לאחר שנים של פיתוח – פרויקטים ראשונים מושקים על גבי פולקדוט

החזון של פולקדוט מתחיל להתגשם כשהשרשראות המקבילות (Parachains) הראשונות של עולות לאוויר
פולקדוט

רשת פולקדוט, המתוארת על ידי מפתחיה בתור האינטרנט של הבלוקצ'יינים, החלה להגשים את החזון הזה עם השקת השרשראות המקבילות (Parachains או פאראצ'יינס) הראשונות. בשלב זה הבטחת המקומות עבור השרשראות המקבילות בפולקדוט נקבעת על ידי סוג מיוחד של מכירה פומבית (או הלוואת המונים) באמצעות המטבע DOT. כדי לציין את השלב המשמעותי בפרויקט, הצוות העלה לאוויר את "מסיבת הפאראצ'יין של פולקדוט" בה התארחו המייסדים של הפרויקטים הראשונים המשולבים בפולקדוט.

הפרויקטים אשר מקבלים את התמיכה הרבה ביותר באמצעות הלוואת ההמונים זוכים לקבל מקום על גבי הרשת, וכך להנות מהאבטחה שלה כמו גם מאפשרות התקשורת המובנית עם פרויקטים נוספים המשולבים ברשת. חמשת הפרויקטים הראשונים שזכו בכך, העוסקים בכלכלה מבוזרת (DeFi), הלוואות והשקעות, הינם: Acala, Moonbeam, Parallel Finance, Astar ו-Clover. 

"לאחר שלקחנו הימור על פולקדוט ומסגרת ה-Substrate כאשר התחלנו לבנות לפני יותר משנתיים, אנחנו לא יכולים להיות יותר נרגשים להשיק את הפאראצ'יין של Acala כדי לספק פלטפורמת DeFi ומטבע יציב ילידי מבוזר (aUSD) לאקוסיסטם של פולקדוט ומעבר לו," אמרה השותפה המייסדת של פרויקט Acala, בטי צ'ן.

פולקדוט

גאווין ווד היה אחד מהמפתחים הבולטים ברשת אתריום אשר פיתח את שפת התכנות Solidity המשמשת לכתיבת החוזים החכמים. בשנת 2016 ווד הקים את רשת פולקדוט, בשיתוף פעולה עם רוברט הברמייר ופיטר צבאן, לאחר שהבין שהשדרוג לאתריום 2.0 אינו הולך לקרות בזמן הקרוב. 

במקום לחכות לשדרוג של אתריום, ווד בחר להקים רשת חדשה המבוססת על הוכחת החזקה (Proof of Stake) מתוך חזון ליצור מערכת שתאפשר תקשורת ישירה בין בלוקצ'יינים שעד אז היו נפרדים לחלוטין זה מזה. "שום בלוקצ'יין לא מעוצב לעבוד בצורה אופטימלית לכל שימוש. כל שרשרת באה עם הפשרות שלה כדי שתהיה טובה לאפליקציות מסוימות אך לא לאחרות," אמר ווד. "מודל הפאראצ'יין נוצר עם האמונה שהעתיד של ווב 3 כולל סוגים רבים ושונים של בלוקצ'יינים העובדים ביחד."

הפאראצ'יינס מאפשרות לפרויקטים להבטיח את מקומן עד ל-96 שבועות בכל פעם. בסופו של דבר, פולקדוט תוכל לאפשר מקום רק ל-100 שרשראות מקבילות בו-זמנית באופן מלא, אך פרויקטים אשר כבר זכו פעם אחת יוכלו להמשיך להשתלב באקוסיסטם של פולקדוט, באופן חלקי ולפי הצורך, גם אם יפנו את מקומם. הלוואות ההמונים ואמצעים נוספים ימשיכו להתקיים כדי להכניס פרויקטים נוספים לאקוסיסטם לאורך זמן.

למרות שהמחיר של המטבע DOT זינק בכ-20% בחודש אוקטובר, בתגובה להודעה על תאריך הלוואות ההמונים עבור הפאראצ'יינס – הוא נשאר יחסית יציב ביממה האחרונה לאחר ההודעה על השקת הפאראצ'יינס הראשונים.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/
דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן