ממשיכה להתחמק: טט'ר, מנפיקת USDT, דוחה את לוח הזמנים לביקורת שאמורה לעבור

חברת טט'ר (Tether), מנפיקת הסטייבלקוין USDT, דוחה שוב את ביקורת ניהול הספרים שהיא מתחייבת לבצע כבר למעלה מחמש שנים.

חברת טט'ר, או בשמה המלא Tether Holdings Limited, אשר מנפיקה את USDT, הסטייבלקוין (Stablecoin) הגדול ביותר מבחינת שווי שוק, ממשיכה לדחות את ביקורת ניהול הספרים שהיא אמורה לעבור שנועדה לספק מידע מדויק ומהימן על הרכב הבטחונות של החברה, אשר מגבים את הצימוד של USDT לדולר.

פאולו ארדוינו, סמנכ"ל הטכנולוגיה של טט'ר ומי שמהווה את הפנים של החברה כמעט בכל ענייניה, אמר ביום שישי (ו') כי הביקורת תתבצע בעוד מספר חודשים, אך לא נקב במועד מדויק.

טט'ר אמנם מפרסמת תצהירים רבעוניים על מצב ההחזקות שלה כחלק מהסדר משפטי בסך 18.5 מיליון דולר אליו הגיעה עם התובע הכללי של ניו יורק בפברואר 2021. על פי אותו הסדר נאסר על החברה לפעול בניו יורק וזאת בעקבות טענות לפיהן טט'ר היתה מעורבת בהונאה של 850 מיליון דולר עם בנק הצללים (מוסד שאינו בנק אך מעניק שירותים בנקאיים) Crypto Capital ב-2017.

אלא שהתצהירים שטט'ר מפרסמת בעקבות ההסדר אינם מספקים את אותה תמונה שיכולה לספק ביקורת ניהול ספרים מקיפה. הם רק מבטיחים שהמאזן שהיא עורכת הוא אכן מדויק.

מוקדם יותר החודש שכרה טט'ר את שירותיה של חברת רואי החשבון BDO Italia ובעקבות המהלך הזה היא מתכוונת לפרסם את התצהירים הפיננסיים שלה אחת לחודש החל מתחילת השנה הבאה.

מה ידוע על הבטחונות של טט'ר?

ל-USDT, הסטייבלקוין עם שווי השוק הגבוה ביותר (67.6 מיליארד דולר), יש בטחונות שונים המגבים את הצימוד שלו לדולר.

במשך שנים איש לא ידע בוודאות מה כוללים הבטחונות של טט'ר וכיצד הם מגבים את USDT. החברה היתה ועדיין נתונה לביקורת מצד שחקנים רבים בתעשיה, רשויות אכיפת חוק והממשל בארה"ב בכל הנוגע לטענותיה בנושא. למרות זאת החברה עשתה כל מאמץ כדי להמשיך ולהסתיר את המידע הרלוונטי.

בספטמבר 2021 טט'ר עתרה לבית המשפט העליון בארה"ב בדרישה לא לאפשר חשיפת מסמכים הנוגעים לבטחונות שלה. בנובמבר 2021 ועדת הבנקאות של הסנאט האמריקני דרשה תשובות בנוגע לבטחונות של טט'ר לאחר פרסום דוח שהדגיש את הסיכונים הפוטנציאליים של מטבעות יציבים.

על פי דוח של BDO, נכון לסוף יוני היו לטט'ר כ-66.4 מיליארד דולר בנכסים לעומת 66.2 מיליארד דולר בהתחייבויות.

קרוב ל-80% מהבטחונות כוללים מזומנים, שווי ערך למזומנים, הפקדות לטווח קצר וניירות מסחריים (Commercial Papers), שהם מכשירי חוב לטווח קצר המונפקים על ידי תאגידים.

התמונה מאתר tether.to

מתוך 66.4 מיליארד דולר בנכסים, 28.5 מיליארד מושקעים בניירות ערך של מחלקת האוצר האמריקנית.

8.5 מיליאדר דולר מושקעים בניירות מסחריים. סכום זה מהווה קיצוץ של 58% לעומת הרבעון הקודם שבו היו לחברה 20 מיליארד דולר בניירות מסחריים. טט'ר הצהירה כי בכוונתה להגיע למצב בו היא כלל לא מחזיקה בטחונות בניירות מסחריים.

סכומים עיקריים נוספים המרכיבים את הבטחונות של טט'ר כוללים 6.8 מיליארד דולר בקרנות של שווקים פיננסיים שונים, 5.4 מיליארד דולר במזומנים והפקדות בנקאיות, 3.4 מיליארד דולר באגרות חוב קונצרניות, קרנות שונות ומתכות יקרות, 4.4 מיליארד דולר בהלוואות ללא בטחונות, ו-5.5 מיליארד דולר ב"השקעות אחרות".

לסיכום

לאורך השנים טט'ר טענה כי אינה חושפת מידע בנוגע לבטחונות שלה מחשש כי מידע זה יאפשר למתחרותיה לפגוע בה. יחד עם זאת, מובן כי ההימנעות המתמשכת של החברה משקיפות מעוררת חשד בקרב כל הגורמים הרלוונטיים, בעיקר לאור העובדה כי מדובר בסטייבלקוין הגדול ביותר בתעשיית המטבעות הדיגיטליים.

בפרק הראשון מתוך שניים העוסקים ב-USDT ואשר שודרו במסגרת הפודקאסט "מדברים קריפטו" של CryptoJungle, התייחסו בן סמוחה ודור אופיר לשאלה האם USDT הוא הונאת המאה.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.
פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן