלך החודש, שהסתכמו בנזק כולל של כ-187 מיליון דולר. עם זאת, למרות ההפסדים הכבדים, 52.8% מהכספים שנגנבו, שהם כ-98.8 מיליון דולר, הוחזרו בסופו של דבר.

הביקוש לעובדים בתחום צומח - גם בישראל

רוצים לשדרג את הקריירה עם לימודים מקצועיים?

97 מיליון דולר הוחזרו ללא תמורה

רוב הכספים שהוחזרו הם מפריצה שאירעה ב-27 במרץ לפלטפורמת המשחק NFT Munchables, הפועלת על רשת השכבה השנייה Blast. בסופו של דבר ההאקר שפרץ למשחק החזיר 97 מיליון דולר ללא דרישה לתמורה. לאחר מכן נטען שהוא היה אחד ממפתחי הפרויקט.

סיבה לאופטימיות אפשר למצוא גם עבור פרוטוקול ה-Prisma Finance שאיבד 11 מיליון דולר ב-28 במרץ. שש שעות לאחר הפריצה ההאקר פרסם על הבלוקצ'יין הודעה אנונימית ובה טען שזו היתה פעולה של האקר "כובע לבן" שפעל להגנת הפרויקט. כעת מתנהלים שיחות בין מפתחי הפרוטוקול ובין ההאקר, והציפייה היא שגם במקרה זה הכספים שנגנבו יוחזרו.

ב-24 במרץ נפרץ פרויקט Curio המבוסס על MakerDAO. בתחילה הוערך הסכום שנגנב ב-16 מיליון דולר, אולם ב-PeckShield מעריכים שהוא קרוב יותר ל-40 מיליון דולר. לדברי PeckShield, זוהי הגניבה השנייה בגודלה במהלך מרץ.

מפריצות אחרות סבלו פלטפורמת NFPrompt הנתמכת ע"י בינאנס נגנבו כ-10 מיליון דולר; והבורסה המבוזרת WOOFi שספגה הפסדים של כ-8.5 מיליון דולר.

הקורס הפרונטלי והראשון מסוגו בארץ ללימוד מסחר בקריפטו

מספר המקומות מוגבל - לכל הפרטים👇

קשה להצביע על מגמת ירידה ברורה

היקף הנזק המצטבר מפריצות שאירעו במרץ 2024 גבוה משמעותית בהשוואה לממוצע של כ-142 מיליון דולר לחודש ב-2023. אמנם סך כל הכספים שנגנבו במהלך השנה שעברה כולה נמוך משמעותית מהנתון של השנה הקודמת, אולם קשה לומר אם מדובר במגמת ירידה עקבית או באפקט של הירידה בשווי המטבעות הדיגיטליים ונפחי המסחר בשוק הקריפטו בשנה שעברה. על פי מחקר של TRM Labs ב-2023 כולה נגנבו 1.7 מיליארד דולר – ירידה של יותר מ-50% ביחס ל-3.8 מיליארד דולר ב-2022.

המחקר של TRM ייחס את הירידה בנזקים ב-2023 לשלושה גורמים מרכזיים: שיפור באמצעי האבטחה בתעשייה, מאמצי אכיפה ממוקדים יותר של רשויות החוק בזכות הבנה טובה יותר של הטכנולוגיה, ושיתופי פעולה הדוקים בין הרשויות לחברות מהתעשייה. אולם כאמור קשה לבודד זאת מהשוק הדובי שאפיין את רוב השנה שעברה, שייתכן והפחיתו את התמריץ למתקפות.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן