קרדנו נוסק 40% בסופ"ש ירוק; שוק הקריפטו מוסיף כ-250 מיליארד דולר מתחילת החודש

סולנה ופולקדוט עלו ב-25% בהשוואה לביטקוין. משתמשי שירות JITO של סולנה ופרוטוקולים אחרים גם קיבלו מתנת חנוכה מיוחדת: איירדרופס של טוקנים בשווי שיכול להגיע לאלפי דולרים
קרדאנו

הצבע הירוק שוטף את המסכים – ולא רק בהשוואה לדולר. במהלך הימים האחרונים ה"אלטים", מטבעות דיגיטליים שאינם ביטקוין, מזנקים באחוזים דו-ספרתיים ביחס לשער הביטקוין.

כך למשל קרדנו נסק ב-40% רק בסוף השבוע האחרון, כאשר מחיר ה-ADA הגיע למחיר של 0.64 דולר – זינוק של 75% מתחילת חודש דצמבר. בהשוואה לשער ביטקוין מדובר בעלייה של יותר מ-30% מאז יום חמישי שעבר.

נתונים דומים רשמו אלטים גדולים אחרים. כמו סולנה ופולקדוט שקפצו בכ-25% שתיהן בהשוואה לביטקוין.

בכללי, שווי שוק הקריפטו נסק 15% מתחילת חודש דצמבר, כאשר קרוב ל-250 מיליארד דולר התווספו אליו. מתחילת השנה, מדובר בעליה של כ-120% בשווי השוק.

הדומיננטיות של ביטקוין ביחס לכלל שוק הקריפטו עמדה בתחילת 2023 על כ-40%, ומאז עלתה בכ-15%. אולם מהלכי השוק האחרונים מלמדים כי היא בדרך חזרה לקו ה-50%, כאשר יום חמישי האחרון אף ירדה בכ-3.5%, מה שנותן רוח גבית לאלטים.

הכשרה ייחודית בתחום הבלוקצ'יין

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

TVL על קרדנו שובר שיאים

העליות האחרונות בשער הביטקוין מיוחסות להערכות האופטימיות על כך שרשות ניירות ערך האמריקנית, ה-SEC, צפויה לאשר כבר בשבועות הקרובים קרן סל המחזיקה ביטקוין (ספוט ETF). 

אולם עד שתצא הודעה רשמית על אישור הבקשות להנפקת קרן סל עוקבת ביטקוין, מדובר עדיין בספקולציות. בינתיים, מסתמן כי סוחרים מסוימים מעדיפים להעביר את הרווחים שעשו בביטקוין למטבעות קטנים יותר מבחינת נתח שוק, וכך להגדיל את פוטנציאל הרווח על ההשקעה.

זהו דפוס מוכר בשוק הקריפטו, וכך היה גם בתחילת נובמבר כאשר נתח השוק של ביטקוין רשם ירידה. 

מאז שיא השוק הקודם ב-2022 קרדנו התחילה לצמצם פערים טכנולוגיים מול רשתות חוזים חכמים אחרים כמו אתריום וסולנה כאשר התחיל להתפתח סביבה אקוסיסטם של יישומי כלכלה מבוזרת (DeFi) כעת מסתמן שקרדנו מתחיל לצמצם פערים גם מבחינת המחיר ונתח השוק.

צמצום הפערים הזה בא לידי ביטוי בין היתר בגובה ה-TVL של קרדנו – סך הנכסים הנעולים בפרוטוקול של קרדנו ובחוזים חכמים של הרשת הגיע בימים האחרונים לשיא של יותר מ-765 מיליון מטבעות.

סיבה נוספת שתרמה לעלייה בשער קרדנו היא רצף של הנזלות פוזיציות שורט שפתחו סוחרים שהימרו על ירידת ערך ה-ADA: בשבת האחרונה, ה-9 בחודש, נרשמה הנזלה של 5 מיליון דולר, ויום לפני כן נרשמה הנזלה בגובה של כ-6.9 מיליון דולר.

כאשר פוזיציית שורט מונזלת, הסוחרים נאלצים לרכוש את הנכס שהימרו כנגדו במחיר גבוה משרצו, מה שתורם עוד לעליות המחירים.

אינדיקציות שונות מתחום הניתוח הטכני, כמו מדד המומנטום ה-RSI, מראות כי כעת קרדנו נמצא בטריטוריה של "קניית יתר", והערכות בשוק הן שהמחיר עומד בפני תיקון בקרוב.

מבצע חנוכה! הנחות ומבצעים למסלול המסחר והשקעה המקצועי, בשילוב סדרת המפגשים "השקעות בתקופת כאוס"! לחצו כאן ליצירת קשר עם נציג לכל הפרטים ומימוש ההטבה.

"כסף בחינם" – האיירדרופס חוזרים

במקביל לעליות המחירים בשוק, משתמשי פרוטוקול JITO של סולנה ופרוטוקלים חדשים אחרים זכו להטבה נוספת כאשר טוקנים חולקו במתנה למשתמשים, ואחרים הודיעו על כוונה לבצע חלוקה כזאת בקרוב, מה שמכונה בשוק "איירדרופ" (Airdrop).

JITO הוא שירות כלכלה מבוזרת המאפשר סטייקינג נזיל וחלוקה ברווחי MEV (ר"ת Maximal Extractable Value) למי שהפקידו מטבעות SOL בפרוטוקול שלהם.

ב-27 בנובמבר הודיע JITO Foundation, ארגון ללא מטרת רווח העומד מאחורי הפרוטוקול, על הנפקת טוקן ממשל בשם JTO שישמש להצבעות על ידי הקהילה בנוגע לשינויים, שדרוגים ושיפורים בפרוטוקול.

ביום חמישי האחרון ה-7 בדצמבר חולקו 100 מיליון מטבעות JTO למשתמשי הפרוטוקול, ובורסת קוינבייס מיהרה לרשום את הטוקן למסחר. בתוך זמן קצר שווי האיירדרופ הגיע ל-225 מיליון דולר, והמשיך לעלות מאז. 

שירות נוסף על גבי סולנה שמשתמשיו מצפים לאיירדרופס בקרוב הוא אגרגטור הדיפיי Jupiter, שבנובמבר הודיע על שכמיליון ארנקי סולנה יהיו זכאים לקבל טוקני JUP במתנה. בשבוע שעבר הועלה אתר שמאפשר לבדוק את הזכאות.

פרוטוקול אחר שהודיע על איירדרופס מתוכנן הוא Starknet, פתרון שכבה שנייה על אתריום. הפרוטוקול צפוי לחלק 900 מיליון טוקני STRK למשתמשים מוקדמים ולאלה שתרמו לפרוטוקול. הפרטים בנוגע למי זכאי לקבל את הטוקנים טרם פורסמו. 

חלוקת טוקנים עבור משתמשים היא פרקטיקה מקובלת בשוק הקריפטו עבור מתן תמריצים להשתמש באפליקציות מבוזרות חדשות או להשקיע בפרויקטים.

פרקטיקה זו, המכונה "איירדרופס", משמשת גם כאמצעי לביזור השליטה על הפרוטוקול, בכך שמחזיקי טוקן הממשל זכאים להצביע על הצעות לשיפורים ושינויים בפרוטוקול וכך להשתתף בתהליכי קבלת ההחלטות.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

קרדנו נוסק כ- 40% בימים בודדים

ביטקוין עלה מעל 150% מתחילת השנה

ואתם עדיין מתלבטים?!😱

הכשרה פרקטית למסחר והשקעה במטבעות דיגיטליים בצורה אחראית ומקצועית – שתלמד אתכם לאתר הזדמנויות יוצאות דופן בשוק הקריפטו

מבצע חנוכה שאסור לפספס!🎁

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן