כ-$1,000,000,000 למיזמי קריפטו: גלקסי ו-Paradigm מקימות קרנות חדשות

גלקסי דיגיטל הודיעה על גיוס קרן של 100 מיליון דולר, ו-Paradigm מתכננת לגייס 750-850 מיליון דולר לקרן שתשקיע בסטארט-אפים בתחומי הכלכלה המבוזרת ותשתיות בלוקצ'יין
money כסף ביטקוין השקעות הון סיכון

יחד עם עליות המחירים בשוק המטבעות הדיגיטליים מתחילת השנה, חוזר וגובר גם העניין מצד משקיעי הון סיכון בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין. בימים האחרונים הודיעו שתי קרנות הון סיכון מובילות – גלקסי דיגיטל ו-Paradigm – על הקמת קרנות ענק חדשות לתמיכה בסטארט-אפים מהתחום. חברת גלקסי נמצאת בשלבים ראשוניים של גיוס השקעה לקרן בסך 100 מיליון דולר, וקרן ההון סיכון Paradigm מתכננת לגייס בין 750 ל-850 מיליון דולר לקרן חדשה משלה.

גלקסי דיגיטל, באמצעות זרוע ההשקעות שלה Galaxy Ventures, מתכננת להשקיע במהלך שלוש השנים הקרובות לפחות מיליון דולר בעד 30 חברות קריפטו בשלבים מוקדמים. הקרן תתמקד בסטארט-אפים המפתחים יישומים פיננסיים עבור כלכלה מבוזרת (DeFi), תשתיות תוכנה ופרוטוקולים בתחום הבלוקצ'יין.

הביקוש לעובדים בתחום צומח - גם בישראל

רוצים לשדרג את הקריירה עם לימודים מקצועיים?

בעבר, Galaxy Ventures נהגה להשתמש בכספי החברה עצמה למימון ההשקעות, אך החליטה לפתוח את הקרן החדשה גם בפני משקיעי הון סיכון אחרים. לאחרונה, היא הובילה סבב השקעה בסך 2.7 מיליון דולר בפרויקט Citrea שמטרתו לפתח טכנולוגיית ZK-rollups על ביטקוין. כמו כן, השקיעה גלקסי כ-75 מיליון דולר לקרן מטעם חברת ההון סיכון 1kx, המתמקדת באפליקציות צרכניות מבוססות בלוקצ'יין.

היקף ההשקעות במרץ 2024 זינק ביותר מ-50%

Paradigm, לעומת זאת, הצליחה בעבר לגייס את הקרן הגדולה ביותר בתעשייה, בסך 2.5 מיליארד דולר, בשיא הראלי של נובמבר 2021. אם תשלים את הגיוס הנוכחי של הקרן החדשה, גם אם בצד הנמוך של הטווח, עדיין תהיה זו הקרן הגדולה ביותר שגויסה בשנים האחרונות מאז החל השוק הדובי.

ההודעות על הקרנות החדשות מגיעות על רקע ראלי עולמי בשוק הקריפטו, שהחל לאחר אישור המסחר בקרנות סל עוקבות ביטקוין בארה"ב בתחילת השנה. מאז, המחיר של הביטקוין זינק בכ-50% מתחילת השנה, וגרר איתו את שאר המטבעות הדיגיטליים. השווי הכולל של שוק הקריפטו עומד כעת על כ-2.6 טריליון דולר, בהשוואה ל-1.7 טריליון דולר בלבד בינואר.

בהתאם לכך, חל זינוק גם במימון השקעות הון הסיכון לפרויקטי בלוקצ'יין וקריפטו. לפי נתוני חברת המחקר RootData, היקף ההשקעות במיזמי קריפטו עלה ב-52.5% בחודש מרץ 2024 לעומת החודש הקודם, והסתכם ב-1.16 מיליארד דולר שחולקו בין 180 השקעות שונות.

עם התחזקות המומנטום החיובי, גלקסי ו-Paradigm מבקשות להמשיך ולהזרים הון לחברות סטארט-אפ מבטיחות בשלבים מוקדמים. הקרנות החדשות שלהן מצטרפות למגמה של חברות הון סיכון נוספות, בהן Hack VC שהקימה בפברואר קרן בהיקף של 150 מיליון דולר להשקעה במיזמי קריפטו ובינה מלאכותית, ו-a16z (אנדרסן הורוביץ) שהודיעה על קרן בהיקף של 30 מיליון דולר שתתמקד בגיימינג על ווב 3.0.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן