שוב על הפרק: חוק המכיל איסור על ביטקוין חוזר להצבעה באיחוד האירופי

הסעיף האוסר על מטבעות דיגיטליים, המבוססים על מנגנון הוכחת העבודה, חוזר אל נוסח הצעת החוק של האיחוד האירופי
הוכחת העבודה

האיסור על ביטקוין ומטבעות דיגיטליים נוספים חוזר להיות על הפרק בהצעת החוק של האיחוד האירופי העומדת בפני הצבעה מחר (ב'). עוד לא עברו שבועיים מאז הוסר הסעיף מהצעת החוק של האיחוד האירופי, האוסר על כריית מטבעות דיגיטליים באמצעות מנגנון הוכחת העבודה (Proof of Work או בקיצור POW), וכבר עודכנה ההצעה מחדש כך שתכלול איסור דומה. 

התיקון להצעת החוק בנושא מטבעות דיגיטליים של האיחוד מבקש לכפות על מטבעות דיגיטליים כמו ביטקוין המסתמכים על מנגנון POW לעבור למנגנון הוכחת החזקה (Proof of Stake או POS) כדי להיות יותר "ידידותי לסביבה." 

מנגנון הוכחת העבודה הוא חלק בלתי נפרד מתהליך הכרייה המאבטח ומתחזק את הרשת של ביטקוין ורשתות בלוקצ'יין של מטבעות דיגיטליים אחרים. אם האיסור יעבור בהצבעה של האיחוד האירופי, יש להניח שהמפסידות העיקריות יהיו מדינות האיחוד אשר למעשה ידחפו החוצה חלקים משמעותיים מהתעשייה. 

אף על פי שרבים רואים את השימוש באנרגיה רבה עבור תהליך הכרייה של ביטקוין, המודעות גוברת גם בנוגע לכמות הזיהום של המערכת הכלכלית הנוכחית, לה ביטקוין מציע אלטרנטיבה במידה רבה, וגם בנוגע לתמריץ שהוא נותן למעבר לאנרגיה מתחדשת.

על פי אחת הגרסאות שתעבור להצבעה, מטבעות דיגיטליים הצורכים אנרגיה רבה ויהיו כבר בשימוש לפני שהחוק יכנס לתוקף יצטרכו לעשות הסבה למנגנון אשר צורך פחות אנרגיה. החוק הזה עשוי להשתלב היטב עם התוכניות של רשת אתריום לעבור למנגנון הוכחת ההחזקה, אך הוא הולך בניגוד מוחלט למבנה הרשת של ביטקוין שמתבסס על מנגנון הוכחת העבודה – המנגנון המוכח היחיד שעובד היטב בקנה מידה גדול ולאורך זמן.

הצהרת Ledger

חברת ארנקי החומרה לדג'ר (Ledger), הממוקמת בצרפת, כתבה באתר שלה הצהרה בנוגע להצעת החוק. בהצהרה נכתב: "על אינדיבידואלים וארגונים להיות חופשיים לבחור את הטכנולוגיה המתאימה ביותר לצרכים שלהם. קובעי המדיניות אינם צריכים לכפות ולא להפלות לטובת טכנולוגיה מסוימת. זה מאוד מדאיג ויהיו לכך השלכות חמורות על אירופה."

בהמשך ההצהרה נכתב כיצד מהלך זה עשוי לפגוע באירופאים: "הכלכלה החדשנית והגדלה של המטבעות הדיגיטליים באירופה תיעלם. ללא ביטקוין ואתריום, זירות מסחר למטבעות דיגיטליים ונותני שירות נוספים של קריפטו אינם יכולים לפעול בצורה רווחית. הם יאולצו להיסגר, לעבור, או לחסום גישה לאירופאים."

עוד הודגש כי "איסור" על מטבע דיגיטלי כמו ביטקוין לא באמת יעצור אותו בשום צורה, אלא רק יפגע בתעשייה המקומית ובהגנת הצרכנים: "כתוצאה מהטבע של המטבעות הדיגיטליים, אפילו המטבעות הדיגיטליים ה'אסורים' ימשיכו להיות זמינים באירופה, רק לא על גבי פלטפורמות אירופאיות בטוחות ומורשות. זה יציג חששות חמורות בנוגע להגנת הצרכנים מאחר והצרכנים יאולצו לגשת לפלטפורמות זרות."

"בתור חברה אשר נוסדה בצרפת ובתור עסק אירופי, אנחנו בלדג'ר תמיד נגן על חופש ועל משמורת עצמית, במיוחד בחצר האחורית שלנו," נכתב. בסיכום ההצהרה, החברה קראה לתושבי אירופה לפנות אל חברי הפרלמנט ולכתוב להם: "איסור מוחלט על מטבעות דיגיטליים המבוססים על מנגנון הוכחת העבודה ישתק את השוק האירופי, יעודד עקיפה של החוק, יפגע בהגנה על הצרכן, וידחוף את התעשייה אל מחוץ לאיחוד האירופי – כל זאת ללא תועלת לסביבה!"

גם פייר פרסון, מחוקק מפריז וחבר בוועדת החוק הצרפתית, יצא נגד הנוסח המעודכן של הצעת החוק. פרסון פרסם שרשור בנושא בחשבון הטוויטר בו כתב: "במציאות, גרסה זו הינה הרסנית עבור התחרותיות שלנו, בזמן שהנשיא ביידן חתם על צו הקורא לארה"ב לאמץ באופן מלא את האקוסיסטם… שוב אנחנו הולכים נגד ההיסטוריה. שוב אנחנו עוזבים הזדמנויות עבור אחרים בזמן שאנו מתפארים שיש לנו רגולציה טובה. אם הטקסט הזה יעבור כפי שהוא, אנחנו נשלם את המחיר מבחינת התחרותיות שלנו ומבחינת האינטרסים של אזרחי אירופה."

באנגליה סוגרים את כספומטי הביטקוין

בזמן שהחשש האירופי על התחום גובר, הרשות להתנהלות פיננסית הבריטית (FCA) מצהירה שעל כל הכספומטים למטבעות דיגיטליים בשטח בריטניה להיסגר באופן מיידי. מהרשות נמסר: "אנחנו מודאגים מכספומטי הקריפטו הפועלים בבריטניה ולכן נפנה אל המפעילים שלהם כדי להנחות אותם לסגור את המכשירים או להתמודד עם פעולה נוספת."

ה-FCA העניקה אישורי רישום ל-55 חברות קריפטו החל משנת 2020, מתוכם 22 אישורים זמניים. על פי הרשות, אף אחת מהחברות לא הגישה את המסמכים הדרושים כדי לקבל רישיון הפעלת כספומטים של מטבעות דיגיטליים בבריטניה, ולכן הפעילות הזו הינה בלתי חוקית.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/
דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן