סאגת XRP: רשות ני"ע האמריקאית ביקשה לערער על הפסיקה בתיק מול ריפל

ובינתיים, בורסת קוינבייס - המתמודדת בעצמה מול תביעה - משיקה את רשת Base
ריפל

בסאגה משפטית המתפתחת שמרתקת את תשומת הלב של קהילת הקריפטו הרשות לניירות ערך האמריקאית (SEC) מגבירה את מאמציה בתיק נגד חברת ריפל. הרשות הגישה בקשה לערעור כנגד פסיקת הביניים של בית המשפט בתביעתה כנגד החברה.

מהלך זה, שרבים בתעשייה ציפו לו, מהווה נקודת מפנה משמעותית נוספת במאבק המשפטי המתמשך. שער XRP נופל כ-2.5% לעבר ה-0.628 דולר.

ה-SEC הגישה בקשה מיוחדת לערעור ביניים בניסיון לבטל פסיקת מפתח שנעשו במהלך התביעה, בטענה כי לפסיקה זו השלכות על תביעות נוספות שמנהלת ה-SEC בימים אלה. ערעור זה יוכל להתקיים במקביל להמשך ההליכים המשפטיים בתיק. הבקשה הוגשה לבית דין לערעורים, וההערכות הן כי היא תסורב. התיק מתמקד בשאלה האם יש לראות במטבע XRP של ריפל כנייר ערך (Security) תחת חוקי ארה"ב. ערעור הביניים יאפשר ל-SEC לערער על פסיקות קדם משפט מסוימות לפני שהתיק יעבור למשפט ולהחלטת חבר מושבעים.

פסיקת הביניים שעליה מוגש הערעור היא קביעתה של השופטת אנליסה טורס שהסיווג של XRP כנייר ערך אינו רלוונטי למסחר בטוקן בבורסות קריפטו וזירות מסחר הנגישות לציבור הרחב, גם אם הנכס הדיגיטלי אכן נחשב כנייר ערך בעת הנפקתו לקבוצת משקיעים מוסדיים. 

הערעור של ה-SEC מדגיש את עמדתה הנחרצת של הרשות לגבי פרשנותה של חוקי ניירות ערך בהקשר של נכסים דיגיטליים שלשיטתה, כפי שהצהיר ראש הרשות גרי גנסלר בהזדמנויות שונות, רוב מטבעות הקריפטו נופלים תחת ההגדרה של ניירות ערך. 

מהלך זה הוא חלק מהמאמצים המתמשכים של ה-SEC לבסס את מעמדה כרשות המפקחת הרלוונטית בתחום הקריפטו. 

הכשרה ייחודית בתחום הבלוקצ'יין

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

תחילת המשפט: אפריל 2024?

במקביל, השופטת הפדרלית המפקחת על תיק ריפל הציעה תאריך לתחילת המשפט בהשתתפות חבר מושבעים, והיא מכוונת לרבעון השני של 2024 – בין תחילת אפריל לסוף יוני של השנה הבאה. השופטת דרשה מהצדדים למסור לה תאריכים אפשריים למועד כינוס חבר המושבעים ותחילת המשפט מבחינתם עד ה-23 באוגוסט. 

ציר זמן זה מדגיש את מורכבות התיק ואת ההליכים המשפטיים המדוקדקים הכרוכים בקביעת הסטטוס הרגולטורי של XRP. שני הצדדים מתכוננים למשפט בעל השלכות משמעותיות ורחבות היקף. תוצאות המשפט צפויות ליצור תקדים דרמטי לתעשיית הקריפטו כולה שכן הן ישפיעו לא רק על החברות המעורבות באופן ישיר אלא יהיו בעלות השלכות מרחיקות לכת על המסגרת הרגולטורית שתגדיר את אופי הפעילות של נכסים דיגיטליים באופן כללי.

למרות התביעה נגדה: קוינבייס דוהרת קדימה

בורסת קוינבייס, שמתמודדת עצמה מול תביעה מצד ה-SEC שהאשימה אותה במסחר בניירות ערך לא מפוקחים, לא נותנת לאתגרים אלה לעכב אותה. אתמול השיקה החברה לציבור הרחב את "Base" – רשת שכבה שנייה על גבי אתריום המבוססת על תשתית ה-Rollups של מיזם "אופטימיזם" (Optimism). 

רשת Base נפתחה בפברואר השנה למפתחים לטובת בדיקות, וכעת השימוש בה נפתח לציבור הרחב. מבחינת קוינבייס מהלך זה יוכל לספק מקור הכנסות נוסף של גביית עמלות שימוש בבלוקצ'יין, לצד גביית תשלומים מאפליקציות שירוצו עליה.

השקת תשתית בלוקצ'יין מבוזרת ופתוחה על ידי חברה ציבורית היא חסרת תקדים, וייתכן שתיצור סטנדרט חדש בתעשייה. המהלך מדגיש את המחויבות של קוינבייס לחדשנות ואת ההכרה שלה בפוטנציאל הטרנספורמטיבי של טכנולוגיית הבלוקצ'יין מעבר לגבולות המסחר המסורתי במטבעות דיגיטליים.

ההשקה של Base מדגישה את המגמה ההולכת וגוברת מצד חברות מבוססות הבוחנות את הפוטנציאל של טכנולוגיית הבלוקצ'יין לפיתוח פתרונות חדשניים המשתרעים מעבר לתחום הפיננסי המסורתי.

מניית החברה, COIN, לא בהכרח הגיבה בחיוב לידיעה. המניה אמנם עלתה למעלה מ-200% מתחילת השנה ועד השיא המקומי שנרשם בשער $114 במהלך חודש יולי, אך מאז נפלה כ-25% ונסחרת כעת בשער $84.34.

11/8: הכתבה התעדכנה לשקף שזוהי בקשה מצד הרשות לני"ע שמחכה לאישור השופטת.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן