קרן Grayscale לרשות לני"ע האמריקנית: XLM ,ZEC ו-ZEN עלולים להיחשב כני"ע

ממסמכים שהגישה קרן הנאמנות גרייסקייל לרשות לניירות ערך האמריקנית עולה כי שלוש מקרנות הנאמנות שלה עלולות להיחשב לניירות ערך.
גרייסקייל ורשות לני"ע האמריקנית

היום (א') נודע כי קרן הנאמנות גרייסקייל (Grayscale) נמצאת בתהליך של מתן מענה לשאלות שהגיעו מהרשות לניירות ערך האמריקנית (SEC) בנוגע להליך ניתוח חוק ניירות הערך שהחברה ביצעה על שלוש מקרנות הנאמנות שלה.

מדובר על קרנות הנאמנות המכילות את המטבעות הדיגיטליים הילידים של רשתות הבלוקצ'יין סטלר (Stellar), זיקאש (Zcash) והורייזן (Horizen).

במסמכים שגרייסקייל הגישה ל-SEC ביוני היא ציינה כי היא מדווחת בנושא למחלקת כספי התאגידים ומחלקת האכיפה של הרשות לניירות ערך האמריקנית והוסיפה כי הרגולטור לא העביר לחברה הנחיות כלשהן בנוגע לשאלה האם המטבעות XLM של סטלר, ZEC של זיקאש ו-ZEN של הורייזן נחשבים לניירות ערך.

במסמכים נוספים שגרייסקייל הגישה ל-SEC לפני כשבועיים החברה טענה כי בהתבסס על הנתונים הקיימים נכון לעכשיו, המטבעות הנ"ל אכן עשויים להיחשב היום או בעתיד לניירות ערך על ידי ה-SEC או על ידי בית משפט פדרלי.

משמעויות הגילוי

הבירור של ה-SEC בנוגע לקרנות הנאמנות של גרייסקייל מטיל צל על מצבה של החברה, הנחשבת למנהלת הנכסים הדיגיטליים הגדולה בעולם, בתקופה בה היא חווה ירידה תלולה בערך הנכסים שלה לאור התנודות המתמשכות בשוק הקריפטו.

גרייסקייל מציעה קרנות נאמנות קריפטו למשקיעים מסורתיים כדרך זמינה להשקעה במטבעות דיגיטליים לצד השקעה במניות ואג"ח. קרנות הנאמנות הפופולריות ביותר שלה הן קרנות הנאמנות על ביטקוין (BTC) ואתריום (ETH).

בנובמבר 2021, כששוק הקריפטו היה בשיאו, ניהלה גרייסקייל נכסים בשווי כ-60 מיליארד דולר. כיום היא מנהלת נכסים בשווי כ-18.7 מיליארד דולר. רק כ-40 מיליון דולר מושקעים בקרנות הנאמנות של גרייסקייל הכוללות את XLM, ZEC ו-ZEN, כך שהן נחשבות לשוליות יחסית מבחינת קשת הנכסים שהחברה מציעה.

יחד עם זאת, כל חוסר ודאות הקשור לשאלת היותם של המטבעות הנ"ל ניירות ערך עלול להשליך על היחסים המורכבים של החברה עם ה-SEC. ואכן, במסגרת הגשת המסמכים החודש, גרייסקייל ציינה כי במידה והרגולטור יקבע כי המטבעות המדוברים הינם ניירות ערך, החברה תיאלץ לשקול האם לבטל את קרנות הנאמנות הבנויות סביבם.

התפתחות זו נתפסת כמשמעותית ביותר בעולם המטבעות הדיגיטליים ואינספור ציוצים בטוויטר הגיבו על כך בהמתנה לבאות.

יחסים מורכבים

היחסים המורכבים בין גרייסקייל לבין הרשות לניירות ערך האמריקנית אינם עניין חדש. בנובמבר 2021 פנה מנכ"ל הקרן, מייקל סוננשיין, אל ה-SEC בשאלה מדוע הרשות טרם אישרה לה תעודת סל על ביטקוין בשוק הספוט. באותה הזדמנות הוא טען כי תעודת סל על ביטקוין הפכה לבעיה פוליטית.

באפריל האחרון, גרייסקייל איימה לתבוע את ה-SEC במידה והרשות לא תאשר לה את קרן הסל על ביטקוין. איום זה מומש לאחר מכן בחודש יוני, כאשר גרייסקייל הגישה תביעה נגד ה-SEC לאחר שהרשות דחתה את בקשת החברה לאשר לה קרן סל על ביטקוין הנסחרת בשוק הספוט.

בסמוך להגשת המסמכים ל-SEC לפני כשבועיים, גרייסקייל פרסמה בטוויטר עדכון על מצב ההליך המשפטי שלה מול הרשות.

לסיכום

במאי הודיעה ה-SEC כי תרחיב משמעותית את היחידה שלה האחראית על חקירת הפרות של חוק ניירות הערך בשוק הקריפטו. ביולי הסק העריך כי תשעה מטבעות דיגיטליים הם ניירות ערך בתלונה שהגיש כנגד עובד לשעבר של בורסת קוינבייס (Coinbase).

הבירור שהרשות לניירות ערך האמריקנית עורכת מול גרייסקייל מדגיש את חוסר הוודאות בנוגע לשורה של קרנות נאמנות בשוק הקריפטו ואת גישתו הנוקשה של הרגולטור לנושא הפיקוח ההולך ומתהדק על עולם המטבעות הדיגיטליים בכלל ושאלת המטבעות הנכללים תחת חוק ניירות הערך האמריקני בפרט.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.
פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן