הוכחה ירוקה: BlackRock תתמוך במתן ציוני קיימות לחברות כריית ביטקוין

מנהלת הנכסים הגדולה בעולם תתמוך בתוכנית של חברת Energy Web להוכחת הטענות של חברות כרייה בנוגע לשימוש באנרגיה מתחדשת.

אנרג'י ווב (Energy Web), חברה ללא מטרות רווח העוסקת במציאת דרכים להפחתת טביעת הרגל הפחמנית של הכלכלה העולמית, עומדת לפרסם בחודשים הקרובים ציוני קיימות (Sustainability Scores) לחברות כריית ביטקוין.

מוקדם יותר החודש אמרה בלאקרוק (BlackRock), מנהלת הנכסים הגדולה בעולם, כי היא נלהבת מתוכניות כמו זו של אנרג'י ווב, אשר נועדו להכניס שקיפות לנושא השימוש באנרגיה מתחדשת על ידי חברות כרייה.

בתחילת החודש נודע כי בלאקרוק תציע שירותי קריפטו ללקוחותיה באמצעות בורסת קוינבייס (Coinbase). שבוע לאחר מכן העניין של החברה בתחום הקריפטו קיבל חיזוק משמעותי כאשר בלאקרוק השיקה קרן נאמנות פרטית על ביטקוין (BTC).

העניין הגובר במדדי ESG

בשנים האחרונות גברה ההתעניינות של משקיעים מוסדיים במדדי ESG (ר"ת Environmental, Social, Governance). הכוונה היא למדדים הבוחנים את מידת ההשקעה האחראית של חברות אשר מתמקדת בשמירה על הסביבה, הצדק החברתי והממשל התאגידי.

ג'סי מוריס, מנכ"ל אנרג'י ווב, אמר כי העמדה של בלאקרוק בנוגע לתוכניות של החברה אישרה מחדש את העובדה כי משקיעים מוסדיים המבקשים לחזק את החשיפה שלהם לקריפטו ידרשו מידע רב יותר על ESG. לדבריו, משקיעים מוסדיים המעוניינים בתחום הכרייה ידרשו מחברות בתחום זה להראות כיצד הן תורמות את חלקן לצמצום טביעת הרגל הפחמנית שלהן. מוריס הוסיף כי אנרג'י ווב נמצאת בקשר עם משקיעים מוסדיים וארגונים פיננסיים אשר מעוניינים לבנות מוצרים סביב ביטקוין, אך מודאגים מהתדמית הסביבתית השלילית שיש למטבע.

Hargreaves Lansdown, חברת השירותים הפיננסיים הבריטית, דיווחה השבוע כי מאז 2017 ועד היום כמות הלקוחות שלה המחזיקים בקרנות סל ממוקדות ESG גדלה ב-708%. לדברי החברה, קרנות סל ממוקדות ESG היוו 42% מסך ההשקעות בקרנות סל באירופה במהלך הרבעון השני של השנה.

תאגיד הבנקאות מורגן סטנלי (Morgan Stanley) ציין במסמכים שהגיש לרשות לניירות ערך האמריקנית (SEC) לפני שבוע כי קרנות הסל הראשונות שהוא יציג יהיו ממוקדות ESG.

תוכנית ההוכחה הירוקה

על פי דוח של המועצה לכריית ביטקוין (BMC) אשר פורסם בחודש שעבר, כ-60% מסך האנרגיה המשמשת את תעשיית הכרייה העולמית מגיעה ממקורות של אנרגיה מתחדשת. נתון זה מבטא עליה של כ-6% משנה לשנה בשימוש במקורות אנרגיה חלופיים ומוכיח כי חברות כרייה הן אכן בנות קיימא כפי שהן טוענות.

אלא שנכון להיום אין עדיין דרך מהימנה לבדיקת טענותיהן של חברות הכרייה בנושא. לדוגמה, חברת הכרייה Marathon Digital הודיעה באפריל כי היא מעבירה את הפעילות שלה ממונטנה למדינות בהן מתאפשר יותר שימוש במקורות של אנרגיה מתחדשת. החברה ציינה כי היא מצפה לצמצם לחלוטין את טביעת הרגל הפחמנית שלה עד סוף השנה.

מוריס הסביר כי כל חברות הכרייה מציגות נתונים שלפיהם 60 עד 100 אחוזים מהפעילות שלהן מבוססים על אנרגיה מתחדשת. כדי לוודא שזה אכן כך הציגה אנרג'י ווב את תוכנית ההוכחה הירוקה שלה (Green Proofs for BTC) אשר נועדה לאמת את הטענות של חברות הכרייה ולאפשר לארגונים כמו בלאקרוק לבסס את ההחלטות שלהם להשקיע בתחום על מידע מהימן.

אנרג'י ווב השלימה את הטיוטה הראשונה של הקריטריונים למתן ציוני הקיימות שלה והיא מיישמת אותה על מעל עשר חברות כרייה, חלקן חברות ציבוריות וחלקן חברות קטנות ופרטיות.

במסגרת התוכנית חברות הכרייה משתפות מידע הנוגע למיקום הגיאוגרפי שלהן, צריכת החשמל שלהן, כמות האנרגיה המתחדשת שהן רכשו והאופן בו רכשו את אותה אנרגיה (למשל, האם השקיעו ישירות במתקן כרייה מבוסס אנרגיה מתחדשת). מידע זה משוקלל והופך לציון קיימות המוענק לחברת הכרייה.

בחודשים הקרובים תפרסם אנרג'י ווב את הציונים ותתחיל ליישם את התוכנית ההוכחה הירוקה על חברות כרייה נוספות.

הטוקן EWT נוסק

EWT, הטוקן של Energy Web, קיבל דחיפה משמעותית מאז שבלאקרוק הביעה תמיכה בתוכנית ההוכחה הירוקה של החברה. ב-12 החודשים האחרונים EWT איבד 67% מערכו, אך בעקבות האמירה של בלאקרוק הוא עלה בשבועיים האחרונים בכ-105%. נכון לכתיבת שורות אלה הטוקן נסחר במחיר של 4.56 דולר.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.
פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן