מחזירים לקהילה: VanEck התחייבה לתרום 5% מרווחי קרן הסל למפתחי ביטקוין

חברת ההשקעות הממתינה לאישור בקשתה לקרן סל התחייבה בעבר לתרומה דומה למפתחי אתריום. בינתיים, תורם אנונימי אחר העביר 1.17 מיליון דולר בביטקוין לארנק של סטושי נקמוטו
bitcoin code קוד ביטקוין מקלדת

חברת ניהול הנכסים וההשקעות VanEck הודיעה כי תתרום 5% מרווחי קרן הסל עוקבת הביטקוין שלה, אם וכאשר תאושר, לצוות מפתחי ביטקוין קור (Bitcoin Core), המפתחים האחראים על תחזוק קוד המקור הפתוח של פרוטוקול הבלוקצ'יין של ביטקוין ועל הטמעת שיפורים ושדרוגים.

חברת VanEck ממתינה, יחד עם עוד 13 חברות ניהול נכסים והשקעות, להחלטה הסופית של ה-SEC, רשות ניירות ערך האמריקנית, בנוגע לבקשתה לספק קרן סל המאפשרת התחשבנות בביטקוין (Spot Bitcoin ETF). החלטה זו צפויה להתקבל בימים הקרובים.

VanEck כבר המחישה את רמת המעורבות שלה בקהילת ביטקוין כאשר בחרה לקרן הסל של את הסימול (טיקר) HODL, הביטוי המוכר בקהילה שמשמעותו משקיע ביטקוין שמחזיק במטבעות שבבעלותו לטווח ארוך, ללא כוונה למכור או לסחור בהם גם בתקופות של שוק תנודתי מאוד, כפי שקורה לעתים קרובות בתחום זה.

"אנחנו ב-VanEck לא 'תיירי ביטקוין', אלא נמצאים כאן לטווח הארוך", פורסם בחשבון ה-X הרשמי של החברה ביום שישי האחרון. "לכן העברנו 10,000 דולר כתרומה ראשונית וחתמנו על התחייבות לתרום 5% מכלל רווחי קרן הסל (אם תאושר) לתמיכה במפתחי ביטקוין קור, לפחות ל-10 שנים".

החברה אף פנתה ישירות לקהילת מפתחי ביטקוין ואמרה כי "המסירות הבלתי נלאית שלכם לביזור ולחדשנות היא אבן הפינה של האקוסיסטם של ביטקוין, ואנחנו כאן כדי לתמוך בה".

באוקטובר שעבר הודיעה VanEck על התחייבות דומה לתרום לקהילת מפתחי איתריום 10% מרווחי קרן הסל שלה העוקבת אחר חוזים עתידיים של אתריום.

סטושי התעורר או שמישהו החליט לשרוף מיליון דולר?

תרומה אחרת, תמוהה למדי, הועברה במהלך הסופ"ש לארנק הראשון שנוצר אי פעם על הבלוקצ'יין של ביטקוין, בבעלות המייסד האנונימי של המטבע הדיגיטלי סטושי נקמוטו.

ביום שישי בשעות הבוקר לפי שעון ישראל בוצעה העברה בסך 26.9 ביטקוין, בשווי של 1.17 מיליון דולר, ל"ארנק הבראשית" של נקמוטו.

חבר הנהלת בורסת קוינבייס קונור גרוגן כתב ב-X כי העברה כזאת משמעותה אחת משתיים – או שסטושי נקמוטו, שעקבותיו נעלמו מאז 2013, חזר לפעילות והעביר כספים לארנקו האישי מחשבון שפתח בבינאנס, או שמישהו אחר החליט "לשרוף" יותר ממיליון דולר באמצעות העברתם לארנק ביטקוין שככל הנראה הגישה למפתחות הפרטיים שלו אבדה לנצח.

השערה אחרת שהעלה גרוגן היא שמדובר באיזשהו מהלך שיווקי מוזר בהקשר של קרנות הסל עוקבות ביטקוין הצפויות להתחיל להיסחר בקרוב.

זו היא אינה הפעם הראשונה שמחזיקי ביטקוין מעבירים מטבעות ל"ארנק הבראשית" של נקמוטו, כדרך להבעת הערכה על המצאתו ששינתה את חייהם. כך למשל לפני שנה הועברו 22 מטבעות ביטקוין לארנק של נקומוטו כחלק מחגיגות יום ההולדת ה-14 למטבע הדיגיטלי שיצר תעשייה שלמה יש מאין.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ללמוד לסחור ולהשקיע בקריפטו

זהו הזמן לנצל את ההזדמנויות בשוק הצומח!

הכשרה פרקטית למסחר מקצועי והשקעה אחראית ומניבה במטבעות דיגיטליים

קריירה בעולם הבלוקצ'יין!

הביקוש לעובדים בתחום צומח – גם בישראל

רוצים לשדרג את הקריירה עם לימודים מקצועיים?

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן