נסיקה חריגה: הטוקן QNT זינק ב-450% בארבעת החודשים האחרונים

QNT, הטוקן של חברת Quant Network, נכנס לרשימת 30 המטבעות הדיגיטליים המובילים, עם שווי שוק הנושק ל-3 מיליארד דולר.
QNT

אתמול (ב') נודע כי QNT, הטוקן של חברת קוואנט נטוורק (Quant Network), נכנס לרשימת 30 המטבעות הדיגיטליים המובילים וזאת לאחר שבארבעת החודשים האחרונים הוא נסק ב-450% תוך שהוא מתנתק באופן מובהק מהמגמה המאפיינת את שאר שוק הקריפטו.

נכון לכתיבת שורות אלה QNT הוא המטבע הדיגיטלי ה-27 מבחינת שווי שוק, אשר עומד על 2.94 מיליארד דולר, כשהוא עובר מטבעות כמו סטלר (XLM) ו-מונרו (XMR) . עם מחיר של 201 דולר למטבע, QNT הגיע לשיא שבו לא היה מאז דצמבר 2021.

רק בחודש האחרון QNT זינק ב-96%, אך הוא עדיין נמצא כ-50% מתחת למחיר השיא של כל הזמנים שלו, אשר עמד על 425 דולר בספטמבר 2021.

קוואנט נטוורק נוסדה ב-2015 והיא משתמשת בטכנולוגיית Overledger, שהיא למעשה מערכת הפעלה המאפשרת אינטראופרביליות (Interoperability או תפעוליות בינית) של רשתות בלוקצ'יין, כלומר היכולת של רשתות שונות להחליף ביניהן מידע ולעשות שימוש במידע שהוחלף. תאורטית, טכנולוגיה זו אמורה לאפשר לכל פרויקט המבוסס על רשת בלוקצ'יין אחת לפעול על רשת בלוקצ'יין אחרת.

הטוקן QNT משמש לתשלום עמלות בגין השימוש בטכנולוגיית ה-Overledger. לטוקן יש כמות מקסימלית של 14.6 מיליון יחידות.

מדד החוזק היחסי של QNT

QNT הוא היחיד מבין 30 המטבעות הדיגיטליים המובילים שהגיע לסטטוס קניית יתר. בתחום הניתוח טכני סטטוס זה נקרא מדד החוזק היחסי (RSI או Relative Strength Index) והוא מצביע על תנופה חזקה של נכס כלפי מעלה.

RSI הוא מדד תנופה אשר משקף את המהירות והשינוי בתנודתיות המחיר של מטבע. RSI מעל 70 מצביע על מצב של קניית יתר בעוד ש-RSI מתחת ל-30 מצביע על מצב של מכירת יתר. לשם השוואה, ה-RSI היומי של QNT נמצא הרבה מעל 70 בשעה שה-RSI של ביטקוין (BTC) נמצא מתחת ל-50. זהו הישג מובהק כאשר זוכרים ששוק הקריפטו מראה בעיקר תנודות כלפי מטה מאז הקריסה שלו במאי ויוני.

סוחרי ריטייל טועים לעתים בהבנת RSI אשר מראה סטטוס קניית יתר ומפרשים אותו כסימן להיפוך מגמה ההולך ומתקרב. אלא שזה לא בהכרח המקרה. RSI מעל 70 אמנם מעיד על כך שהנכס נסק גבוה מדי ומהר מדי ושעלולה להיות רגיעה זמנית בתנופה שלו, אך לאחריה המגמה החיובית עשויה להימשך.

הזינוק של QNT מגובה, בין השאר, בצבירה מוגברת של הטוקן בכתובות ארנקים דיגיטליים שמחזיקים בין 100 ל-1000 יחידות מהטוקן. על פי חברת ניתוח רשתות הבלוקצ'יין Santiment, כמות ה-QNT המוחזקת על ידי לווייתנים (משקיעים המחזיקים בכמויות גדולות של נכס מסוים) עלתה מ-1.47 מיליון לכ-1.7 מיליון בארבעת החודשים האחרונים. 

למרות הזינוק החריג של QNT משקיעים רבים עדיין מתייחסים למחירו הנוכחי של הטוקן כאל מחיר זול.

סיבות אפשריות לנסיקה

בעוד שקשה לקבוע מהו הזרז אשר הוביל לנטיה השורית הנוכחית סביב QNT, נראה כי ניתן להתייחס לשלושה גורמים עיקריים הקשורים לערך האמיתי שהטוקן מבטא, שככל הנראה עוררו את העניין הגובר של המשקיעים בו.

ראשית, בסוף יוני השיקה קוואנט נטוורק את Tokenise, שהוא ממשק תכנות ישומים (API) אשר מאפשר אינטראופרביליות של טוקנים ונכסים דיגיטליים על רשתות הבלוקצ'יין של אתריום, פוליגון (Polygon) ו-XDC. הממשק החדש מאפשר למשתמשים ליצור ולהשתמש בטוקנים מתקן QRC-20 (תקן של קוואנט נטוורק) על פני רשתות בלוקצ'יין שונות. לטוקנים האלה יש תאימות מלאה לטוקנים מתקן ERC-20 של אתריום. על פי מרטין הארגריבס, סמנכ"ל המוצרים של החברה, תקן ERC-20 אינו מאפשר אינטראופרביליות והוא חשוף לפריצות.

גורם אפשרי נוסף הוא העובדה שלקראת סוף אוגוסט קוואנט נטוורק הודיעה על תקן חדש ל-NFT (טוקנים יחודיים או Non Fungible Tokens) אשר נקרא QRC-721. תקן זה יאפשר ליצור ולהשתמש ב-NFTs בטוחים ואינטראופרביליים אשר יפתרו את המגבלות השונות הקיימות בתקן ERC-721 של אתריום.

הגורם האפשרי השלישי הוא ההשערה כי קוואנט נטרוורק ופיצ'ר האינטראופרביליות שלה ישחקו תפקיד מרכזי ביצירה של מטבעות דיגיטליים של בנקים מרכזיים (CBDC).

ערך אמיתי או הייפ?

על פי פלטפורמת המודיעין החברתי LunarCrush, בשבוע האחרון נראתה עליה של בין 43% ל-65% במדדי הרשתות החברתיות המבטאים את העניין של משתמשים ב-QNT.

כמוכן, בחודש האחרון היתה עליה של 166% באזכורים של QNT בטוויטר, עליה של 144% באזכורים שלו ברדיט (Reddit) ועליה של 133% באזכורים שלו ביוטיוב. מספרים האלה מעידים על כך שעיקר תשומת הלב לטוקן מגיע מהרשתות החברתיות, אך חשוב לציין כי רוב התוכן ברשתות אלה נוגע למחיר של QNT ולא לערך הפונדמנטלי שלו.

הנתונים אכן מצביעים על נכס שביצועיו חריגים לטובה בתקופה זו שבה רוב הנכסים האחרים מתאפיינים במידה מסוימת של יציבות במקרה הטוב ובירידות ערך משמעותיות במקרה הפחות טוב. יחד עם זאת, לא ניתן להתעלם מהעובדה שהנתונים, מלהיבים ככל שיהיו, עשויים להזין את המשך המגמה החיובית גם אם זו לא בהכרח נתמכת במקביל על ידי מספיק ערך אמיתי שמצדיק אותה.

אין לראות באמור בכתבה זו כייעוץ השקעות ו/או המלצה לפעולה. האחריות היא שלכם בלבד.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.
פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן