ממשלת ארה"ב הזיזה 30,175 ביטקוין מוחרמים בשווי 2+ מיליארד דולר

2,000 מטבעות הועברו מכתובת המשויכת למשרד המשפטים האמריקני לארנק של קוינבייס, והיתרה לכתובת לא ידועה, בהיקף כולל של כ-2 מיליארד דולר. האם הם נמכרו לקרנות הסל?
DOJ משרד המשפטים ממשלת ארה"ב

ארנק ביטקוין שנמצא בבעלות משרד המשפטים האמריקני העביר אתמול (ג') יותר מ-30,000 מטבעות ביטקוין בשווי של כ-2 מיליארד דולר. חלקם נשלחו לכתובת של בורסת קוינבייס והשאר לכתובת לא ידועה. על רקע תנועת הכספים החריגה והתחזקות הדולר נרשמה ירידה חדה של 7% במחיר הביטקוין, שנפל בתוך שעות ספורות אל מתחת ל-65,000 דולר. מאז התאושש שער הביטקוין, וכעת הוא נסחר בסביבות 66,000 דולר.

על פי ניתוח נתוני אונצ'יין, מהארנק של משרד המשפטים בוצעה תחילה העברה של 0.001 ביטקוין לחשבון של שירות Coinbase Prime של בורסת הקריפטו קוינבייס, כנראה כדי לבדוק את תקינות הנתיב, כפי שמקובל בהעברות גדולות שקודם שולחים סכום קטן לבדיקה ורק לאחר מכן את הסכום המלא.

זמן קצר לאחר מכן, מאותו ארנק הועברו כ-2,000 ביטקוין לכתובת אחרת של קוינבייס, ואת היתרה בסך 29,799 ביטקוין לכתובת ארנק אחרת, שבעליה אינו ידוע. 

הביקוש לעובדים בתחום צומח - גם בישראל

רוצים לשדרג את הקריירה עם לימודים מקצועיים?

הארנק שממנו בוצעו ההעברות ידוע כמשויך למשרד המשפטים האמריקני, ושימש את המשרד להחזיק את מטבעות הביטקוין שהוחרמו מג'יימס ז'ונג שגנב אותם מזירת המסחר הבלתי חוקית Silk Road. 

מכירה דומה הפילה את המחיר, אבל ההתאוששות היתה מהירה

בשנת 2012 גנב ז'ונג יותר מ-50,000 ביטקוין מ-Silk Road. בשנת 2021, הרשויות האמריקניות פשטו על רכושו ומצאו את הארנקים שבהם החזיק את הביטקוין, ולאחר מכן הועברו מרבית המטבעות הדיגיטליים שהוחרמו לאותה הכתובת שממנה בוצעה אתמול ההעברה. 

זירת המסחר Silk Road, שאינה פעילה מזה יותר מ-10 שנים, אפשרה לגולשים ברשת האפלה לקנות ולמכור סחורות בלתי חוקיות, כולל נשק, סמים ומידע גנוב על כרטיסי אשראי, ולשלם בביטקוין. הרשויות האמריקניות עצרו את מקים הפלטפורמה רוס אולברייט ב-2013. הוא מרצה שני מאסרי עולם ללא אפשרות לשחרור מוקדם.

במרץ 2023 דיווחו רשויות הממשל האמריקני שהן מכרו כ-9,861 ביטקוין מתוך המטבעות שהוחרמו מז'ונג תמורת יותר מ-215 מיליון דולר, ונותרו בידיהן כ-40,000 ביטקוין. העברת ה-30,175 ביטקוין ב-2 באפריל מהווה אפוא את מרבית היתרה שנותרה בידי הממשל מהחרמת המטבעות מז'ונג.

בציוץ שפרסם חוקר הבלוקצ'יין הכותב תחת השם 52Hz Onchain ב-X (טוויטר לשעבר), הועלתה השערה כי ההעברה של 29,799 הביטקוין לכתובת הבלתי ידועה מרמזת על אפשרות של מכירה או העברה ישירה של הכספים לארנק של אחת מקרנות הסל עוקבות ביטקוין.

לדבריו, ייתכן שממשלת ארה"ב מוכרת את הביטקוין ב"מסחר מעבר לדלפק" (OTC) ישירות לאחת או יותר מהחברות המנהלות את קרנות הסל, בעסקה שלא תשפיע באופן מיידי על מחיר השוק בבורסות.

הקורס הפרונטלי והראשון מסוגו בארץ ללימוד מסחר בקריפטו

מספר המקומות מוגבל - לכל הפרטים👇

חששות משפעת המכירה על השוק

מכירה פומבית נרחבת של עשרות אלפי ביטקוין עלולה להכביד על מחיר המטבע הדיגיטלי, כפי שאירע במרץ 2023 עם מכירת 9,861 המטבעות. אם כי אז, הירידה הייתה זמנית ומתונה יחסית ממחיר של כ-24,000 דולר לכ-20,000, והמחיר התאושש בתוך ימים ספורים. 

ניתן להניח שרשויות החוק ינסו למזער את ההשפעה על השוק על ידי מכירה מדורגת של המטבעות, אך עצם הידיעה על כוונת המכירה כבר מעיבה על השוק ותורמת ללחצי המכירה, כפי שמעידה הצניחה ב-7% במחיר עם פרסום ההעברה.

מבחינה היסטורית, העברות גדולות של ביטקוין מצד ממשלת ארה"ב כמעט תמיד הובילו לירידות שערים בטווח הקצר, אך לרוב השפעתן התפוגגה בטווח הבינוני-ארוך. עתה נותר לראות כיצד ינהגו הרשויות הפעם ואיך הדבר ישפיע על שוק הקריפטו הסוער ממילא, הנתון ללחצים רגולטורים מצד סוכנויות הממשל.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן