רבעון של הפסדים: קוינבייס מדווחת על הפסד של 1.1 מיליארד ד', המניה צוללת 10%

נפח המסחר בבורסת הקריפטו קוינבייס צנח בכ-30% ברבעון השני של השנה. חברות קריפטו נוספות מדווחות על הפסדים באותה תקופה.
קוינבייס coinbase

למרות ההתייצבות של השבועות האחרונים בשוק המטבעות הדיגיטליים ולמרות ההכרזה בשבוע שעבר על שיתוף הפעולה עם BlackRock, מניית בורסת הקריפטו קוינבייס (Coinbase) מאבדת גובה לאחר שהחברה הודיעה כי ברבעון השני של השנה נפח המסחר שלה צנח בכ-30%. בעקבות הידיעה מניית החברה (COIN) איבדה 10% מערכה.

ביצועיה של קוינבייס היו נמוכים בהשוואה לתחזיות האנליסטים, עם הכנסות ברבעון השני של 803 מיליון דולר לעומת צפי להכנסות בגובה 874 מיליון דולר.

נפח המסחר בבורסה היה 217 מיליארד דולר ברבעון השני, לעומת נפח מסחר של 309 מיליארד דולר ברבעון הראשון.

מספר המשתמשים הכולל שביצעו טרנסקציות בפלטפורמה הגיע ל-9 מיליון – ירידה של 200,000 לעומת הרבעון הראשון של השנה.

קוינבייס דיווחה על הפסד נקי של 1.1 מיליארד דולר ברבעון השני – סכום כפול לעומת תחזיות האנליסטים. ברבעון הראשון החברה דיווחה על הפסד נקי של 430 מיליון דולר.

החברה אמרה שתוצאות הרבעון השני הושפעו משמעותית מחיובים בגין ירידת ערך (Impairment Charges) הנובעים מתנודתיות בשוק הקריפטו בתקופה זו. בחברה ציינו כי הרבעון השני היה מורכב והיווה מבחן לחוסן של חברות קריפטו. תנודות דרמטיות בשוק הובילו לשינוי בהתנהגות המשקיעים ובנפח המסחר, מה שכמובן השפיע על ההכנסות מעמלות על טרנסקציות, אך הדגיש את החוזק של תוכנית ניהול הסיכונים של הבורסה.

התנהגות המניה

כאמור, בעקבות הידיעות על תוצאות הרבעון השני איבדה מניית קוינבייס 10% מערכה.

קוינבייס נרשמה בבורסת ניירות הערך נאסדק (Nasdaq) באפריל 2021 ובכך הפכה לבורסת המטבעות הדיגיטליים הראשונה שנסחרת כחברה ציבורית. 

שנה לאחר מכן הגיעה מניית החברה לשפל של כל הזמנים עם מחיר של 131 דולר למניה וזאת לאחר שקוינבייס השיקה את פלטפורמת ה-NFT שלה.

אלא שהשפל הזה לא היה האחרון. המניה, שבשיאה הגיעה למחיר של 342 דולר, ירדה מאז בלמעלה מ-74% ונכון לכתיבת שורות אלה נסחרת במחיר של 87.68 דולר למניה.

קשיים והצלחות

ביוני הודיעה קוינבייס על פיטורי עובדים, וזאת על רקע הקשיים אליהן נקלעו חברות קריפטו רבות בעקבות מצב השוק.

ביולי האשימה הרשות לניירות ערך האמריקנית (SEC) עובד לשעבר של החברה בסחר במידע פנימי. באותו חודש האשימה הרשות את קוינבייס במסחר בתשעה מטבעות דיגיטליים הנחשבים, לדברי הרשות, לניירות ערך לא רשומים.

לעומת זאת, בשבוע שעבר מניית קוינבייס זינקה לאחר שהוכרזה שותפות ענק שלה עם BlackRock, מנהלת הנכסים הגדולה בעולם. במסגרת השותפות קוינבייס תספק ל-BlackRock טכנולוגיה למסחר במטבעות דיגיטליים עבור המשקיעים המוסדיים של מנהלת הנכסים הענקית.

רבעון קשה גם לחברות נוספות

חברת הכרייה Marathon Digital (סימול MARA) דיווחה על הפסד של 192 מיליון דולר ברבעון השני של השנה – הפסד אשר לדבריה נובע בעיקר מהנפילות במחיר הביטקוין בתקופה זו. בהשוואה לכך, ההפסד עליו דיווחה החברה ברבעון השני של 2021 היה בגובה 109 מיליון דולר. כמוכן, Marathon Digital דיווחה על חיוב בגין ירידת ערך בגובה של 127 מיליון דולר ברבעון השני של השנה.

בתקופה זו החברה כרתה 707 מטבעות ביטקוין (BTC) – ירידה של 44% מהרבעון הקודם, אשר לדברי החברה נובעת מבעיות בתשתית החשמל בטקסס, שחלקן קשורות למזג האוויר.

חברת השקעות הקריפטו Galaxy Digital דיווחה על הפסדים של 554.7 מיליון דולר ברבעון השני של השנה. באותו רבעון בשנה שעברה החברה הפסידה 182.9 דולר. לדברי החברה תוצאות אלו נבעו מהפסדים שלא מומשו, כלומר מירידה בערכם של נכסים דיגיטליים שלא נמכרו. החברה ציינה כי יש לה נזילות של 1.5 מיליארד דולר.

נורי (Nuri), בנק הקריפטו הגרמני שלו 500,000 לקוחות, הצהיר אתמול (ג') על חדלות פירעון ובין השאר ציין את מצבה של צלזיוס (Celsius) ואת מצבן של חברות קריפטו נוספות כסיבה למהלך. בבנק אמרו כי חדלות הפירעון לא תשפיע על כספי הלקוחות ועל האפשרות שלהם למשוך את נכסיהם מהפלטפורמה.

לסיכום

ברור כי השפעתן המתמשכת של הטלטלות והנפילות החדות בשוק הקריפטו בחודשים האחרונים עדיין מורגשת ואנו ממשיכים לראות את תוצאותיה. 

יחד עם זאת, בשבועות האחרונים אנו עדים להתאוששות ולהתייצבות בשוק על אף שלא ברור האם מדובר בהתייצבות מלאה או שלפנינו זעזועים נוספים. על רקע זה נשאלת השאלה האם תוצאות הרבעון השני של קוינבייס ושל חברות נוספות אכן מסמלות את נקודת תחתית ממנה ניתן יהיה לשוב ולראות עליות וביצועים משופרים.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.
פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן