עד ספטמבר: אל סלבדור דוחה את השקת אג"ח הביטקוין שלה

שר האוצר של המדינה, אלחנדרו זלאיה, אמר שההשקה עשויה להידחות עד סוף ספטמבר והדבר "תלוי בכוחות השוק".
אל סלבדור ביטקוין

מדינת אל סלבדור, אשר תכננה להנפיק אגרות חוב בשווי מיליארד דולר שאותן ייצגו טוקנים דיגיטליים בין ה-15-20 לחודש מרץ השנה, דחתה את ההצעה עקב "תנאי שוק לא טובים". בנוסף, גם מלחמת רוסיה – אוקראינה לא תורמת למצב כאשר היא משפיעה על יציבות השווקים הפיננסים, שוק הקריפטו ומחיר הביטקוין.

בהקשר זה, זלאיה, שר האוצר של אל סלבדור, מסר: "אני חושב שזה לא הזמן, ישנם כמה אירועים בעולם". לפי זלאיה "לאג"ח הביטקוין בעתיד תהיה היענות משמעותית אף יותר, שיכולה להגיע ל-1.5 מיליארד דולר".

עיר הביטקוין הראשונה

כזכור, בשנה שעברה אל סלבדור הפכה למדינה הראשונה בעולם שאימצה את ביטקוין כהילך חוקי וכמטבע רשמי במדינה.

מהלך נוסף בתוכנית של נאיב בוקלה, נשיא אל סלבדור, הוא להשתמש בביטקוין כדי להגדיל את ההשקעות במדינה במרכז אמריקה. בהכרזתו על בניית "עיר הביטקוין" הסביר כי זו תהיה ממומנת על ידי מכירת האג"ח וכי מחצית מהכספים ישמשו לרכישת מטבעותביטקוין נוספים, כשהיתרה מיועדת לתשתיות ולכריית ביטקוין שהמופעלת על ידי אנרגיה גיאותרמית. יש לציין כי התוכנית כונתה גם "הר געש" מהשימוש המוצע בהר הגעש קונצ'גואה כמקור כוח לכרייה. התכנית היא שאגרות החוב מבוססות ביטקוין יעניקו למשקיעים ריבית שנתית של 6.5% ולאחר תקופת נעילה בת 5 שנים, הממשלה תתחיל למכור את הביטקוין כדי להעניק דיבידנדים נוספים למשקיעים.


לדברי זלאיה, האג"ח תונפק לא על ידי הממשלה אלא על ידי חברת האנרגיה התרמית "לה ג'או", שנמצאת בבעלות המדינה ותהיה לה ערבות ריבונית שתסופק על ידי מדינת סלבדור.

כאשר תושק סופית, אג"ח הביטקוין של אל סלבדור תונפק על ידי בלוקסטרים (blockstream), חברת תשתית ביטקוין שמטרתה להרחיב את אימוץ הביטקוין באמצעות פרוטוקול ליקוויד (liquid).רשת ליקוויד (the liquid network) היא שכבה שנייה של ביטקוין המאפשרת הנפקת טוקני אבטחה ונכסים דיגיטליים אחרים.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

שי שיבר

שי שיבר

שי הוא בוגר תואר ראשון ושני במשפטים, עם התמחות במשפט וטכנולוגיה מאוניברסיטת חיפה, בעל רקע מעולם נכסי הנדל״ן ובשנים האחרונות גם מעולם הנכסים הדיגיטליים מתוך הצורך של ביצוע עסקאות נדל״ן באמצעות ביטקוין.
שי שיבר

שי שיבר

שי הוא בוגר תואר ראשון ושני במשפטים, עם התמחות במשפט וטכנולוגיה מאוניברסיטת חיפה, בעל רקע מעולם נכסי הנדל״ן ובשנים האחרונות גם מעולם הנכסים הדיגיטליים מתוך הצורך של ביצוע עסקאות נדל״ן באמצעות ביטקוין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן