תעשייה ירוקה? דוח של BMC מראה ש-60% מהחשמל לכריית ביטקוין מגיע מאנרגיה מתחדשת

לפי דוח של BMC, המועצה לכריית ביטקוין, לרבעון השני של 2022, 59.5% מצריכת החשמל העולמית לכרייה מגיע ממקורות ברי קיימא.

אתמול (ג') פורסם הדוח של של המועצה לכריית ביטקוין (BMC או Bitcoin Mining Council) לרבעון השני של 2022. על פי הדוח, השימוש של תעשיית כריית הביטקוין בעולם באנרגיה בת קיימא עלה ב-6% לעומת הרבעון השני של 2021, וב-2% לעומת הרבעון הראשון השנה.

בכך הגיע השימוש של תעשיית כריית הביטקוין העולמית באנרגיה מתחדשת ל-59.5% מסך האנרגיה המשמשת לכרייה. נתון זה מעיד על כך שכריית ביטקוין היא אחת מהתעשיות הנקיות ביותר ברמה הגלובלית.

הדוח של BMC הצביע גם על כך שהשינוי בתמהיל האנרגיה לטובת אנרגיה מתחדשת נמצא בקורלציה לעליה ביעילות הכרייה.

הנתונים עליהם התבסס הדוח נלקחו מחברות כרייה החברות בארגון BMC, ואשר מהוות יחד 50.5% מכוח החישוב הגלובלי ברשת הבלוקצ'יין של ביטקוין.

הדוח פורסם כשבוע לאחר שנציגים מבית המחוקקים האמריקני פנו במכתב למשרד להגנת הסביבה (EPA) ולמשרד האנרגיה (DOE) בבקשה לדרוש מחברות כרייה לדווח על כמות פליטות הפחמן וצריכת האנרגיה שלהן.

נתונים נוספים

פרטים נוספים פורסמו בתדריך של BMC אשר שודר אתמול (ג') ביוטיוב בהנחיית מייקל סיילור, מייסד ומנכ"ל מיקרוסטרטג'י (MicroStrategy), אחת החברות הגדולות בתחום הבינה העסקית. נכון ליוני מחזיקה מיקרוסטרטג'י 129,218 מטבעות ביטקוין (BTC), יותר מאשר כל חברה ציבורית אחרת.

הדוח של BMC ציין כי חלקה של תעשיית כריית הביטקוין העולמית בפליטות הפחמן הוא רק 0.09% מתוך 34.8 מיליארד טון של פליטות פחמן בשנה. בנוסף, כריית הביטקוין צרכה רק 0.15% מסך צריכת האנרגיה השנתית בעולם.

הדוח הצביע גם על כך שכוח החישוב ברשת הבלוקצ'יין של ביטקוין ברבעון השני של 2022 עלה ב-137% בהשוואה משנה לשנה, בעוד שצריכת האנרגיה עלתה רק ב-63%. נתונים אלו  מבטאים עלייה של 46% ביעילות הכרייה.

במסגרת התדריך של BMC ביוטיוב אמר פרד ת'יל, מנכ"ל חברת הכרייה Marathon Digital Holdings, כי לתעשיית הכרייה אין ברירה אלא להפוך ליעילה יותר, וזאת משום שצריכת החשמל היא המרכיב היקר ביותר בפעילות שלה. לדוגמה, העליה במחירי החשמל מאלצת את יצרניות מכשירי הכרייה לשפר את המוצר שהן מוכרות. מכשירי כרייה יעילים יותר מציעים יחס עלות תועלת טוב יותר ולכן הם יותר רווחיים וגורמים לכך שמכשירים פחות רווחיים יצאו מהשוק.

בצלזיוס מבקשים אישור כרייה

בשימוע בפני שופט בנושא בקשתה לפשיטת רגל ביקשה צלזיוס (Celsius) לאפשר לה להמשיך לכרות ביטקוין כדי להחזיר חובות ללקוחותיה. לצלזיוס יש מעל 80,500 מכשירי כרייה מסוג ASICs והיא מצליחה לכרות 14.2 מטבעות ביטקוין ביום. במחיר הביטקוין הנוכחי החברה תצטרך לכרות 53,000 מטבעות כדי להחזיר חובות ללקוחותיה. בקצב הכרייה הנוכחי שלה מהלך זה יימשך למעלה מעשר שנים.

כורים מתמודדים עם קשיים

בימים האחרונים אנו עדים לשינוי מגמה חיובי במצב שוק הקריפטו ולעליה במחירי המטבעות הדיגיטליים המובילים. יחד עם זאת, עד לפני מספר ימים הירידות המתמשכות בשוק והירידה הדרמטית במחיר הביטקוין הובילו, בין השאר, לקשיים רבים של חברות כרייה ושל כורים קטנים יותר. קשיים אלו התעוררו נוכח האינפלציה הדוהרת והעליה המתמשכת במחירי האנרגיה בארה"ב ואילצו חברות כרייה רבות לנטוש את מדיניות החזקת הביטקוין שלהן (HODLING) כדי להתמודד עם ירידה של עשרות אחוזים בשולי הרווח ועם עליה ניכרת בעלויות חידוש ציוד הכרייה.

מאז יוני אנו עדים לדיווחים על חברות כרייה שמוכרות חלקים ניכרים מהחזקות הביטקוין שלהן. אתמול דווח על מכירת ביטקוין בשווי של מעל 300 מיליון דולר על ידי חברת כרייה. ביוני חברת הכרייה Core Scientific מכרה כ-7,200 מטבעות ביטקוין, וחברת הכרייה Bitfarms מכרה 3,000 ביטקוין. נותר יהיה לראות האם שינוי המגמה בשוק, במידה ויימשך, יוביל לשינוי לטובה גם במצב תעשיית הכרייה.

 

 

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.
פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן