המשקיעים חוששים? שבועות ספורים לפני המיזוג של אתריום הפקדות בסטייקינג הגיעו לשיא שלילי

שבועות ספורים לפני המעבר לאתריום 2.0 נראה כי ספקולציות בנוגע לתוצאות המיזוג מונעות ממשקיעים לנעול מטבעות אתריום בסטייקינג.
ETHEREUM

הילדברט מוליה, מדען נתונים בחברת הקריפטו Dragonfly Capital, אמר אתמול (ג') כי מספר ההפקדות של אתריום בסטייקינג (Staking) במהלך שבוע שעבר הגיע לשיא הנמוך ביותר שלו. בשבוע זה בוצעו 12,377 הפקדות בלבד.

מספר ההפקדות השבועיות של אתריום (ETH) בסטייקינג יורד ברציפות מאז מאי. חודשיים לפניכן הוא הגיע לשיא של 500,000 הפקדות שבועיות.

מוליה טוען כי הסיבות לירידה התלולה קשורות למעבר הצפוי לאתריום 2.0 בעוד מספר שבועות והן כוללות, בין השאר, דאגה של משקיעים בנוגע לשאלה האם המיזוג יתנהל ללא תקלות, כמו גם ספקולציות באשר לאפשרות של איירדרופ (Airdrop), כלומר חלוקה 'חינם' של  ETHW – המטבע שייווצר כתוצאה ממזלוג קשיח (Hard Fork) של רשת הבלוקצ'יין של אתריום. מזלוג קשיח עשוי להתרחש בעת המיזוג וכתוצאה ממנו תמשיך לפעול רשת אתריום המבוססת על מנגנון הוכחת עבודה (Proof of Work) במקביל לרשת אתריום 2.0 אשר תפעל על בסיס מנגנון הוכחת החזקה (Proof of Stake).

המשקיעים מחכים

המיזוג בין רשת הבלוקצ'יין של אתריום לבין ה-Beacon Chain אשר פועלת במקביל אליה מאז דצמבר 2020, אמור להתרחש לקראת אמצע ספטמבר ולסמן את המעבר של הרשת המאוחדת כולה למנגנון הוכחת החזקה.

עם השקתה של ה-Beacon Chain משקיעים הוזמנו לראשונה להפקיד את מטבעות האתריום שלהם בסטייקינג. נכון להיום יש כ-13.3 מיליון מטבעות אתריום בסטייקינג והם מהווים מעל 11% מסך ההיצע של המטבע.

מוליה הסביר כי לקראת המיזוג הקרוב ישנם משקיעים אשר מאמינים שההחזרים קצרי הטווח שלהם יהיו גבוהים יותר אם במקום סטייקינג הם ימשיכו להחזיק במטבעות האתריום שלהם כדי לקבל איירדרופ של ETHW, שככל הנראה יינתן ביחס של 1:1 בתמורה ל-ETH.

מוליה ציין כי הירידה במספר ההפקדות מבטאת את אי הוודאות של משקיעים בנוגע למידת ההצלחה של המיזוג ולאפשרות שאירוע זה, הנחשב לעדכון הגדול והמשמעותי ביותר של הרשת, אכן יעבור כמתוכנן וללא תקלות. החשש מפני הצלחת המיזוג הינו משמעותי וזאת למרות הצלחת המעבר להוכחת החזקה על רשתות הניסוי של אתריום.

הוא הוסיף כי הירידה במספר ההפקדות בסטייקינג מעידה גם על כך כי הרוב הגדול של משקיעים שהיו מעוניינים בכך כבר הפקידו את מטבעות האתריום שלהם באחת מפלטפורמות הסטייקינג.

לבסוף ציין מוליה, אשר משתמש בפרופיל הטוויטר hildobby, כי התנודות המתמשכות בשוק הקריפטו מרתיעות משקיעים שטרם הפקידו אתריום בסטייקינג ומונעות מהם לעשות זאת בתקופה זו.

נכון לכתיבת שורות אלו מחיר אתריום נע סביב ה-1,630 דולר. המטבע, שביוני הגיע למחיר של 880 דולר ולפני כשבוע וחצי טיפס למחיר של 2000 דולר, ירד מאז תחילת השנה בכ-57%.

ניתן להניח כי הציפיות והמתח לקרא המיזוג יוסיפו להשפיע על התנודתיות של אתריום בשבועות הקרובים.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.
פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן