משפחות קורבנות החמאס תובעות את בורסת בינאנס על סיוע למימון ארגון הטרור

משפחות נרצחים במתקפת ה-7 באוקטובר וחטופים שהוחזרו הגישו בארה"ב תביעה כנגד בורסת הקריפטו בהאשמה שאיפשרה העברות כספים ששימשו למימון לפעילות טרור של החמאס
בינאנס CFTC

שלוש ממשפחות קורבנות מתקפת החמאס ב-7 באוקטובר, יחד עם חטופים שהוחזרו מהשבי, הגישו לבית המשפט בארה"ב תביעה כנגד בורסת הקריפטו בינאנס והמנכ"ל לשעבר CZ בטענה שסיפקו "סיוע משמעותי" לארגון החמאס להסוות העברות כספים ששימשו למימון פעילות טרור. 

התובעים, הכוללים את יהודית רענן ששוחררה משבי חמאס יחד עם בתה נטלי, וקרובי משפחתם של החייל איתי גליסקו וד"ר דניאל לוי לודמיר ז"ל שנרצחו ע"י החמאס, טוענים כי בין השנים 2017 לאמצע 2023 בינאנס אפשרה לטרוריסטים לקבל מימון ותמיכה מתורמים תוך עקיפת רשויות האכיפה הממונות על חוקי איסור מימון טרור. בורסת הקריפטו עשתה זאת על פי הטענות במכוון באמצעות ניסיון להסוות את הכספים על ידי המרתם למטבעות דיגיטליים.

משפחות הקורבנות דורשות ענישה ופיצוי בהתאם לחוקי מניעת טרור האמריקניים, ועורך הדין המייצג את התביעה רוברט סיידן סבור כי הקורבנות יזכו ל"פיצוי משמעותי."

בכתב התביעה שהוגש לבית המשפט הפדרלי של המחוז הדרומי בניו יורק כלולות גם ממשלות סוריה ואיראן כנתבעות בשל הסיוע האינטנסיבי שהן מספקות לחמאס ולארגוני טרור אחרים, הכולל מימון במאות מיליוני דולרים, ציוד צבאי ואימונים.

התובעים הזכירו את הסדר הפשרה שהגיעה בינאנס מול הרשויות האמריקניות שכלל תשלום קנס של 4.3 מיליארד דולר בשל חשדות שהופנו כלפיה על הלבנת כספים בנוסף למימון טרור ועקיפת סנקציות.

"משרד המשפטים האמריקני והרגולטורים בארה"ב חשפו כי במשך שנים בינאנס […] אפשרה בידיעה לשחקנים לא חוקיים, כולל חמאס וארגוני טרור נוספים, לחמוק מסנקציות אמריקניות ומגבלות רגולטוריות הקשורות במימון טרור."

בעקבות מתקפת ה-7 באוקטובר הקפיאה בינאנס חשבונות המשויכים לחמאס בעקבות דרישות ממשלת ישראל והרשויות בארה"ב שהתבססו על מידע שסיפקו בין היתר חברי קהילת CryptoJungle. כמו כן נערך דיון בקונגרס ביוזמת נציגים משתי המפלגות שבו שמה של בינאנס הוזכר כמה פעמים כמאפשרת מימון טרור.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן