שיא של 6 חודשים: ביטקוין חוזר ל-$24,900

זאת על אף החקירות, התביעות וההתערבות הרגולטורית, שמקבלת התייחסות מבכיר הנהלה בבורסת בינאנס.
ניתוח אונצ'יין

בוקר "ירוק" בשוק הקריפטו. שער הביטקוין, המטבע המוביל, כמעט נוגע הלילה ב-$25,000 לאחר תנועה של כ-10% ב-24 שעות. בכך, הוא רושם את השער הגבוה ביותר בחצי השנה האחרונה. בחודש אוגוסט 2022 נסחר ביטקוין במחיר $25,170, לפני שאיבד כ-40% תוך 3 חודשים בלבד, עם קריסתה של בורסת FTX, בדרך לתחתית שנרשמה ב-$15,500.

העליות מסתכמות עד כה ל-50% מתחילת השנה וכ-60% מהתחתית, והן מגיעות דווקא בתקופה בה הרגולטורים ברחבי העולם – ובארה"ב במיוחד – מקשים על התעשייה והגופים הפועלים בה באמצעות חקירות, תביעות, הסדרי פשרה ואף מניעת פעילות עם המערכת הבנקאית המסורתית.

האנליסט הפופולרי PlanB, שעומד מאחורי המודל הנודע "Stock to flow" שמנתח את מחיר המטבע סביב אירועי "החצייה" המתרחשים אחת ל-4 שנים, צייץ בטוויטר ש-2 מתוך 4 המודלים שעל בסיסם הוא מנתח את המחיר כבר נתנו את איתותם החיובי.

בעוד שהגרסה העדכנית של המודלים זמינה לדצמבר 2022, על בסיס נתוני הרשת שהתווספו מאז וטרם מגולמים במודל – נראה שהן פעילות השימוש בביטקוין (UTXO, הקו הירוק) עלתה משמעותית וכך גם רמת קושי הכרייה.

מודלים לניתוח ביטקוין
4 מודלים בגרף אחד. האם מספר פעולות השימוש (UTXO) ורמת קושי הכרייה יעלו? מקור: PlanB בטוויטר.

הגברת הפעילות משויכת ל-NFTs

טרנד ה-NFTs על ביטקוין ממשיך לצמוח ועפ"י נתוני הרשת, מסתמן כי העלייה בשימוש בביטקוין ב-3 השבועות האחרונים – מגיעה מהטרנד הזה.

ניתן לראות זאת גם בגרף האימוץ של כתובות ארנקים שמשוייכים עם השדרוג הטכנולוגי Taproot, שאפשר מלכתחילה ל-NFTs על ביטקוין להתקיים.

אודי ורטהיימר, פעיל ביטקוין מוכר, צייץ שאימוץ Taproot נסק מכ-5% בתחילת השנה ללמעלה מ-15% במהלך פברואר – נסיקה דרמטית למדי.

המשמעות חיובית לכלל הרשת שכן ככל שיהיה אימוץ גבוה יותר של Taproot, כך מחיר העמלות צפוי לרדת, ואף הפרטיות צפויה לעלות.

בינתיים: בינאנס נערכת לשלם קנסות

מנהל האסטרטגיות של בינאנס, פטריק הילמן, אמר לוול סטריט ג'ורנל שהבורסה צמחה מהר מדי ולכן בתחילת דרכה לא הייתה מודעת לעומק החוקים והרגולציות העוסקים במניעת הלבנת הון, התחמקות מסנקציות ושחיתות. לדבריו, בינאנס מוכנה לשלם "כדי לכפר" על ההפרות שבוצעו בעבר.

עפ"י הילמן, בינאנס מצפה לקנסות ו"עובדת עם רגולטורים כדי להבין מה הפיצויים הנדרשים כדי לכפר״.

בימים אלו ישנן חקירות פתוחות נגד בינאנס במשרד המשפטים האמריקני, רשות המסים וייתכן שאף בסוכנויות ממשלתיות נוספות. על פי עדכון אחרון של רויטרס בחודש דצמבר, משרד המשפטים האמריקני בוחן את האפשרות להגיע עם בינאנס להסדר טיעון כיוון שאנשיו לא מצליחים לאסוף ראיות מספקות להגשת כתב אישום.

הילמן הבהיר בראיון שבבינאנס "מצפים לקנסות, ואולי יותר, אנחנו פשוט לא יודעים, הרגולטורים צריכים להחליט״.

הילמן לא הסכים להעריך את גובה הקנסות או ציר הזמן לפתרון הבעיות של הבורסה מול רגולטורים, אך הבהיר שהוא "מרגיש טוב עם איך שהדיונים הולכים״. לדבריו, "זה יהיה רגע טוב לחברה שיאפשר לשים את זה מאחורינו״.

 

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן