שוק הקריפטו מתאושש? ביטקוין מזנק 14% בשעות בודדות

שוק הקריפטו קופץ לאחר ירידות ממושכות, ביטקוין מתבסס מעל-$36,000. וכפי שזה נראה, עדיין מוקדם להסיק מסקנות
ביטקוין מתאושש

בשבועות האחרונים, שוק המטבעות הדיגיטליים חוטף מכות קשות וחווה ירידות משמעותיות מכמה סיבות, ביניהן המלצת הבנק המרכזי ברוסיה לאסור על מטבעות דיגיטליים והנפילות החדות בשווקי המניות.

אך אתמול (ב') בשעות הערב, קרה דבר מפתיע. לאחר שביטקוין יצר שפל מקומי חדש באזור $32,700, לצד הנאסד"ק, שרשם ירידה יומית של כ-4.7% באותו הזמן, המחיר הסתובב בחדות. תוך שעות ספורות, ביטקוין קפץ 14% עד לרמת ה-$37,500. מאז, הצליח למעשה להשתלט – לפחות לבינתיים – על רמת ה-$36,000 כשמדדי המניות האמריקנים סיימו את היום גם הם בטריטוריה ירוקה.

בשבועות האחרונים ישנה קורלציה גבוהה בין שוק הקריפטו לשווקי המניות המסורתיים.

קונים את הדיפ, סוגרים את השורט

מבחינה טכנית, ישנן סיבות הגיונית לקפיצה החזקה הזאת. הסיבה הראשונה היא תמיכה של קונים, איזור המחירים $38,000-$30,000 הוא איזור עם הרבה "אקשן" (אזור היצע וביקוש גבוהים), שבחודשי מאי-יולי בשנה שעברה, הוכיח את עצמו כתמיכה חזקה. בנוסף, שורטיסטים רבים (סוחרים שהימרו על ירידות) מממשים את הרווחים שלהם ויוצרים לחץ קנייה נוסף, בעוד שהשורטיסטים שאיחרו למסיבה סובלים מסגירה כפויה של הפוזיציה שלהם.

מעבר לכל זה, אי אפשר להתעלם מקריאות "Buy the dip" של ידוענים רבים בתעשייה, שאגב, מראים גישה חיובית ואף צוחקים על המצב, כמו מנכ"ל מיקרוסטרטג'י, מייקל סיילור, ונשיא אל סלבדור נאיב בוקלה. השניים פרסמו בטוויטר תמונות פרופיל חדשות.

תחתית או לקיחת אוויר?

למרות נפח הקונים הגדול והקפיצה המשמעותית, מוקדם מדי מכדי לחגוג. המגמה הכללית של שוק המטבעות הדיגיטליים בכלל ושל ביטקוין בפרט היא עדיין מאוד שלילית, ובדרך כלל ישנם תיקונים לכיוון השני (במקרה שלנו, עליות) לאורך הדרך, שמתקיימים מאותן סיבות שציינתי קודם לכן.

מאז שיא כל הזמנים שקבע ביטקוין בנובמבר, ב-$69,000, ירד המטבע המוביל יותר מ-52%. את'ר (ETH) איבד כ-55% מהשיא אל התחתית ונכון לעכשיו נסחר במחיר של $2,400. את ההיחלשות היחסית של את'ר מול ביטקוין, במיוחד בירידות, אנחנו יכולים לראות בגרף BTC/ETH, שמודד את את'ר במונחי ביטקוין, שגם שם נרשמה ירידה עקבית כשהתרחקנו מהשיא המקומי ב-27%, ונשברו קווי תמיכה חשובים תוך איבוד ממוצע 200 ימים השבוע.

מטבעות אלטרנטיבים רבים נפגעו קשות גם הם, גם הפופולרים ביותר כמו סולאנה (SOL) שאיבד 68% מהשיא והגיע עד ל-$80, קרדנו (ADA) שאיבד 70% מהשיא וביקר למתחת לדולר לזמן קצר, בי.אנ.בי (BNB) שאיבד מעל 50% מערכו מהשיא וכמוהם רבים נוספים.

האופטימיות נשארת

דבר נוסף שיש להתייחס אליו, הוא רמת המינוף והנזלות בשוק. בשונה מחודש מאי 2021, השוק לא חווה את "המכה" בחוזים העתידיים (Futures), כלומר, הריבית על לקיחת הלוואה לפוזציית לונג עדיין חיובית, מה שמעיד על כך ששחקנים רבים בשוק עדיין אופטימיים. בדרך כלל התחתית נרשמת רק לאחר שהאופטימיות בשוק נעלמת והריבית מתחילה להפוך לשלילית, כלומר יש הרבה יותר שורטים ממונפים מאשר לונגים ממונפים.

coinglass.com

בגרף שצירפתי, ניתן לראות את הריבית ב-Binance Futures, שמעידה על כך שיש עוד מקום לירידות מאחר ושחקנים רבים טרם "נשטפו" החוצה.
תרחיש שאני מעריך כסביר הוא חזרה לאיזור ה-$40,000-$41,000 כדי לבדוק את התמיכה שהייתה שם בעבר כהתנגדות ומשם ירידה לשפל מקומי חדש ב-$28,000-$30,000.

סביר מאוד להניח שהתנודתיות שאנחנו חווים בזמן האחרון תמשך, חשוב להיצמד לתכנית שלנו בין אם אנחנו סוחרים, משקיעים או גם וגם.

אין לראות באמור המלצה לפעולה, ניתוח גרפים לא חוזה מחירים עתידיים. האחריות היא שלכם בלבד.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן