בכירים בבית הלבן לקונגרס: "הגבירו את המאמץ הרגולטורי על קריפטו"

ובינתיים, חבר הסנאט טד קרוז רוצה לשלם בביטקוין בקפיטריה של הקונגרס.
הבית הלבן

ביום שישי האחרון ארבעה בכירים בבית הלבן הוציאו הודעה משותפת ובה קראו לקונגרס האמריקני "להגביר את המאמץ הרגולטורי" על תחום המטבעות הדיגיטליים.

הארבעה, בריאן דיס ראש המועצה הכלכלית; אראטי פרבהאקר, יו"ר המשרד למדיניות מדע וטכנולוגיה; ססיליה רוס, יו"ר המועצה ליועצים כלכליים; וג'ייק סוליבאן – היועץ לביטחון לאומי – כתבו שהבית הנבחרים התחתון צריך להגדיל את כוחם של הרגולטורים כדי למנוע שימוש לא תקני בכספי לקוחות… וכדי לצמצם ניגודי אינטרסים."

במכתב הם מאשימים את הקונגרס על העיכוב ביצירת המסגרת הרגולטורית הלאומית הרחבה, ומציינים מספר צעדים שיכולים להינקט באופן מידי על מנת להגביר את הגנת הצרכן.

הצעדים כוללים את הרחבת הסמכויות של הרשויות הפדרליות כולל הרשות לני"ע (ה-SEC), הגברת דרישות השקיפות ותצהירים מחברות קריפטו, סיוע לרשויות האכיפה באמצעות מימון, הגדלת קנסות לחוקים פיננסיים קיימים, החלת רגולציה על סטייבלקוינס לפי הדוח של משרד האוצר, ועוד.

"הקונגרס יכול לעשות את העבודה שלנו קשה יותר ולהחמיר את הסיכונים למשקיעים ולמערכת הפיננסית," הזהירו הבכירים. "זו גם עשויה להיות טעות גדולה להעביר חוקים לכיוון ההפוך שמעמיקים את הקשרים בין מטבעות דיגיטליים לבין המערכת הפיננסית הרחבה."

בינתיים: הצעת חוק לקבלת ביטקוין כתשלום… בקונגרס

חבר הסנאט הרפובליקני מטקסס טד קרוז מוכר בהיותו פרו-ביטקוין. במהלך סוף השבוע, הגיש קרוז הצעת חוק שכלל הקפיטריות וספקי המזון ומשקאות שברחבת הקונגרס והסנאט יאלצו לקבל מטבעות דיגיטליים כאמצעי תשלום.

ההצעה עלתה לקריאה ראשונה, ובשלב זה סביר יותר להניח שנעשתה בצורה פופוליסטית ולא תעבור אפילו לקריאה שניה.

אך במידה וכן תעבור, המשמעות היא שכלל ספקי המזון והמשקאות בקונגרס יצטרכו להתאים עצמם, אחרת לא ניתן יהיה לעבוד מולם.

גרי גנסלר מציג: כך תדעו שמדובר בהונאה

יו"ר הרשות לני"ע האמריקנית (ה-SEC) גרי גנסלר התראיין מוקדם יותר החודש ב-Spaces שנארח ע"י הצבא האמריקני בטוויטר. בריאיון, נשאל גנסלר – שנכשל בתפקידו פעמים רבות בזיהוי הונאות כמו LUNA ו-FTX, כיצד מזהים הונאת קריפטו.

"אם משהו נראה יותר מדי טוב כדי להיות אמיתי, לפעמים זה באמת המצב," ענה גנסלר. "יש דגלים אדומים מסוימים שניתן לחפש מעבר להיות הפרויקט יותר מדי טוב כדי להיות אמיתי."

גארי גנסלר
יו"ר הרשות לני"ע בארה"ב, גרי גנסלר. תמונה: Depositphotos

גנסלר פירט 3 דגלים אדומים:

  1. פרויקט הקריפטו לא מספק מסמכים ברורים שמפרטים כיצד הוא עובד ואיך הוא מתכונן לעמוד ביעדיו
  2. הפרויקט לא יכול להציג ולהראות שהוא מציית רגולטורית
  3. הפרויקט לא מצליח להסביר בפשטות מה הוא עושה

לאחר מכן המשיך וציין כי הצעות של תשואות גבוהות הינן דגל אדום גם כן, והזהיר מפרויקטים "שנקראים מסובכים מדי" או שמאיצים במשקיע לבצע את ההשקעה במהירות מתוך FOMO (הפחד להחמיץ).

יו"ר ה-SEC חידד כי "רוב מטבעות הקריפטו לא מצייתים עם חוקי ני"ע, אבל הם אמורים. זהו המערב הפרוע, והייתי אומר שצריך באמת לתהות אם יש בכלל 'משהו' שם."

בשלב זה גנסלר כבר מיצב את עצמו בעיני קהילת הקריפטו כמאין 'דמות אויב' ששמה לעצמה מטרה "לחנוק" רגולטורית את התעשייה על אף חוסר הוודאות שהונהגה ע"י ה-SEC במשך שנים רבות, ואף "להרוג את התעשייה" לדברי הפרויקט LBRY אותו תבעה הרשות לני"ע וזכתה.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן